№ 50
12  грудня  2018 року

ПРИЛУКАМ ЧАС ПОЛИШАТИ РЕЙТИНГИ ДЕПРЕСИВНИХ МІСТ

  • Середа, Груд. 05 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України в Ніжині. Повертався звідти з суперечливими думками. За оцінками експертів, Ніжин увійшов до 50-ти українських міст, які мають найкращі показники прозорості інвестиційного сектору, а саме, посів 39-те місце. Показник більш ніж пристойний для невеликого міста, але ніжинська влада на цьому не зупиняється, бореться за кожен бал, прагне підняти своє місто якнайвище в рейтингу. Адже це – нові інвестиції, розвиток місцевого бізнесу, розвиток території. Саме тому 12 листопада до Ніжина були запрошені представники кількох міжнародних програм, котрі зробили детальний аналіз роботи міської ради в плані її відкритості та надали посадовцям деякі рекомендації.
Я часто буваю на подібних форумах у Києві, де збираються представники найбільших українських міст, тож був приємно здивований, що Ніжин не поступається їм у своєму прагненні стати відкритим і привабливим для інвестицій. Так у місті діє інвестиційний портал із вичерпною інформацією для потенційних інвесторів, із переліком об’єктів та інженерних мереж, які міська рада може запропонувати для інвестування. Нині такий інтернет-ресурс необхідний будь-якому місту (якщо, звісно, воно зацікавлене в розвитку та процвітанні). Увесь сучасний світ користується послугами Інтернету – а значить, якщо місто представлене в Інтернеті, то його шанси зацікавити інвестора збільшуються в рази. У Прилуках же немає інвестиційного порталу – ні в україномовній, ні в англомовній версіях. А отже, вітчизняні та закордонні інвестори не мають змоги ознайомитися з нашим містом і прочитати про інвестиційно привабливі об’єкти. На сайті міськради є невеликий розділ «WelcometoPryluki» з інформацією про місто англійською мовою – оце й усе, що можуть дізнатися про Прилуки відвідувачі з-за кордону. Як на мене, для промоціювання Прилук на міжнародному рівні та зацікавлення потенційних інвесторів цього замало. Сьогодні залучення інвестицій – один із найважливіших пріоритетів, на які має спрямувати свої зусилля місцева влада. Якщо будуть інвестиції, зростатиме економіка – місто житиме.


Не менш важливим є використання інтернет-платформ і на місцевому рівні, тому що вони значно спрощують комунікацію між владою та громадою. Якщо й далі спиратися на приклад Ніжина, то на порталі Ніжинської міської ради є можливість публічних обговорень регуляторних актів і гострих питань міста; діє Відкритий бюджет, де громада може прослідкувати витрачання всіх міських коштів, як кажуть, до останньої платіжки; а також громадяни мають можливість звернутися до міського голови саме через сайт міської ради.
Я переконаний, що в Прилуках так само необхідно впровадити всі ці електронні платформи інформаційної системи «Розумне місто»: Відкритий бюджет, е-послуги, інвестиційну карту, можливість звернутися з онлайн заявкою до управління житлово-комунального господарства та проконтролювати її виконання.
На сьогодні в нашому місті вже створені кілька платформ – як наприклад, «Онлайн петиції» чи «Громадський бюджет», які прилучани активно освоюють. Але це лише мізерна частка того, що має працювати. Діяльність міської влади мусить бути максимально прозорою, і «Розумне місто» – ефективний інструмент реалізації цієї мети.
На початку я прагнув запровадження в Прилуках Відкритого бюджету. Але, зважаючи на колосальні проблеми в галузі житлово-комунального господарства, тепер маю переконання, що Відкритий бюджет – це тільки перший крок переходу міста до роботи в сучасному електронному форматі. Інформаційна система «Розумне місто» відкриває широкі можливості для безпосередньої співпраці комунальних підприємств із громадянами, дозволяє прослідкувати виконання заявки від її подання до завершення роботи.
У жовтні поточного року я розробив і подав міському голові проект рішення «Про Відкритий бюджет м. Прилуки», з пропозицією отримати доступ до вищеназваних електронних продуктів на порталі «Розумного міста». З невідомих мені причин цей проект рішення не був внесений до порядку денного пленарного засідання сесії 26 жовтня. Наполягатиму, щоб наступна чергова сесія міськради розглянула мою пропозицію, та в Прилуках нарешті запрацював Інтернет-портал «Розумне місто», як це вже зроблено в багатьох українських містах.
Я зупинився лише на одному аспекті ніжинського управлінського апарату – відкритості його роботи та доступності для інвесторів і пересічних громадян. В інших галузях життєдіяльності досягнення Ніжина не менші. Місто змінюється на очах, це може підтвердити кожен, хто там буває. Я радію за сусіднє місто й моїх товаришів, які зараз працюють у Ніжинській міській раді та розвивають місто. Але разом із тим, стає прикро за рідні Прилуки, бо наше місто, за даними тих же експертів, пасе задніх на останніх місцях у Рейтингу 100 найбільших міст України.
Після моєї публікації вищевказаного Рейтингу в соцмережах Прилуцька міська рада оприлюднила на своєму сайті статтю, де переконує читачів, що насправді станом на 26 листопада поточного року Прилуки посіли 50-ту позицію в Рейтингу прозорості серед ста найбільших українських міст. У такому разі маю питання до міської влади: то чиє ж недопрацювання в тому, що Прилуки, з нулем набраних балів, опинилися в хвості опублікованого експертами проекту «TransparentCities» Рейтингу прозорості інвестиційного сектору, який наразі презентується по українських містах?
Я добре пам’ятаю той час, коли Прилуки йшли в авангарді Чернігівської області, були взірцем не лише для міст Чернігівщини, а й для обласного центру. У нас впроваджувалися інноваційні технології, до нас йшли інвестиції та гранти. Тепер же ситуація змінилася. Величезний потенціал міста не використовується, Прилуки не вибувають із рейтингів депресивних міст. А в цей час інші українські міста розвиваються, знаходять для цього і можливості, і шляхи. Маємо в Україні багато прикладів, коли навіть менші від Прилук містечка залучають багатотисячні інвестиції, розвивають економіку та заробляють великі кошти на культурних заходах. Такий досвід був і в Прилуках. Але ми його втратили. На жаль.
Днями я отримав із міської ради проект Стратегії сталого розвитку міста Прилуки до 2025 року – мені та іншим депутатам міськради його надіслали для того, щоб ми надали свої зауваження та доповнення при розгляді документу на сесії міської ради. Я готовий додати свої депутатські пропозиції до Стратегії міської ради. Разом із тим, хочу зазначити, що моєю командою розроблена Стратегія розвитку Прилук – 2030. Її головні напрямки спрямовані на інвестиційну привабливість Прилук, запровадження е-послуг у сферах життєдіяльності міста, максимальну прозорість і відкритість роботи міської влади. Я вірю у своє рідне місто й дуже хочу бачити його на перших позиціях у найпрогресивніших рейтингах міст України.

Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради

Прочитано 123 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1555 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама