№ 8
19 лютого 2020 року

Як живеться нині прилуцьким «іноземцям»?

  • Понеділок, Січ. 20 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт
Галина Петрівна Іщенко Галина Петрівна Іщенко

Із цим питанням я звернулася до Галини Петрівни Іщенко, вчительки французької та англійської мов гімназії №5 імені В.А. Затолокіна, спеціаліста вищої категорії, лауреата міського й обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» 2009 та 2013 років. Привід до зустрічі спричинили неординарні факти.

Впровадження в українську освіту другої іноземної мови (вже три місяці поспіль наші п’ятикласники студіюють дві обов’язкові іноземні мови) – це по-перше. По-друге, 17 жовтня у зв’язку з цим у Києві відбувся Всеукраїнський форум освіти «Якість освіти: унікальна роль мови». У числі дев’яти вчителів із кожної області побувала там і наша філологиня.

«ФОРУМ БУВ ПРЕДСТАВНИЦЬКИЙ»,

– наголосила візаві. Під дахом конференц-зали Київського національного лінгвістичног університету (КНЛУ) зібралося близько 300 учасників. Із доповідями виступили не лише українські науковці (Р.В. Васько, ректор КНЛУ, доктор філологічних наук, професор; Б.М. Жебровський, заступник Міністра освіти і науки України; О.А. Удод, директор інституту інноваційних технологій і змісту освіти; В.Г. Редько, завідувач лабораторії навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, доцент; С.Ю. Ніколаєва, доктор педагогічних наук, професор), а й зарубіжні гості: аташе посольств Великої Британії та Франції, заступник директора Гете-Інституту в Україні, добровольці Корпусу Миру США в Україні та інші.

Наріжна думка виступів – змінити в Україні якість життя шляхом покращення освітніх послуг. Суттєвої ваги в цьому процесі набуває передусім методика викладання мови (зокрема такого її аспекту, як розвиток мовленнєвих навичок учнів за короткий термін). І, певна річ, підручники! Творити їх мають не закордонні, а українські фахівці. Схвальну оцінку вже зараз отримали два нові підручники з французької під редакцією відповідно Тетяни Голуб та Юрія Клименка. Як довели учасники, ці кольорові, тематично розмаїті видання, як магніт, приваблюють дітей ще й змістовим аудіовізуальним додатком.

ЯК СПРИЙНЯЛИ НОВОВВЕДЕННЯ УЧНІ, БАТЬКИ ТА ВЧИТЕЛІ?

«Спокійно, з усвідомленням його необхідності, – пояснила Наталія Бурлаку, директор гімназії №5. – Задовго до початку навчального року ми провели анкетування батьків п’ятикласників на предмет вибору другої іноземної. Першою, як відомо, в шкільній програмі є обов’язкова англійська. Друга теж обов’язкова (німецька, французька та російська) пропонується на вибір».

Призвичаїтися до новації пані Іщенко, колишній випускниці КНЛУ, педагогу з 24-річним стажем (одинадцять із них вона віддала ЗОШ №92 Львова, решту – в основному школам Чернігівщини) було геть не складно: професіонал! Уміє швидко налаштувати учнів на потрібну хвилю сприйняття. Має хист доречно пов’язати на уроці приємне з корисним і тим самим подарувати вихованцям радість успіху. Перемогам сприяє також дбайливо оснащений сучасною технікою її робочий кабінет.

Цікаво, що різностороння «іноземка» добре розуміється і в українській культурі. Недарма ж чотири роки поспіль вона успішно редагує гімназичну газету «Сузір’я».

ГЛИБШЕ ВІДЧУТИ ЄСТВО

доброзичливої, елегантної пані Галини Петрівни допомогла бесіда.

– Звідки витоки Вашої філігранної культури?
– Від батьків, звичайних сільських інтелігентів Чернігівщини. Більше, одначе, від однокурсників по університету: болгар, поляків, фінів, іспанців, французів, англійців. Завжди вражало їхнє делікатне ставлення до кожної людини і за будь-яких обставин.
– Чим завойовуєте авторитет серед учнів?
– Новизною уроків. Удосконалююся й дотепер. Регулярно проходжу курси підвищення кваліфікації в Чернігові. Читаю в оригіналі твори французьких та англійських класиків. Іноді подорожую, відвідала Францію, Єгипет, Чехію, Польщу й Люксембург. Колекціоную музичні твори французької та англійської тематики. П’ять років тому придбала мюзикл «Собор Паризької Богоматері», від якого й досі фанатіють учні. Дякуючи мережі Інтернет привчаю дітей до живої розмовної мови її носіїв. У наступному році мрію через Skype познайомити маленьких прилучан із дівчинкою з французького міста Страсбурга. Це їм сподобається!
– Хто із випускників продовжив вашу справу?
– Їх багато. Назву прилучан: Олеся Лушник (нині студентка КНЛУ) та Євгенія Кушнір (теж студентка, факультет іноземних мов Ніжинського університету). Більше десяти моїх львів’ян уже закінчили факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка. Працюють у школах, університеті, на фірмах та курсах із вивчення іноземних мов.
– Кому Ви зобов’язані своїм успіхом?
– Батькам і власній родині: донечці Юлії, економісту, що працює в Києві, та моєму чоловіку Анатолію Борисовичу, інженеру-програмісту й затятому мандрівникові.
– Якою є Ваша заповітна мрія?
– Я живу в Прилуках. До безтями люблю це місто. Хочу, щоб життя в ньому покращувалося. Через культуру!

Клара Лис

P.S. Нещодано Галина Петрівна відзначила День народження. Шановні читачі! Побажаємо їй енергії та нових творчих злетів!

Прочитано 1598 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

На сьогодні активно обговорюється питання продажу землі...
Змінено суми організаційних внесків Про організаційний внесок...
У світі пробація існує вже понад 200 років, але для України тільки 5...
Днями ми відзначили одне з найромантичніших свят року – День...
12 лютого в читацькій залі Прилуцької міської центральної...
Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей...
Уже зовсім скоро у Прилуках розпочнеться грандіозне будівництво...
Мрії, надії, переживання – це емоції, які краще висловити проявом...
Замість «лежачого поліцейського» Прилуцька міська рада планує...
МОЗ України наголошує, що станом на сьогодні немає жодного...

Хто на сайті

Зараз 3105 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама