№ 3
20 січня 2020 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
20.01.2021 07:21

Шановні прилучани!

Український народ 22 січня щорічно відзначає День Соборності України. Це свято нагадує нам, що наша країна не розділена, що немає окремої Східної та Західної України, а що в нас єдина держава і ми – єдиний народ! Тож прийміть найщиріші привітання з нагоди одного з найвизначніших свят українського народу – Дня Соборності України!
Сьогодні перед нашою державою постали нові виклики. На Сході України відстоюють територіальну цілісність, свободу й незалежність українські патріоти, часто ціною власного життя. Серед цих героїв багато наших земляків.
Ми всі віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, її незалежність навіки залишатимуться непорушними. Адже саме в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – сильної й високорозвиненої, духовно багатої, вільної й демократичної, європейської України.

20.01.2021 07:17

Уперше в новому році

Нещодавно в сесійній залі міської ради відбулося перше засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко в новому 2021-му році, під час якого вдалося розглянути 42 питання порядку денного. І якщо депутатський корпус у нас оновився, то виконком досі працює в старому складі. На одному з «невдалих» сесійних засідань новообрані депутати вирішили зменшити кількісний склад виконавчого комітету до 7 членів, але коли мова зайшла про визначення особового складу, у них знову все пішло не по плану, тож остаточне рішення ухвалене не було. Таким чином, за словами юриста міської ради, нинішній виконавчий комітет є повністю легітимним і має повне право виконувати покладені на нього обов’язки.

Пільгове перевезення школярів


Відповідно до міської цільової програми «Про забезпечення пільгового перевезення учнів закладів загальної середньої освіти громадським автотранспортом на міських автобусних маршрутах загального користування» щороку затверджується квота про кількість учнів, які впродовж навчального року будуть користуватися пільговим проїздом. Ця інформація готується на підставі рішень педагогічних рад закладів освіти.
Члени виконавчого комітету затвердили рішення, згідно з яким у 2021 році такими пільгами на перевезення скористаються 1695 учнів наших шкіл.
Як проінформувала присутніх в.о. начальника управління освіти міської ради Ольга Колошко, у порівнянні з минулим роком кількість квот практично не змінилася. Безкоштовним проїздом охоплено всі пільгові категорії дітей, у тому числі й ті, які мають різні соціальні пільги (діти з багатодітних сімей, діти-інваліди, сироти чи позбавлені батьківського піклування), але вже за відповідним посвідченням.

20.01.2021 07:16

Цієї зими в Прилуках, як і кожного року при сильних морозах, розпочали свою роботу пункти обігріву. Їх перелік затверджений рішенням міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій ще 23 листопада 2020 року.
Таким чином, у разі екстремального зниження температури (нижче -15) пунктами обігріву людей у м. Прилуки визначено:
 приймальне приміщення комунального некомерційного підприємства «Прилуцька центральна міська лікарня» (КНП «ПЦМЛ») – вул. Київська, 56;
 приміщення в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради – вул. Короленка, 8;
 приміщення колишньої їдальні «Нафтовик» – вул. Шевченка, 107;
 приміщення Прилуцького комітету Товариства Червоного Хреста – вул. Скоропадського, 102.

20.01.2021 07:00

Цього року виповнюється 320 років з дня народження історика, який довгий час жив і працював у Прилуках, автора хроніки з історії України ХIV–XVI cт. — Степана Васильовича Лукомського (1701-1779 рр.).
190 років з дня народження професора медицини, уродженця м. Прилуки — Шиффера Олександра Олександровича (1831-1897 рр.).
20 січня виповнюється 50 років з дня народження професора, доктора фізико-математичних наук – Григорія Мирославовича Торбіна (1971р.).
6 лютого виповнюється 85 років з дня народження майстра спорту з легкої атлетики, уродженця Прилук – Клязники Миколи Гавриловича (1936-2002 рр.).
9 лютого виповнюється 85 років з дня народження заслуженого працівника торгівлі України - Лідії Андріївни Москалець (1936 р. н.).
12 лютого виповнюється 200 років з дня народження лікаря, доктора медицини - Олексія Миколайовича Орловського (11821-1865 рр.).
У лютому виповнюється 140 років з дня народження професора кафедри прикладної механіки і машинобудування Томського технологічного інституту, уродженця м. Прилуки —Григорія Львовича Тираспольського (1871-1947 рр.).
3 березня виповнюється 85 років з дня народження заслуженого лікаря України, головного лікаря амбулаторії станції Прилуки, кавалера знака «Честь и Слава», уродженця Прилук — Марченка Леоніда Івановича (1936 -2015 рр.).
11 березня виповнюється 65 років з дня народження заслуженого будівельника України, директора генеральної дирекції по обслуговуванню іноземних представництв у Києві, кавалера знака «Честь і Слава», уродженця Прилук — Павла Олександровича Кривоноса (1956 р. н.).
28 березня виповнюється 80 років з дня народження заслуженого раціоналізатора України, директора заводу «Будмаш» — В’ячеслава Яковича Дзюби (1941-2005 рр.).
11 квітня виповнюється 70 років з дня народження заслуженого працівника культури України, уродженки м. Прилуки — Ольги Іванівни Середи (1951 р.н.).
18 квітня виповнюється 60 років з дня народження доктора історичних наук, професора, директора державного НДІ архівної справи та документознавства, уродженки м. Прилуки – Ірини Борисівни Матяш (1961 р.н.).

13.01.2021 08:33

Бюджет на 2021 рік досі не прийнято, питання заробітної плати представників бюджетної сфери не вирішується, а в міській раді ніяк не розберуться з посадами й не можуть закінчити перше засідання першої сесії новообраної ради, яке розпочалося ще 2 грудня минулого року.
На 11 січня було анонсовано чергову спробу продовжити роботу другої частини першого засідання першої сесії міської ради 8 скликання з розглядом питання «Про оплату праці» й нарешті провести друге засідання першої сесії з розглядом питання «Про обрання секретаря Прилуцької міської ради».
Правду кажучи, надія на те, що управлінська верхівка нашого міста найближчим часом розбереться зі своїми амбіціями, тане просто на очах. З кожною новою спробою зібратися ситуація стає все заплутанішою. То хто ж саботує проведення сесії Прилуцької міської ради й ухвалення важливих для життєдіяльності нашого міста питань?
11 січня з 34 депутатів на засідання, про яке всіх попереджають заздалегідь, прийшли лише 13 народних обранців. У результаті — відсутність кворуму, а значить і можливості ухвалити якісь рішення. Колись не прийшли представники фракції ВО «Батьківщина», цього ж разу з невідомих причин до сесійної зали міської ради не з’явилися депутати з «Рідного дому», «Європейської солідарності», «Європейської партії України», «ОПЗЖ», партії «Сила та честь» і частково від «Слуг народу».

13.01.2021 08:32

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати, у якій компанії та за якими цінами купувати блакитне паливо.
Тому розкажемо, хто має повідомляти органи соціального захисту населення про зміну постачальника газу, щоб правильно здійснити перерахунок розміру призначеної житлової субсидії та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за встановленим газопостачальною компанією новим тарифом.
Для початку хочеться заспокоїти прилучан, адже, як переконують в управлінні праці та соціального захисту, питання про можливу втрату пільг чи субсидії взагалі не стоїть. При зміні постачальника газу просто змінюється сума цієї допомоги. Відповідно, якщо послуга коштує дорожче, то й пільга чи субсидія більша, і навпаки.
За інформуванням Мінсоцполітики запроваджено інформаційний обмін між підприємствами, які постачають природний газ населенню, та органами соцзахисту відомостями про зміну пільговиками/отримувачами житлових субсидій виконавця послуги.
Відповідно така інформація має надаватися надавачами послуг органам соціального захисту населення по нових абонентах до 20 числа кожного місяця. Це дозволить здійснити своєчасний і правильний розрахунок розміру житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг за встановленою виконавцем послуги ціною та проводити перерахування коштів постачальнику за спожитий газ, що особливо важливо при грошовій безготівковій формі виплати пільг і житлових субсидій через АТ «Ощадбанк».

13.01.2021 08:30

Останніми днями відразу в кількох областях України відбулися мітинги проти підвищення комунальних тарифів. На акції протесту вийшли жителі Харкова, Полтави, Кривого Рогу та Миколаєва. 11 січня до них приєдналися й Прилуки.
Об 11 годині містяни вийшли на протестну акцію, щоб висловити свою категоричну позицію щодо неприпустимості та необґрунтованості підвищення цін на тарифи, які набрали чинності з початком нового 2021 року.
Як відзначили самі організатори мітингу, громадська організація «Всеукраїнська асоціація підприємців і споживачів», на місце зустрічі, до пам’ятника Тарасу Шевченку, того дня вийшла як ніколи велика кількість людей, адже проблема тарифів хвилює й торкається абсолютно всіх верств населення, усіх громадян. Газ дорожчає приблизно на третину, і це, безумовно, буде відчутно як мешканцям багатоповерхівок, так і власникам приватних будинків, які просто шоковані новими платіжками.
24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила постанову №3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу й точок виходу на регуляторний період 2020-2024 роки». Тому із 1 січня 2020 року люди змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.

13.01.2021 08:28

Прилуцька міська дитяча лікарня нарешті отримала новеньке рентген-діагностичне обладнання, яке вона виборола в конкурсі громадських проєктів. Його вартість становить 3 млн 800 тис. грн. Буквально за кілька днів до кінця 2020 року обласна казна перерахувала кошти на його придбання. Цікаво, що якби цього не встигли зробити до кінця року, то гроші повернулися б назад державі. Звісно, адміністрація закладу не могла так просто проґавити цей шанс, тому робила все можливе, аби новий рентген-кабінет таки з’явився в дитячій лікарні.
Як ми пам’ятаємо, конкурс громадських проєктів відбувся доволі давно, а фінансування чомусь затримувалося – через пандемію коронавірусу, або ж з інших причин, але адміністрація лікарні даремно час не гаяла. Устигли провести тендерні процедури, підписати договір на очікувану вартість, чекали до останнього й у результаті одержали бажане – такий собі подаруночок під Новий рік.
Варто зазначити, що заклад давно мріяв про новий рентген-діагностичний комплекс, адже той, що в них є зараз – дуже застарілий і має безліч недоліків. Нове ж обладнання розраховане на 2 робочі місця, має сучасне програмне забезпечення та систему цифрового перетворення рентгенівських знімків. Воно дасть лікарям можливість працювати в медичній інформаційній системі, передаючи результати всіх обстежень виключно цифровими носіями. Це значить, що тепер не потрібно буде бігати з плівкою, яка сама по собі є недешевою. Таким чином, буде значна економія коштів у закладі за рік. Крім того, нова апаратура дає можливість проводити обстеження з різних ракурсів, що було не можливо зі старою технікою, бо вона давно не виконувала всіх поворотних функцій.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Український народ 22 січня щорічно відзначає...
Уперше в новому році Нещодавно в сесійній залі міської ради...
Цієї зими в Прилуках, як і кожного року при сильних морозах,...
Бюджет на 2021 рік досі не прийнято, питання заробітної плати...
З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для...
Останніми днями відразу в кількох областях України відбулися...
Прилуцька міська дитяча лікарня нарешті отримала новеньке...
РIЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
У період новорічних свят кожен прагне відчути на собі магію...
Шановні прилучани!Щиро вітаю всіх із прийдешнім Новим роком і...

Хто на сайті

Зараз 1519 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама