№ 29
17 липня 2019 року

Крокуємо в ногу з часом

  • Середа, Лют. 06 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Навчальний процес 2019 року щойно розпочався, а освітня галузь міста вже має ряд інновацій, які, сподіваємося, вплинуть на покращення освітнього процесу в Новій українській школі та зроблять навчання здобувачів освіти більш доступним, ефективним і цікавим.
Під патронажем міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради розпочали роботу експериментальні майданчики в ЗЗСО №№ 1, 5, 7, 10.
Гімназія №1 імені Георгія Вороного працює в рамках експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти». Учні експериментального 1-В класу разом зі своїм учителем Оксаною Хілобок уже отримали першу частину комп’ютерного обладнання, зокрема планшети для учнів і робочий комп’ютер для вчителя. Друга частина обладнання ще очікується. Це буде шафа для заряджання планшетів та інтерактивна дошка. Таке обладнання дасть можливість гімназистам працювати в новому сучасному цифровому освітньому середовищі.
У ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 учні 1-В класу під керівництвом учителя початкової школи Ірини Ратушняк розпочали апробацію мультифункціонального апаратно-програмного комплексу MultiMind (виробництво Ізраїль). Цей унікальний на території України продукт школа отримала в рамках запропонованої Міністерством освіти та науки України «Концепції нової української школи» від компанії «БМС ТЕХНО». MultiMind – це інтегроване розвиваюче середовище, яке розраховане на дітей молодшого шкільного віку (6-9 років) і включає в себе мультимедійне програмне забезпечення, інтерактивний робочий стіл для групової роботи, а також дидактичні матеріали, аксесуари, посібник для вчителя з детальними планами уроків. Усе це створює комплексне освітнє середовище, в центрі якого знаходиться дитина.


У гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна та ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 розпочали запровадження експериментального інтегрованого курсу за вибором «Людина. Родина. Світ», який розроблений у межах спільного науково-методичного проекту Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України імені Івана Зязюна, з яким міський методичний центр та освітні заклади міста співпрацюють уже 6 років. Курс покликаний формувати в дітей такі компетентності як здатність до самопізнання та самовдосконалення; навчання упродовж життя; готовність до свідомого життєвого вибору та самореалізації в соціумі; цивілізована взаємодія з природою та здоровий спосіб життя. Даний курс впроваджується в 1-В та 2-В класах гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна (вчителі Катерина Мединська, Олена Пономаренко), в 1-А, 1-Б та в 2 класі Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 (вчителі Наталія Головня, Тетяна Ляховець, Ірина Нефед). Для засвоєння курсу учні та вчителі безкоштовно отримали навчальні програми, посібники та методичні матеріали.
Впровадження інновацій у сферу освіти – це складний процес, однак прилуцькі педагоги завжди сміливо крокують у майбутнє та виступають у ролі «агентів змін», адже чітко усвідомлюють, що за своїм змістом, формами та методами освіта є змінною й має враховувати суспільні реалії, перспективи розвитку людства та національного буття свого народу.
На сайті міського методичного центру управління освіти http://www.mmc.uopmr.gov.ua/innovaciyi-ta-ppd/ можна ознайомитися із банком даних використання інноваційних технологій у закладах освіти міста.

Світлана Чернякова, завідувач ММЦ
управління освіти Прилуцької міської ради

Прочитано 644 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Прогулюючись вулицями міста, кожен звертає увагу на його...
9 липня в сесійній залі міської ради відбувся перший випускний...
Напевно, всі люблять мультики, і діти, і дорослі. А, що коли...
Не знайдеться такої людини, яка не погодиться, що підтримка...
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне...
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній...
26 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею...
Щорічно, в останній тиждень червня, українці відзначають День...
Уже, напевне, усім відомо, що прилучани, особливо молодь, – великі...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама