№ 31
29 липня 2020 року

Бути чи не бути батьківським внескам у школах Прилук?

  • Середа, Лют. 08 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Якщо не всі ми, то переважна більшість із нас має відношення до школи: хтось навчає, хтось навчається, хтось має школярів діток, хтось – онуків. Тому шкільні проблеми болять нам усім. Я добре їх знаю і як батько, і як депутат Прилуцької міської ради. Бо спілкуючись із різними людьми в різних мікрорайонах міста, чую одні й ті ж нарікання на роботу освітньої галузі. Перш за все, вони стосуються матеріального забезпечення як шкільних і дошкільних навчальних закладів, так і закладів позашкільної освіти.
Звернення з проханнями покращити матеріально-технічну базу тієї чи іншої школи або ж дитсадка, допомогти з ремонтом і необхідними речами надходять до моєї громадської приймальні часто й регулярно і вже обчислюються десятками.
Розуміючи скрутність фінансового становища закладів освіти, допомагаю чим можу: за власний кошт кільком дитсадкам купив комплекти білизни, меблі, подбав про ремонт подвір’я та утеплення приміщення, придбав телевізори для загальноосвітніх шкіл.


Впевнений, що такі звернення є в приймальнях депутатів усіх рівнів. І вони інколи допомагають. Та левова частка витрат на ремонт і утримання приміщень класів, забезпечення їх усім необхідним лягає на плечі батьків учнів. Батьківські благодійні внески збираються кожного навчального року, аби школа могла зробити ремонт чи забезпечити поточні витрати. Так триває вже не один рік. І доки триватиме ще? Відповісти на це питання може і має міський очільник або міська рада.
Днями міський голова Чернігова Владислав Атрошенко видав розпорядження, яким забороняє збір батьківських коштів на ремонти у школах і дитсадках. Рішення надзвичайно важливе та своєчасне, і Прилуки мали можливість ухвалити подібне ще місяць тому. У грудні 2016 року я розробив та подав на розгляд сесії міської ради проект рішення «Про скасування примусових батьківських внесків у загальноосвітніх школах м. Прилуки». Цей документ не потрапив навіть на пленарне засідання – був заблокований секретарем міської ради Шамраєм. Однак, розумію: навіть якби таке рішення в Прилуках і ухвалили, проблеми батьківських внесків воно б не вирішило. Адже ні для кого не секрет ні стан прилуцьких шкіл, ні їх фінансування з бюджету, за яке не те що пристойного ремонту не зробиш, а й крейду купити – проблема.
Цьогоріч кожній зі шкіл Прилук із міського бюджету виділено 50 тисяч гривень. Це, можливо, дещо спростить вирішення першочергових потреб цих навчальних закладів, але про якісь масштабні покращення їх матеріальної бази говорити знову ж таки не доводиться. Тому пропоную детально проаналізувати стан справ у школах міста Прилуки й на наступний рік забезпечити їх фінансування, виходячи з потреб кожної школи. Щоб мати повну й реальну картину, потрібно проаналізувати витрачання благодійних батьківських внесків за кілька останніх років, і таким чином зробити розрахунки окремо по кожному закладу освіти та закласти в бюджет наступного року кошти для вирішення їх нагальних потреб.

Артем Рожко,
депутат Прилуцької міської ради

Прочитано 959 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 3748 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама