№ 33
17 листопада 2022 року

Укриття для 13 школи: модульне чи постійне?

  • Середа, Вер. 28 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Сьогодні Прилуцька загальноосвітня школа №13 ім. Святителя Іоасафа Бєлгородського – єдиний навчальний заклад у місті, який не має ні власного підвального приміщення, де можна було б облаштувати хоча б найпростіше укриття, ні навіть у мікрорайоні, де він знаходиться, немає відповідної споруди.
Не дивлячись на це, учні цієї школи мають таке ж право на повноцінне здобуття освіти, як і інші прилуцькі школярі. Саме тому питання створення, тобто будівництва, захисної споруди поблизу школи №13 є першочерговим як для адміністрації школи, так і для влади міста загалом.
У ході засідання профільної депутатської комісії власне й розглядалося питання будівництва захисної споруди. Як варіант, обговорювали можливість встановлення модульного укриття з морських контейнерів. Оцінку такій споруді дав фахівець служби надзвичайних ситуацій – начальник відділу організації профільної роботи та цивільного захисту Прилуцького РУ ДСНС України в Чернігівській області Віталій Сердюков. За його словами, така фортифікаційна споруда може вважатися найпростішим укриттям, але виключно на час військового стану або в умовах надзвичайної ситуації. У мирний же час у якості захисної споруди вона не годиться.


Сьогодні законодавство чітко прописує, що кожен заклад освіти повинен мати захисну споруду: сховище, протирадіаційне укриття або ж споруду подвійного призначення (найпростіше укриття). Що ж стосується модульного укриття, то треба розуміти, що в якійсь мірі воно може вирішити ситуацію, адже швидко будується, однак замінити повноцінне сховище не може. І навіть, якщо сьогодні й зупинитися на цьому варіанті, то в мирний час все рівно доведеться повертатися до питання будівництва повноцінного укриття на території школи або ж десь неподалік.
У ході засідання депутати також заслухали фахівців, які можуть облаштувати укриття такого типу. У свою чергу міський голова Ольга Попенко зазначила, що пріоритетом для влади має бути безпека дітей. У результаті, під час обговорення було ухвалене рішення створити спеціальну комісію для вивчення питання будівництва повноцінної захисної споруди для школи №13, щоб навчання в ній проводилося в офлайн форматі. Члени такої комісії мають обстежити територію, визначити місце під майбутній котлован, оцінити всі можливі ризики та спірні питання. Загалом же влада міста, так само як і адміністрація школи, зацікавлена, аби діти якнайшвидше пішли до школи.

За матеріалами міської ради

Прочитано 3372 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Освіта
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Заборгованість повільно, але зменшується Проблема...
АТ «Чернігівобленерго» оновило графіки можливих відключень...
Часте невдоволення мешканців багатоквартирних будинків якістю...
Автобусні перевезення у вечірній час На численні прохання...
Згідно з чинним законодавством у кожній багатоповерхівці мають...
Ми вже навіть звикли до думки про те, що зима на українців чекає...
Генератори для укриттів Міська влада збирається придбати...
Прилуцька міська громада продовжує партнерство з проєктом...
Від понеділка, 24 жовтня, в Прилуках розпочався опалювальний...

Хто на сайті

Зараз 2943 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама