№ 26
29 вересня 2022 року

Підготовка до навчального року

  • Середа, Сер. 10 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Ще наприкінці червня Кабмін ухвалив, що початок нового навчального року відбудеться традиційно 1 вересня 2022 року і триватиме до 30 червня 2023 року. А от із формою навчання, за словами міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, все ж таки мають визначатися на місцях, виходячи з безпекової ситуації.
Сьогодні Міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл і батьками учнів.
На думку міністра, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.
«Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на 5-му або 7-му поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково має бути присутнім у закладі освіти, може організувати евакуацію дитини», – говорить міністр.
Ситуація з підготовкою до початку нового навчального року в офлайн форматі в Прилуках також неоднозначна. Попереднє опитування батьків щодо форми майбутнього навчання показало, що далеко не всі готові відправити свою дитину до школи у вересні, навіть за умови наявності укриття. Дехто надає перевагу дистанційній формі навчання, інші – змішаній.


На сьогодні точно можна сказати, що дві школи не зможуть працювати офлайн – це ЗОШ №13 та ЗОШ №2. Вони не мають ні власних укриттів, ні десь поблизу.
На початку тижня міський голова Ольга Попенко провела нараду з директорами закладів освіти міста, на якій саме й було підняте нагальне питання підготовки закладів освіти міста до початку нового 2022-2023 навчального року в умовах військового стану. Зокрема, обговорювалося питання приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти в готовність.
У нараді взяли участь міський голова Ольга Попенко, заступники міського голови, начальник управління освіти міської ради Олександр Правосуд, його заступник Валентина Ходюк, радник міського голови Тетяна Пахомова та директори закладів освіти міста.
Безумовно, найголовніше наразі – це безпека дітей при підготовці закладів до навчального 2022/23 року. У захисних спорудах мають бути: тепло, світло, вентиляція, вода та все для комфортного перебування під час тривалої повітряної тривоги.
Крім того, у разі початку навчального року в очній або змішаній формі навчання, заклади освіти повинні створити безпечні умови для проведення освітнього процесу.
Що ж до змішаної форми навчання, про яку так час-то говорять, то вона також може бути декількох видів. Це може бути вичитка матеріалу онлайн із подальшою здачею (оцінюванням) очно в школі. Інший варіант – офлайн опанування таких серйозних предметів як алгебра, геометрія, хімія, фізика, мова тощо, та дистанційні уроки з малювання, фізкультури, технічного навчання. І третій варіант, мабуть, найдосконаліший, але в той же час найскладніший для реалізації, оскільки потребує відповідної матеріально-технічної бази, – поєднання очної та дистанційної освіти. Так, частина учнів сидітиме в класі, а решта – вдома за комп’ютерами. Налаштована камера в класній кімнаті в режимі онлайн транслюватиме урок. Відповідно всі здобуватимуть знання одночасно.

За матеріалами міської ради

Прочитано 1982 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

ДОРОГІ ОСВІТЯНИ!Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Ремонтні роботи на вуличних шляхах міста продовжуються. Наразі...
Мешканка Прилук протягом квітня-травня 2022 року поширювала...
До відома ветеранів та членів родин захисників і захис- ниць...
За вікном розпал осені,  відповідно, саме зараз...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Відповідно до розпорядження міського голови Ольги Попенко,...
Питання дерусифікації в нашому місті торкнулося не лише...
З травня 2022 року помешкання більшості українців блакитним...
18 вересня —день визволення прилук від ФАШИСТСЬКИХ...

Хто на сайті

Зараз 2914 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама