№ 46
28 жовтня 2020 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
28.10.2020 08:48

Нарешті прилучани цього дочекалися – у п’ятницю, 23 жовтня, відбулося відкриття ІІ корпусу гімназії №1 імені Георгія Вороного з символічною передачею адміністрації закладу ключа від школи та урочистим перерізанням червоної стрічки.
Довгих дев’ять років містяни чекали цього дня. Шлях до відкриття нового корпусу був довгим і тернистим. У 2010 році вперше прилучанам презентували проєкт корпусу, у 2011 році розпочалися роботи, а потім на кілька років повна тиша й нарешті у 2016 році будівництво ожило.
Прилуцька гімназія №1 – це могутній лайнер, який протягом 146 років тримає курс на впровадження нових педагогічних ідей, новітніх освітніх технологій навчання молодого покоління.
Час відлічує основні знаменні дати становлення та розвитку гімназії:
1874 р. – відкриття чоловічої гімназії;
1882 р. – Прогімназія стала існувати як повна гімназія;
1920 р. – Прилуцьку чоловічу гімназію реорганізовано в середню школу №1;
2003 р. – навчальний заклад реорганізовано в заклад освіти нового типу – гімназію.
Тепер уже 2020 рік вписує ще одну визначну подію в літопис гімназії.
Життєва географія випускників цього закладу також дуже широка. Серед них всесвітньо відомі академіки, політичні та громадські діячі, актори, журналісти, композитори, письменники. Це Георгій Вороний – видатний математик, Микола Міхновський – український політик і громадський діяч, Андрій Левицький – державний діяч і перший президент УНР в екзилі, брати Маслови – українські літературознавці, Лев Ревуцький – музикант і громадський діяч. А з ними ще багато інших видатних особистостей минулого та сучасності.

28.10.2020 08:47

У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Це було перше голосування за правилами нового Виборчого кодексу. За підсумками виборів буде сформовано нові місцеві органи виконавчої влади.
Зокрема, прилучани обирали міського голову, депутатів міської, обласної та районної рад.
За інформацією Прилуцької міської територіальної виборчої комісії Прилуцького району Чернігівської області, явка виборців у Прилуках склала близько 34,8%. Вона є набагато нижчою від явки виборців на попередніх місцевих виборах.
Загалом же виборчий процес у місті пройшов організовано. Виборчі дільниці працювали з 8.00 до 20.00. Порушення, які фіксували спостерігачі та правоохоронці, в цілому не були системними та на волевиявлення громадян не вплинули.

28.10.2020 08:45

Реалізація проєкту НЕФКО у місті

У Прилуках продовжує свою реалізацію проєкт Північно Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО (NEFCO) з термомодернізації закладів освіти та модернізації вуличного освітлення.
Нагадаємо, що відповідно до проєкту НЕФКО здійснюється капітальний ремонт і термомодернізація двох освітніх закладів міста – дошкільного навчального закладу №9 «Журавлик» та загально- освітньої школи №13 імені святителя Іоасафа Бєлгородського.
На сьогодні вже завершено капітальний ремонт дитсадка «Журавлик» і дітки повернулися до навчально-виховного процесу.
Що ж до робіт із термомодернізації школи №13, то вони продовжуються. Наразі триває заміна старих вікон і дверей на енергозберігаючі. Паралельно виконуються роботи з підготовки стін фасаду до утеплення, виконана кладка частини стіни та 90% відмостки, і вже виконуються роботи з будівництва нового дахового покриття школи.
Про це підрядник ПП «МПБП Стимул» проінформував на нараді, яка відбулася 26 жовтня. Також зазначив, що за сприятливих погодних умов до нового року всі ремонтні роботи в школі №13 будуть завершені.
Начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Олег Созінов, у свою чергу, повідомив присутніх, що на сьогодні фактично завершено модернізацію вуличного освітлення на запланованих ділянках.
Наразі ж виконується ряд заходів щодо автоматичного керування освітленням, підготовки необхідних документів.

28.10.2020 08:42

На стіні Прилуцької гімназії №5 імені В.А. Затолокіна намалювали красивий велетенський мурал, його розміри: 13 на 12 метрів. Створили даний арт-об’єкт колишні учні навчального закладу Віталій Гідеван та Олена Ноіна. Про це стало відомо зі сторінки Іnstagram.
«Картини на полотні малюються місяцями … І ми намалювали наш малюнок 13 х 12м за 1,5 тижні. Раніше ми навіть не могли подумати, що колись намалюємо на нашій школі. Адже коли ми закінчували школу, заборонялося навіть на асфальті малювати прощальні написи», йдеться в дописі.
Віталій Гідеван та Олена Ноіна закінчили цю школу 10 років тому.
До речі, прилуцький художник Віталій Гідеван у березні цього року в Києві намалював яскравий мурал присвячений коронавірусу. І це його не єдина робота, їх понад 20. Віталій малює тварин і квіти на стінах старих котелень, дитсадків, шкіл і паркінгів, прикрашає таким чином столицю України. Тепер його творіння є і в рідному місті.

28.10.2020 08:40

Одним із важливих елементів, який допоможе заглибитись у таємницю походження українського козацтва, є розгляд козацького озброєння. За описом Д.І. Яворницького, булава відома як різновид парадної зброї, символ влади. Хоча сам термін і взагалі поняття парадної зброї з’являються в актах не раніше XVI ст., булава значно старіша.
Булавою називають різновид холодної ударної зброї, що складається з держака та бойової частини – яблука. В етимологічному словнику української мови (виданому в Києві у 1982 році) подається походження терміна «булава», від польського «bulov» – ломака.
Джерела свідчать, що булаву, виготовлену з дерева або металу, використовували як зброю, про що свідчать численні археологічні знахідки при розкопках Трої, на території Кавказу. Користувалися булавою й татари, у них її перейняли поляки, а в них уже козаки. Цей тип зброї став однією з визначних ознак гетьманської влади починаючи з ХVI століття.
Який вигляд мали булави ми маємо змогу дізнатися з портретів гетьманів від Сагайдачного до Розумовського. Це була палиця з горіхового дерева (50-70 см) з насадженою на кінці срібною або позолоченою кулею. Як правило, вона оздоблювалася бірюзою, смарагдами, перлами. На гетьманських булавах зображали герб, прізвище або вензель власника. У 1581 році запорожці передали новому гетьманові Самійлові Зборовському до рук булаву зі словами: «Подаємо тобі цю відзнаку перших гетьманів цього місця, що нам щасливо з доброю славою наказували».
Булава як символ найвищої влади перебувала завжди на видному місці. Наприклад, під час переговорів із поляками у Львові в жовтні 1648 року Богдан Хмельницький сидів за столом із золоченою булавою. А під час виборів нового гетьмана вона лежала на столі. І лише тоді, коли претендента «гетьманом окликнули» й давали йому булаву та бунчук у руки. Також існував давній запорозький звичай, згідно якого претендент мав спочатку відмовитись. Красномовний опис цього звичаю знаходимо в козацькому літописі Самовидця, який, описуючи сцену обрання гетьманом Дем’яна Многогрішного в Новгород-Сіверському в 1668 році, іронізує, що той не хотів булави «як стара дівка хорошого жениха». Булава найчастіше вручалась гетьману представниками козацької старшини.
Деякі гетьмани мали кілька булав і використовували їх у залежності від значення урочистості. Булаву гетьман носив у руці.
Полковники мали свою булаву – пірнач або шестопетер – які відрізнялися від гетьманських меншим розміром і шестигранною формою. Кожний полковник зобов’язаний був завжди мати з собою пірнач і носили вони його завжди за поясом.

28.10.2020 08:32

15-18 жовтня в Харькові пройшов чемпіонат України з кікбоксингу за версією УСК (Український Союз Кікбоксингу, президент Едуард Геннадійович Дворецький).
У змаганнях приймали участь більше 300 спортсмненів із різних регіонів України. У складі збірної команди Чернігівської області приймали участь спортсмени клубу айкідо «Торнадо», ФСТ «Спартак» та ЦТДЮ.
За результатами виступу в змаганнях спортсмени Чернігів-щини посіли 1-ше загальнокомандне місце, завоювавши 17 золотих, 10 срібних і 4 бронзових нагороди. Вдало виступили на цих відповідальних змаганнях вихованці тренера Світлани Дяченко в розділі самооборона (без зброї та зі зброєю). Особисто ж Світлана Сергіївна завоювала 2 золоті нагороди, ставши Чемпіонкою України та виконавши норматив майстра спорту України. Підтримали тренера своїми виступами її вихованці:
Єгор Дяченко, ЗОШ №9 (1 місце);
Ілля Ткаченко, Ліцей №7 (2 місце);
Данило Варич, Ліцей №6 (3 місце);
Андрій Величко, гімназія №1 (1 місце);

21.10.2020 08:47

Нещодавно п’ятеро талановитих вихованців Центру творчості дітей та юнацтва: Діана Д’яченко, Вікторія Кущенко, Ольга Павленко (керівник Лариса Сидоренко), Анастасія Коваленко та Сніжана Дяченко (керівник Ірина Тимченко) взяли участь у ІV Міжнародному україно-турецькому фестивалі дитячої творчості «Stars of Turkey» в місті Анталія. Фестиваль пройшов у рамках проєкту «Україна понад усе!» за підтримки посольства України в Турецькій республіці, громадської організації «Українська родина» міста Анталія. Конкурс талантів, у якому взяли участь понад 250 дітей із України та Туреччини.
Почесним гостем фестивалю був консул України в місті Анталія Емір Рустамов, який привітав учасників фестивалю, побажав усім перемоги та зачитав привітання від посла України в Турецькій Республіці Андрія Сибіга.
Захід пройшов у теплій, дружній і творчій атмосфері. Це дійсно було свято таланту, дружби та єдності. Учасники змагались у різних номінаціях: образо- творче, декоративно-прикладне, циркове, вокальне мистецтво, народні, бальні та сучасні танці, художнє читання тощо.
Вихованці «Зразкового художнього колективу» студії образотворчого мистецтва «Палітра» (керівник Лариса Сидоренко) представили на конкурс роботи в техніці живопис (гуаш, акрил, олійні фарби) та зайняли призові місця: Оля Павленко – І місце, Віка Кущенко – ІІ м., Діана Д’яченко – ІІ м.
Вихованці творчої майстерні «Чарівниця» (керівник Ірина Тимченко) представили на конкурс роботи з декоративно-прикладного мистецтва та отримали призові місця: Анастасія Коваленко – І місце, Сніжана Дяченко – ІІ м.

21.10.2020 08:46

15 жовтня на Театральній площі міста відбулася презентація проєкту «Жива історія Прилук» в рамках роботи команди міста в програмі «Студії Живої Історії 2020».
Проєкт надав можливість нашому місту відтворити історію в уже нових сучасних тенденціях, а саме за допомогою QR-кодів. Відповідно до концепції проєкту було визначено 28 об’єктів історико-культурної спадщини м. Прилуки, як потенційно привабливих. При зчитуванні QR-кодів біля цих об’єктів можна отримати корисну та пізнавальну інформацію про певну історичну локацію та пов’язані з нею події з історії Прилук.
Метою проєкту є залучення молоді до пошуку й пізнання відомих і маловідомих фактів історії Прилук, популяризація локальної історії та формування зацікавленості до вивчення її сучасними методами та Інтернет-інструментами.
До урочистої презентації проєкту долучилися та звернулися до присутніх зі словами привітань заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко та начальник відділу культури й туризму міської ради Катерина Мовчан.

Фото зі статті

Нарешті прилучани цього дочекалися – у п’ятницю, 23 жовтня,...
У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Це було...
Реалізація проєкту НЕФКО у місті У Прилуках продовжує свою...
На стіні Прилуцької гімназії №5 імені В.А. Затолокіна намалювали...
Нещодавно п’ятеро талановитих вихованців Центру творчості...
15 жовтня на Театральній площі міста відбулася презентація...
На 14 жовтня припадає одразу кілька величних свят – День...
Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Днем захисника...
Прилуцький Центр надання адміністративних послуг вкотре...
Під час чергового засідання виконавчого комітету, яке відбулося...

Хто на сайті

Зараз 3072 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама