№ 38
18 вересня 2019 року

Плекаємо рідну мову

  • Середа, Лют. 27 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Рідна мова – то безцінне духовне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість, славу, культуру. Кожна доросла людина усвідомлює важливість мови у своєму житті: мова – це спілкування, мова – це ознака культури, мова – це скарб, що єднає людей однієї нації. А що означає мова для найменших українців? Адже становлення мовлення людини відбувається в ранньому дитинстві й привчати до рідної мови потрібно саме в цьому віці.
Із метою виховання в дітей любові до рідної мови та розуміння її краси, розвитку мовленнєвих здібностей, збагачення словникового запасу з 18 по 22 лютого в ЗДО №3, що у військовому містечку, пройшов тиждень рідної мови, присвячений Міжнародному дню рідної мови (за рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови). У рамках тижня проведено багато різноманітних заходів для педагогів, дітей і батьків.
Вихователем-методистом Кравченко О.В було проведене анкетування вихователів на тему: «Українську мову знаю й поважаю», консультації на тему: «Мовлення вихователя», «Увиразнення мовлення вихователів – шлях до збагачення мовлення дітей». Яскравим заходом для педагогів став квест «Мова – ДНК нації» (22.02), організований вихователем-методистом і музичним керівником Крутицькою А.М.
У рамках тижня оформлені книжкова виставка творів українських поетів і письменників для дорослих і дітей; виставка малюнків дітей старшої групи та школярів «Україна – наша Батьківщина» (вихователь Цуркан С.В.). У всіх вікових групах проходили літературні читання за темою «Казковий світ» (З. Квіт «Казка про українську мову»).


Педагогами закладу були організовані та проведені цікаві заняття: «Зимові пригоди Мурчика. Розповідання вірша «Білий кіт» В. Бондаренко за допомогою мнемотаблиці» (група №5), «І багата, і чудова наша українська мова. Дивинки з бабусиної скриньки» (група №4), «Солов’їна, калинова, хай усіх єднає мова!» (група №3), «Українські забавлянки та потішки для малечі» (групи №1,2), літературно-музичне заняття «Плекаймо наш скарб – рідну мову» (музичний керівник). Діти мали змогу поринути в багатий світ краси та принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні в нас є. У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство.
Не залишилися поза увагою й батьки вихованців. Було проведене анкетування батьків за темою «Чи знаємо ми рідну мову?», підготовлені пам’ятки щодо подолання мовленнєвих порушень, поради та рекомендації логопеда та проведена конкурсно-ігрова програма на тему українського фольклору «Бринить, співає наша мова».
Народна мудрість говорить: «Мова вмирає не тоді, коли її не вчать інші, а тоді, коли нею перестають говорити ті, хто її знає». Бажаємо всім зберігати свою власну культурну самобутність і невичерпне розмаїття українського слова.
Ти, рідна мово, чиста, як роса,
Цілюща й невичерпна, як криниця.
Святине наша, гордість і краса,
Ти – розуму народного скарбниця!

Самойленко Світлана, вихователь ЗДО №3

Прочитано 917 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 76-ю...
У середу, 11 вересня, Центральна площа Прилук перетворилася на...
Прилуцька міська рада занепокоєна ситуацією, яка виникла в...
Робочий тиждень традиційно розпочався з апаратної наради із...
Запровадженню автоматизованої системи оплати проїзду в...
ЗВІТЯценкА Євгенія Миколайовича, голови постійної депутатської...
Музей – це один із небагатьох фундаторів творення державності...
Закінчилися літні канікули, під час яких читачі міської дитячої...
ПОЛІКОМБАНК - інженер-програміст, 6000 грн, тел. (0462)651000(177)АВДЄЄВ...
Традиційно 1 вересня в Україні відзначають День знань. У цей день...

Хто на сайті

Зараз 2419 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама