№ 4
22 січня 2020 року

Дежавю: знову медицина без зарплати?

  • Середа, Жовт. 16 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Уже минув вересень і настав жовтень, а медичний персонал отримав зарплату лише за «літній» серпень. Така ситуація викликає обурення колективу і тому профспілковий комітет Центральної міської лікарні вирішив провести збори 9 жовтня, на які запросили міського голову О. Попенко, її заступників, головного лікаря Я. Погорілу, голову бюджетної комісії міської ради Є. Яценка та інших депутатів для роз’яснення та вирішення ситуації.
Держава повноцінно не виконує свої обов’язки щодо фінансування медичної галузі та перекладає їх на рівень місцевого самоврядування, хоча в бюджетному кодексі зазначено, що медична субвенція повинна надаватись у 100% обсязі від потреб. Транш по медичній субвенції за жовтень отриманий і пішов на розрахунок заробітної плати лише за другу половину серпня. Далі коштів для виплати зарплати медикам немає.
Як не прикро, а міський голова Ольга Попенко пропонує чекати або ж скорочувати медперсонал ЦМЛ, хоча і звертає увагу присутніх на зборах, що цього року рішенням Прилуцької міської ради виділено кошти та вже придбано нову лапороскопічну стійку в хірургічне відділення, новий УЗД апарат та виділяються значні кошти на ліки для інсулінозалежних хворих.


Присутній на зборах колишній міський голова Дмитро Барнаш розповів як вирішувалися ці питання в більш скрутних умовах 2014 року та запитав Ольгу Михайлівну чому при такій затримці виплат у казначействі відсутня інформація про заборгованість, а головне державні органи влади не повідомлені про даний факт.
Взяв слово й депутат Євгеній Яценко: «Я підтримую профспілку та готовий разом із представниками колективу їхати в столицю до очільниці МОЗ, Кабінету Міністрів чи до президента України. На моє бачення така ситуація є наслідком відсутності стратегії існування, а точніше розвитку медичної галузі міста та держави в цілому».
Євген Миколайович звернув увагу, що в грудні 2018 року при прийнятті бюджету на 2019 рік наголошував на прихованому дефіциті та нестачі коштів у медичній та освітній сфері. Також запропонував переглянути статті витрат міського бюджету на предмет зміни пріоритетності фінансування, адже працівники медичної галузі не мають бути заручниками непорозумінь між міською та центральною владою в Україні.

Прес-служба ВО «Свобода» м. Прилуки,
тел. приймальні (066) 419-56-00

Прочитано 847 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! 22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію...
У великий святковий день 19 січня Прилуки відзначають Водохреще!...
Питання щодо призначення субсидій постійно хвилюють мешканців...
Уже стало доброю традицією в дні різдвяних свят проводити теплі...
Як пам’ятаємо, влітку постало питання про те, що для завершення...
Як довго прилучани чекали, щоб у центрі міста нарешті з’явилася...
З 1 січня – два рахунки за газ Ціна за спожите блакитне паливо...
Замість святкових сукенок – піжами, на заміну стільцям –...
Протягом року мільйони людей чекають на різдвяні й новорічні...
Усі ми родом з дитинства, і кожен хоч не хоч у серці залишається...

Хто на сайті

Зараз 1906 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама