№ 31
29 липня 2020 року

Планова катастрофа

  • Середа, Сер. 05 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

На черговій сесії міської ради, що відбулася 30 липня, депутати намагалися вирішити цілу купу проблем. Частина нагальних питань навалилася на Прилуки останнім часом, а деякі тягнуться місяцями та роками, заплутуючись у важкодоступний клубок.

До непростих головоломок, безумовно, належить багатостраждальне затвердження Генерального плану міста. Гроші на розробку цього важливого документа виділялися ще за бутності міським головою Юрія Беркута, однак реальні кроки в напрямку створення власного Генплану місто почало робити лише зараз. Поки ж новий Генеральний план перебуває на стадії розробки, депутатам запропонували тимчасово впровадити в дію його прототип, датований далеким 1969 роком. Саме такий вихід знайшла влада, щоб прискорити процес виділення земельних ділянок, зокрема учасникам АТО, які звертаються з відповідними заявами для реалізації свого законного права.

Втім, і воїнам, і мирним жителям, які також хочуть отримати землю, доведеться почекати ще, адже проект рішення про Генплан із тріском провалився й був відправлений на доопрацювання. Жорстку критику депутатів спричинив той факт, що мікрорайонів, де планується виділяти ділянки під забудову, на схемі 45-річної давнини немає взагалі. Уже звично найбільше обурювався Олексій Гавриш, поставивши під сумнів фаховість розробників проекту: «Те, що ми бачимо, – це край непрофесіоналізму на межі з авантюризмом».

Дісталося від Олексія Михайловича і його колезі по сесійній залі Ігорю Кашпуру, голові постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Останній «мав сміливість» у катастрофічний для медичної галузі момент прийти на сесію з пластиковими стільцями для стадіону та ще й просити гроші на замовлення тисячі таких екземплярів.

Але не будемо про стільці – можливість для виділення 180 000 гривень на їх придбання розглядатиметься лише за підсумками перевиконання бюджету, і не факт, що депутати підтримають дану ініціативу. До того ж, іще не збудована трибуна для цих комфортних глядацьких місць. Світло на значно актуальнішу та куди більш вартісну проблему місцевим обранцям пролила головний лікар КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня» Лариса Івченко. За її словами, настільки безпрецедентного випадку ще не було: станом на початок серпня всі 24 мільйони гривень державної субвенції, передбачені на зарплатню, витрачено. До кінця року потрібно ще 20 мільйонів. Мало того – на заробітні плати немає не лише коштів, а бюджетних призначень, що загрожує виникненням небюджетної заборгованості, яка не підлягає оплаті за рахунок бюджетних коштів. Схожа як дві краплі води перспектива чекає й на освітню галузь, яка зіткнеться з бюджетною катастрофою вже через місяць.

Що ж робити в такій надскладній ситуації – чекати від центральної влади перегляду Держбюджету з урахуванням потреб міста чи шукати додатковий фінансовий ресурс на місцевому рівні? Опинившись перед ризиком зупинки роботи медичних і освітніх закладів Прилук, депутати вирішили звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України, Міністра освіти і науки України, Міністра охорони здоров’я України, голови Чернігівської обласної державної адміністрації та голови Чернігівської обласної ради.

«Пропонуємо відповідальним особам профільних міністерств особисто переконатися у відповідності мережі та чисельності працівників закладів освіти та медицини нормативно-правовій базі та надати вказівки щодо штатної чисельності установ, на які поширюються делеговані державою повноваження та фінансуються з державного бюджету. Просимо і наполягаємо ініціювати проведення круглого столу в місті Прилуки за участю представників профільних міністерств, Міністерства фінансів України, керівників структурних підрозділів Чернігівської ОДА, головного лікаря КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня», начальника управління освіти міської ради», – йдеться в офіційному зверненні депутатів Прилуцької міської ради.

Олександр Бойко

Прочитано 1369 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 3796 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама