№ 5
2 лютого 2023 року

Освіта

Освіта (141)

Середа, Вер. 28 2022

Про готовність закладів освіти до нового 2022-2023 навчального року станом на кінець вересня поінформувала заступник начальника управління освіти Валентина Ходюк.
Незважаючи на воєнний стан усі заклади освіти готові до нового навчального року. Як говорить Валентина Ходюк, колективи шкіл готувалися як своїми силами, так і силами батьків. Крім того, було залучено більше 600 тисяч гривень у вигляді натуральної допомоги, тобто необхідних матеріалів для проведення різного роду ремонтних робіт. На сьогодні ж триває підготовка до опалювального сезону, а саме перевірка лічильників, манометрів, проводиться навчання з енергобезпеки.
Ну, і, звісно ж, на постійному контролі перебувають поточні ремонти захисних споруд, підвальних приміщень гімназій, шкіл і дошкільних навчальних закладів.

Середа, Вер. 28 2022

Найближчим часом вартість гарячого харчування в закладах освіти нашого міста може зрости на 10%.
Готуючись до позачергової сесії міської ради, члени бюджетної комісії підтримали проєкт рішення «Про встановлення вартості гарячого харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Мова йшла про збільшення на 10% ціни на сніданки та обіди, що пов’язано зі значним зростанням вартості продуктів харчування, які закуповує комбінат шкільного харчування «Шкільний».
Для порівняння нагадаємо, що для молодшої ланки в школах міста вартість харчування становила 32 грн, після зростання ціни доведеться заплатити 35,20 грн. Там де вартість харчування становила 36 грн (середні та старші класи), планується підвищити до 39,60 грн. Таким чином, при мінімальній вартості сніданків і обідів, а саме вони найбільше користувалися попитом, доплата батьків, яка складала 9,60 грн збільшиться до 10,56 грн.

Середа, Вер. 28 2022

Сьогодні Прилуцька загальноосвітня школа №13 ім. Святителя Іоасафа Бєлгородського – єдиний навчальний заклад у місті, який не має ні власного підвального приміщення, де можна було б облаштувати хоча б найпростіше укриття, ні навіть у мікрорайоні, де він знаходиться, немає відповідної споруди.
Не дивлячись на це, учні цієї школи мають таке ж право на повноцінне здобуття освіти, як і інші прилуцькі школярі. Саме тому питання створення, тобто будівництва, захисної споруди поблизу школи №13 є першочерговим як для адміністрації школи, так і для влади міста загалом.
У ході засідання профільної депутатської комісії власне й розглядалося питання будівництва захисної споруди. Як варіант, обговорювали можливість встановлення модульного укриття з морських контейнерів. Оцінку такій споруді дав фахівець служби надзвичайних ситуацій – начальник відділу організації профільної роботи та цивільного захисту Прилуцького РУ ДСНС України в Чернігівській області Віталій Сердюков. За його словами, така фортифікаційна споруда може вважатися найпростішим укриттям, але виключно на час військового стану або в умовах надзвичайної ситуації. У мирний же час у якості захисної споруди вона не годиться.

Середа, Сер. 10 2022

Ще наприкінці червня Кабмін ухвалив, що початок нового навчального року відбудеться традиційно 1 вересня 2022 року і триватиме до 30 червня 2023 року. А от із формою навчання, за словами міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, все ж таки мають визначатися на місцях, виходячи з безпекової ситуації.
Сьогодні Міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл і батьками учнів.
На думку міністра, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги перебуватиме в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.
«Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на 5-му або 7-му поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково має бути присутнім у закладі освіти, може організувати евакуацію дитини», – говорить міністр.
Ситуація з підготовкою до початку нового навчального року в офлайн форматі в Прилуках також неоднозначна. Попереднє опитування батьків щодо форми майбутнього навчання показало, що далеко не всі готові відправити свою дитину до школи у вересні, навіть за умови наявності укриття. Дехто надає перевагу дистанційній формі навчання, інші – змішаній.

Середа, Сер. 03 2022

Уже за місяць має розпочатися новий навчальний рік у школах. У якій формі проходитиме навчання (очній, змішаній чи дистанційній) поки достеменно не відомо, а от те, що кількість дітей, які до нього приступлять, буде в рази меншою, ніж зазвичай, уже факт. Начальник управління освіти Прилуцької міської ради Олександр Правосуд зазначив, що наразі до перших класів набирається десь на 600 дітей менше від звичного для міста показника. А це — мінус 12 повноцінних класів.
Так, у 2022-2023 навчальному році вперше за парти сядуть лише 459 учнів. Назріла тенденція до зменшення кількості дітей в системі освіти. Пов’язано це зі слабкою народжуваністю у відповідному році та, звісно ж, із вимушеною міграцією – виїздом жінок із дітьми за кордон із перших місяців війни.
Як не прикро про це говорити, але зменшення кількості дітей, а разом із ними і класів у школах, тягне за собою відсутність роботи для вчителів початкової школи.

Середа, Лип. 13 2022

Серед українських батьків нещодавно поширилася звістка про можливе відновлення офлайн-навчання в Україні з 1 вересня. Це викликало жваві дискусії, адже війна в нашій країні не закінчилася і обстановка не є безпечною.
Так уже склалося, що наші діти ще з 2020 року почали ходити до шкіл і вишів із «перебоями» через пандемію коронавірусу. Саме тоді було запроваджено онлайн-навчання через нескінченні карантини. Так, організація процесу освіти онлайн не була бездоганною, але за майже два роки періодичних карантинів учителі та діти адаптувалися до процесу дистанційного викладання.
І ось, після початку війни росії проти нашої країни онлайн-навчання вимушено відновилося, та про нормальний процес не могло бути і мови. На деяких територіях першочерговим було питання виживання, а не освіти, коли сім’ї ховалися від обстрілів варварів у підвалах. Десь не було інтернету та зв’язку, а десь населені пункти були окуповані. Чимало українців виїхали за кордон, у тому числі і вчителі, багато з яких не мали можливості повноцінно вести уроки. Тому навчання могли продовжувати далеко не всі, але все ж про продовження освітнього процесу звітували багато шкіл. Наше місто не виняток.
Батьки прилуцьких школярів усіляко намагалися забезпечити дітям навчання: контролювали їхню присутність на онлайн-заняттях, займалися самостійно. Ті, хто виїхав до інших міст чи закордон, записували дітей до нових шкіл, де їх радо приймали та де їм доводилося опановувати нові мови. Водночас намагалися не полишати навчання в своїй рідній школі.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз 3839 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама