№ 31
29 липня 2020 року

Продаж із поспіхом чи прихована крадіжка?

  • Середа, Лист. 06 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Нові політики або не знають і не розуміють, що роблять, або приховують і, маніпулюючи бідністю співгромадян, хочуть видурити за безцінь їхні наділи землі. На жаль, українці не мають повної інформації про земельні правовідносини в інших державах. На сьогодні експертна оцінка земель сільськогосподарського призначення в Чернігівській області дорівнює 20-22 тис. грн за 1 Га. Саме за такою ціною, а можливо й іще нижчою олігархи зможуть викупити стратегічний ресурс держави.
Ось, наприклад, у місті Прилуки державна оцінка землі вартує від 300 до 700 грн за кв.м. А коли доходить до продажу, то експертні компанії подають висновки, згідно яких земля в місті коштує від 60 до 120 грн за кв. м. Тобто, шляхом експертизи ціну землі знизили в 5-10 разів і, згідно наданих документів, усе законно. Не здивуюся, якщо після прийняття необхідних законів щодо продажу земель, ціна на неї ще знизиться як сьогодні відбувається в містах. Згадайте хоча б приватизаційні сертифікати, які були обезцінені інфляцією, скуплені мішками за копійки та використані ділками – на сьогодні вже всіма визнано, що то була «оборудка» на користь олігархів. У чиїх руках наші з вами Обленерго, Облгази, заводи та фабрики? Те саме чекає й на сільськогосподарські землі?
Я поділяю позицію ВО «Свобода» та вважаю, що українцям має бути гарантоване право на вільний продаж земель комерційного призначення під магазинами, підприємствами чи іншими об’єктами бізнесу, також присадибних земельних ділянок, ділянок під гаражі чи інші будівлі господарського застосування. Тим часом землі сільськогосподарського призначення слід дозволити продавати винятково державі в особі Державного земельного банку та надавати їх у довгострокову оренду з правом родинного успадкування.


Ніхто не згадує Ізраїль, де земля належить державі, але перед тим палестинці продали свою землю іноземцям… Які наслідки їх спіткали? Триває війна за території та під сумнівом сам факт існування Палестинської держави.
Земля має ознаку абсолютної нерухомості, уся інша «нерухомість» рухома. Нові заводи та фабрики можна створити, а нову землю зробити неможливо. Не треба понижувати статус землі до автомобіля чи пральної машини.

Євгеній Яценко, депутат міської ради від ВО «Свобода»,
тел. приймальні: (066) 419-56-00

Прочитано 483 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 3739 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама