№ 42
17  жовтня  2018 року

Треба планувати роботу освітньої галузі на кілька років уперед

  • Середа, Вер. 02 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

1 вересня в Україні починається нова пора – пора знань. Цей день – урочистий і святковий для педагогів, учнів та їхніх батьків. Та вже наступного дня освітянська галузь починає працювати в звичному буденному ритмі, вирішуючи свої щоденні завдання та проблеми. Цих проблем у прилуцькій освіті вистачає. На початку навчального року депутат Прилуцької міської ради Артем Рожко поділився своїм баченням шляхів їх вирішення. Ми публікуємо лише деякі роздуми Артема Миколайовича, адже галузь освіти має набагато більше питань, які потребують вирішення.

 

– Сьогодні головна проблема галузі освіти Прилук – це мала чисельність дітей. Над містом нависла загроза закриття класів і навіть шкіл через низьку народжуваність. У школах фактично йде боротьба за кожну дитину. Звісно, можна закрити школу чи клас, але ж суті проблеми це не вирішить – приміщення все одно мають опалюватися, на них ітимуть певні витрати. Що ж це за економія?

Зрозуміло, що ми не в змозі вплинути на демографічну ситуацію в Прилуках. Вважаю, перш за все необхідно створити довгострокову міську цільову програму розвитку освіти, оскільки вже сьогодні можна прорахувати кількість школярів та класів, які будуть у Прилуках через три-п’ять років. Це дозволить планувати ефективну роботу освітньої галузі на найближчі роки та в подальшій перспективі.

Одним із реальних кроків вирішення питання завантаження шкіл є профорієнтація. Наприклад, сьогодні великим попитом серед старшокласників користується навчання шоферський справі, отримання водійських прав. Крім того, можна навчати дітей основам підприємницької діяльності, відкрити при школах курси бухгалтерів тощо. Так, це тягне за собою певні витрати, але такі спеціалізовані курси з набуття професій дали б можливість школам додатково заробляти гроші. До того ж, вирішиться проблема з порожніми приміщеннями, в яких можуть проходити ці заняття.

По-друге, важливо започаткувати співпрацю з профільними вузами, що дасть можливість готувати дітей до певної освіти ще в школі. Умови вступу до вишів стають жорсткішими, тому випускники таких профільних шкіл зможуть або ж успішно здобувати чи вдосконалювати освіту в навчальних закладах різних рівнів акредитації, або ж працевлаштуватися за здобутим профілем чи започаткувати власний бізнес. У перспективі за наявності матеріальної бази можливе відкриття міжшкільного виробничого комбінату або ж створення міжшкільних профільних груп (чи то центру міжшкільних профільних курсів).

Крім того, вважаю за потрібне відновити фінансування факультативів, гуртків, спецкурсів, але при цьому зважувати доцільність проведення цих видів занять, враховуючи наявність кадрів, результативність їх роботи, потреби учнів. Важливо віднайти можливість фінансувати участь прилуцьких школярів у конкурсах і турнірах обласного та всеукраїнського рівнів, а також передплачувати спеціалізовані періодичні видання для вчителів.

Було б добре збудувати в Прилуках басейн, заняття в якому сприятимуть оздоровленню школярів, їхньому фізичному розвитку. Програма, яку реалізує школа №14, передбачала добудову спортзалу та створення своєрідного оздоровчого центру в мікрорайоні. Важливо її втілити в життя. Також на базі такого центру можна було б відкрити туристичний центр – спільно з Центром творчості дітей та юнацтва.

Міську цільову освітню програму необхідно розробляти комплексно ще й тому, аби вирішити іншу проблему Прилук – діти, які поїхали навчатись у вузи інших міст, в основному після отримання диплому не повертаються назад, залишаються працювати деінде. А значить, Прилуки не отримують не тільки нового фахівця, а й подальшої перспективи: адже не створиться молода сім’я, не народяться діти… Ця проблема набагато ширша за освітню, та вирішувати її треба комплексно, вже сьогодні. І починати – з відродження економіки, відкриття нових робочих місць, соціального захисту працівників, створення для молоді таких умов життя й роботи, щоб вона хотіла повертатися до рідного дому. Треба зберегти все краще, що є в місті, і зробити більше.

Прочитано 750 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Восени минулого 2017 року одержувачам житлово-комунальних...
Уже найближчим часом можна буде очікувати облаштування...
14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва....
Як і обіцяли посадовці міської ради, 1 жовтня розпочав свою...
Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з Днем захисника...
Неспокійною видалася нічка із 8 на 9 жовтня. Близько 3:30 ранку до...
Усіх до одного ми повинні пам’ятати,Хто нас в цей час тяжкий на...
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС на найкращу наукову роботу серед студентів...
Дорогі освітяни! Прийміть найщиріші вітання з професійним...
Напередодні нового опалювального сезону тема субсидій є однією...

Хто на сайті

Зараз 1311 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама