№ 33
12 серпня 2020 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
12.08.2020 07:35

У розпалі реконструкція приймального відділення

Уже більше тижня триває реконструкція приміщення приймального відділення Прилуцької центральної міської лікарні у рамках президентського проєкту «ЕMERGENCY 2020».
Наразі робота будівельників зосереджена на переплануванні приміщення. Демонтуються отвори, де раніше були двері, усилюються простінки металевими конструкціями. На черзі – електророботи, встановлення відповідної сантехніки, демонтаж старих і встановлення нових металопластикових вікон, малярні роботи та багато чого іншого.
Згідно з проєктом ремонт передбачено на площі близько 1000 кв. м. У зв’язку з цим, а також і з особливостями розташування прийомного відділення ремонтні роботи триватимуть там поетапно. Наразі активно триває перший етап реконструкції – роботи проводяться на першій половині першого поверху лікарні. І коли вони будуть завершені, туди зможе повернутися звичне приймальне відділення для зручності пацієнтів, а ремонт продовжиться вже на іншій половині поверху. Таким чином планується мінімізувати дискомфорт завданий прилучанам та жителям прилеглих районів, які обслуговуються в даній лікарні.

12.08.2020 07:30

Першачки готуються до школи

Не за горами 1 вересня. І найважливішим цей день стане саме для маленьких першокласників, які вперше в житті переступлять шкільний поріг, сядуть за парти та познайомляться зі своєю першою вчителькою, яка на найближчі 4 роки стане для них другою мамою.
Цьогоріч близько 600 маленьких прилучан cтануть учнями прилуцьких шкіл, гімназій і ліцеїв уперше. В управлінні освіти Прилуцької міської ради повідомляють про завершення формування перших класів. Наразі подано 586 заяв, але, можливо, це ще не кінцева цифра. Адже перший етап зарахування пройшов ще до 1 червня, другий – до 15 червня, а зараз ще надходять поодинокі звернення батьків на зарахування їхніх діточок до 1 класу, які з певних причин досі не дійшли до школи.
Цього року планується відкрити 23 перших класи. Найбільше їх буде в гімназіях №№1 і 5 та в Ліцеї №6 – по 3 перших класи. Загалом же можна відмітити, що кількість цьогорічних першачків буде приблизно такою ж, як і минулого навчального року.

12.08.2020 07:11

ІНФОРМАЦІЯ
про виконання бюджету міста за І півріччя 2020 року

За І півріччя 2020 року до загального фонду бюджету міста мобілізовано 215535,9 тис. грн, при уточнених бюджетних призначеннях 213654,3 тис. грн (100,9%), з них власних доходів – 155380,0 тис. грн, при уточненому плані 153490,6 тис. грн (101,2 %), офіційних трансфертів – 60155,9 тис. грн (100,0%).
Основним джерелом власних доходів загального фонду залишається податок і збір на доходи фізичних осіб (питома вага – 68,6%). Його фактичні надходження – 106625,9 тис. грн, при плані 105585,4 тис. грн (виконання 101,0%). Порівняно з минулим роком надходження зросли на 9956,8 тис. грн, або на 10,3%.
За звітний період надійшло 36353,4 тис. грн місцевих податків і зборів, (питома вага у власних доходах бюджету – 23,4%), з них: податку на майно – 15665,0 тис. грн (87,1%), у т.ч. у розрізі податків: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1002,8 тис. грн (88,3%); плати за землю – 14674,0 тис. грн (87,4%); транспортного податку – (мінус) 11,8 тис. грн; єдиного податку – 20654,5 тис. грн (105,9%); туристичного збору – 33,9 тис. грн (87,6%).
Податку на прибуток підприємств комунальної власності отримано 28,0 тис. грн, що менше запланованої суми на 73,9 тис. грн за рахунок отримання прибутку в сумах, менших за очікувані. Крім того, бюджет отримав 1696,2 тис. грн частини чистого прибутку.
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів отримано 2602,2 грн, що на 11,4 тис. грн або на 0,4% менше запланованого. Відповідно до порядку зарахування частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного в Україну пального у І півріччі 2020 року надійшло 5187,8 тис. грн.
Плати за надання інших адміністративних послуг мобілізовано 1260,9 тис. грн (69,4%), державного мита – 51,3 тис. грн (76,3%), адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 905,7 тис. грн (177,0%), плати за оренду комунального майна – 15,6 тис. грн (16,6%), адміністративних штрафів та інших санкцій – 7,4 тис. грн (43,0%), інших надходжень по коду 24060300 – 234,3 тис. грн (159,7%).

05.08.2020 06:22

30 липня під головуванням Прем’єр-міністра відбулася всеукраїнська селекторна нарада з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами. Серед інших тем обговорювали підготовку до нового навчального року.
Цього ж дня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів селекторну нараду з керівниками органів місцевого самоврядування області.
Участь у онлайн-нараді взяли міський голова Ольга Попенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко та в.о. начальника управління освіти міської ради Ольга Колошко.
У ході засідання обговорювалися питання щодо підготовки закладів освіти області до нового навчального року. Як відомо, з 1 серпня почали діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділяються на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону.
Як було зазначено, найближчими днями можна буде побачити візуалізацію по COVID-19 у розрізі кожної територіальної одиниці.
Виходячи з наради під головуванням Прем’єр-міністра, позиція щодо початку навчального року в освітніх закладах усіх рівнів залишається незмінною. Тобто, за умови, якщо територіальна одиниця не в червоній зоні, – освітній процес стартує з 1 вересня у звичній формі.

05.08.2020 06:15

Приймальне відділення тимчасово переїхало

 

Прилуцька центральна міська лікарня – одна серед 9 опорних медзакладів на Чернігівщині, що прий- має участь у реалізації президентського проєкту «EMERGENCY 2020», головна мета якого – створити комфортні для пацієнта умови, а головне – місце, де громадяни зможуть отримати якісні медичні послуги.
Отож, уже 3 серпня стартували роботи з капітального ремонту приймального відділення місцевої лікарні. У зв’язку з цим прилучани можуть відчути незручності, адже на старому місці їх просто ніхто не прийме. Річ у тім, що приймальне відділення тимчасово переїхало. Починаючи з 30 липня отримати відповідні послуги прилучани та мешканці сусідніх районів зможуть у фізіотерапев- тичному відділенні, яке розташоване ближче до центрального входу в лікарню.
За умовами проєкту всі 212 приймальних відділень країни (серед яких і наше, прилуцьке) модернізують згідно з визначеними стандартами та забезпечать відповідним медичним обладнанням. Дизайн приміщення буде єдиним для всіх закладів: від кольорової гами до розташування кімнат і приміщень. Для реалізації проєкту на кожну лікарню виділено по 7 млн грн.
Що стосується Прилуцької центральної міської лікарні, то після реалізації запланованого проєкту ми матимемо вже не звичайне прий- мальне відділення, а відділення екстреної невідкладної допомоги, де зможуть спостерігатися хворі від 1 до 2 діб для вирішення питання їхньої госпіталізації, чи після спостереження відпустяться додому для амбулаторного лікування.
Чекає на приймальне відділення і серйозне технічне поповнення. У переліку обладнання – УЗД-апарат, ендоскопічне обладнання, кардіомонітори, дефібрилятор, апарат ШВЛ, лабораторне обладнання, МРТ, ангіограф. Уся ця сучасна апаратура дозволить вчасно поставити діагноз хворому. А вчасно поставлений діагноз – це правильне лікування та порятунок пацієнта.

05.08.2020 06:11

Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже розповсюдження коронавірусної інфекції почало набирати чималих обертів. За цей період ковідпозитивних із 26 стало близько 70. У інфекційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні перебуває вже 14 пацієнтів із підтвердженим діагнозом і ще 6 з підозрою. Усі знаходяться в середньо-тяжкому стані, а половина на кисневій підтримці.
Не так давно випадок захворюваності на COVID-19 було виявлено в КП «Прилукитепловодопостачання» і воно відразу ж перейшло на дистанційну роботу. Відвідувачів відтепер приймають на вході до підприємства, до приміщення ніхто не заходить.
А вже в останні дні липня коронавірусну інфекцію було виявлено і в працівників міської ради — в начальниці архівного відділу та начальника відділу по роботі з кадрами. Відтак Прилуцька міська рада та її виконавчі органи будуть працювати в режимі обмеженого доступу. Особисті прийоми громадян посадовцями міської ради тимчасово призупиняються.
Прийом звернень від громадян здійснюється за телефонами: 3-20-27, 3-30-01, електронною поштою Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. та поштовими відправленнями.
Крім того, захворіли 4 людини з ЦНАПу та ще одна у відділі праці.

05.08.2020 06:08

Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися та прицінюватися до шкільних товарів, бо ж не за горами – 1 вересня. Але цьогорічний карантин вніс серйозні корективи до всіх сфер життя, тож багато хто знаходиться просто таки в розгубленому становищі – готуватися до шкільного сезону – 2020 чи обійтися тим, що є.
Насправді в уряді вже натякнули, що батьки можуть скуповувати шкільне приладдя та готувати дітей до школи. Усі дітлахи, які знаходяться не в «червоній» зоні зможуть сісти за шкільні парти. Загалом із першого вересня розробляють три види занять – основне очне, дистанційне та змішане. Що ж до першокласників, то їх за шкільні парти планують посадити в першочерговому порядку. І це зрозуміло, адже дистанційно оволодіти всіма початковими навичками просто неможливо.
Максим, якому в серпні виповнюється 6 років, до школи вже дуже хоче. Його мама Оксана розповідає – могли ще рік почекати, аби все налагодилось. Але син уже вміє непогано і читати, і писати. Тому, зваживши на 12-річне навчання в школі, вирішили таки йти до першого класу цього року.
«У мене є ще старший син – перейшов до 6 класу. Він уже навчався всю весну дистанційно. Сказати, що це було складно – не сказати нічого. У кожного вчителя свої вимоги, іноді різні Інтернет-додатки для навчання. Скоординувати роботу було дійсно непросто, бо треба було й допомогти дещо, і пояснити, а ще ж і на роботу ходити треба. Нам пощастило, що є бабуся, яка завжди допомагає з навчанням. Але біда в тому, що вільного доступу до Інтернету не маємо, тільки за допомогою мого телефону. Тож, особливо запам’яталися дні, коли присилали завдання для контрольних робіт, і час виконання роботи – 45 хвилин, а я на робочому місці. Звісно, в телефонному режимі намагалися все вирішувати, іноді доводилося й додому терміново відпрошуватися. Усяке було. Та все ж краще звичайний освітній процес у школі. Якщо б із вересня були вдома постійно вже двоє школярів, а не один, то я просто собі цього не уявляю. Навіть поділитися технікою буде вкрай важко.
Мені здається, що в «першачків» навіть не буде розуміння, що таке школа, клас і вчитель, якщо навчання буде дистанційним. Моя дитина вже вміє і читати, і писати, але соціальні контакти, переконана, треба налагоджувати. Що стосується купівлі шкільного приладдя та одягу, то особливо не переймаюся. Найнеобхідніше все є, а далі видно буде», – розповідає мама хлопчика.
Як би там не було, а думки щодо того, чи варто збирати дітей до школи в нинішніх умовах, чи почекати ще ближче до осені серед прилучан різняться. У нагоді вкотре стала мережа Facebook, де мами й тата школярів охоче висловлювали своє бачення підготовки дитини до школи.

05.08.2020 04:57

29 липня заступник голови Національної поліції України Олег Козловський представив нового керівника особовому складу Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Заступник глави Нацполіції подякував попередньому керівнику главку Чернігівщини Едуарду Альохіну за професіоналізм у роботі, а також відзначив ефективну роботу Володимира Нідзельського на попередніх посадах.
Олег Козловський повідомив, що новий керівник має довід роботи в регіоні – протягом року він обіймав посаду начальника Управління захисту економіки в Чернігівській області. Останнім часом перебував на посаді начальника управління стратегічних розслідувань у Київській області.
Володимир Нідзельський родом із Черкащини. Має дві вищі освіти: у 2008 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ, у 2009 році – Академію управління МВС України.
Службі в органах поліції віддав 17 років, має чималий досвід оперативної служби та роботи на керівних посадах. Свою службову діяльність починав із посади оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Солом’янського районного управління в Києві.
Новопризначений очільник поліції Чернігівщини запевнив, що він відкритий до співпраці зі ЗМІ та населенням області.
– Для мене велика честь очолити ГУНП у Чернігівській області. Висловлюю велику подяку нашому керівництву – Міністру внутрішніх справ та Голові Національної поліції України за надану мені таку можливість. Водночас, я усвідомлюю, яку велику відповідальність сьогодні беру на себе, – сказав Володимир Нідзельський. – Шановні колеги, наш основний обов’язок працювати так, щоб довіра населення до поліцейських тільки зростала. Наша робота буде побудована таким чином, щоб кожен громадянин області відчував себе в повній безпеці.
Едуарда Альохіна переведено до центрального органу управління Нацполіції. Він подякував особовому складу за щоденну працю та побажав успіхів Володимиру Нідзельському.

Сектор комунікації поліції
Чернігівської області

Фото зі статті

У розпалі реконструкція приймального відділення Уже більше...
Першачки готуються до школи Не за горами 1 вересня. І...
ІНФОРМАЦІЯпро виконання бюджету міста за І півріччя 2020 року За І...
Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...

Хто на сайті

Зараз 3129 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама