№ 28
10 липня 2019 року

Прилучани не повинні бути заручниками комунальних підприємств

  • Середа, Вер. 09 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Почалася осінь. А з нею ще більше загострилася найтяжча житлово-комунальна проблема нашого міста – проблема опалення. Холоди – не за горами, тож уже зараз кожного жителя Прилук турбує те, як він виживатиме взимку, чи буде тепло в його квартирі. Та й у ці вересневі дні, і влітку проблема опалення не дає про себе забути: в квартирах багатьох жителів нашого міста місяцями немає гарячої води. Причому її не отримують люди, котрі справно платять за надання цієї послуги. Фактично прилучани стають заручниками комунального підприємства, яке через свої борги не здатне забезпечити нормальну життєдіяльність міста.

На мою думку, шлях вирішення цієї наболілої роками проблеми – лише один: встановлення котлів індивідуального опалення. Це дозволить людям використовувати тепло в необхідних для них обсягах, сплачувати за його фактичне використання та особисто нести відповідальність за несплату.

Що ж ми маємо сьогодні? Згідно прийнятої міською радою програми, жителі багатоповерхівок можуть отримати дозвіл на відключення від системи централізованого опалення – побудинково або ж по під’їздах чи стояках. З іншого боку, комунальне підприємство «Прилукитепловодопостачання» розробило інвестиційну програму, яку було поспіхом прийнято на одній із попередніх сесій. Депутати навіть не зрозуміли ні її сутності, ні значення для міста, однак цю програму прийняли. Так от, у ній прописано, що КП «Прилукитепловодопостачання» за власний кошт – а це понад 2 мільйони гривень – збирається зробити переобладнання деяких теплопунктів, а також встановити теплові лічильники в багатоповерхових будинках (усього це більше 70 будинків). І найголовніше – прописано, що окупність цього проекту складає одинадцять з половиною років. А отже, зрозуміло, що це – ніколи. Бо за 11 років ці два мільйони знеціняться в десятки разів, навіть якщо просто враховувати інфляцію.

Виникає логічне запитання: для чого витрачати гроші на лічильники, якщо зрештою стояк або будинок усе одно перейде на індивідуальне опалення? Ми не можемо одночасно рухатися в двох напрямках: штовхати людей до встановлення котлів індивідуального опалення і в той же час витрачати гроші на лічильники. Чи не краще ці гроші використати, наприклад, для надання безвідсоткової позики власникам квартир, котрі не можуть за свій кошт встановити котли індивідуального опалення? Часто-густо в під’їзді є одна-дві такі квартири, і через них не може перейти на індивідуальне опалення весь під’їзд. Ми маємо допомогти цим людям – як варіант, надати їм безвідсоткову позику на встановлення котла індивідуального опалення. Це, по-перше, значно покращить якість надаваної послуги, а по-друге, дозволить людям економити сотні гривень щомісяця і сплачувати лише за фактично використане тепло. Зазначу, що при такому підході КП «Прилукитепловодопостачання» без роботи не залишиться – воно може займатися встановленням та підключенням котлів індивідуального опалення, їх подальшим обслуговуванням. У жодному разі ми не можемо перекладати проблеми комунального підприємства на плечі прилучан.

 

Хвору систему необхідно змінити

Сьогодні дуже важливо створити в Прилуках нові робочі місця. Тому будівельні організації в першу чергу повинні старатися освоїти міські кошти – до того ж, у цьому разі частина цих грошей після виконання робіт повернеться до бюджету у вигляді податків. Хочу навести приклад: сьогодні маємо ситуацію, коли асфальт на ремонт доріг у Прилуках везуть із Києва. Звісно, це негативно впливає і на якість асфальту, і на вартість ремонтних робіт. То чому ж цього не враховуємо і не шукаємо інших варіантів? Хіба в Прилуках не можна зробити установку з виготовлення асфальту?

Також хочу зупинитися на оплаті прилучанами ЖЕКівських послуг. Левова частина цих грошей (70%) іде на зарплату працівників; із решти 30% половина спрямовується на поточні платежі (світло, опалення в під’їздах, утримання адмінбудівель тощо). І тільки 15% грошей (тобто 15 копійок із кожної гривні) – це реально виконані роботи. Як вважаєте – багато можна зробити за такі гроші? Якщо взяти, до прикладу, виробниче підприємство, то там фонд заробітної плати становить близько 20%; решта ж 80% – це матеріали, робота тощо. Тільки так підприємство може розвиватися, щось реально виробляти. Більша частина грошей може йти на зарплату в тих установах, де «продається» інтелект – як, наприклад, науково-дослідні інститути. А в сферах, що стосуються виробництва чи послуг, не менше 70% коштів повинні витрачатися на матеріали та виконання робіт. Якщо ж відбуваються навпаки – то це просто хвора система, яку необхідно змінити.

 

Час визначати стиль

Особливу увагу варто звернути на благоустрій Прилук, прибирання підприємствами закріплених за ними територій. На моє тверде переконання, кожен клаптик міської землі, кожен дитсадок чи соціальна установа мають бути розподілені між підприємствами, установами та організаціями, які б відповідали за їх санітарний стан. Крім того, необхідно розробити систему не тільки з прибирання, а й із ремонту тротуарів – щоб ці тротуари мали однаковий вигляд. На мій погляд, недопустимо пускати на самоплив питання облаштування та благоустрою Прилук – це призводить до того, що навіть у центрі міста можемо спостерігати картину, коли тротуари викладені своєрідною «мозаїкою»: форма й малюнок тротуарної плитки різні під кожним магазином у залежності від смаку його власника. Так не повинно бути. Треба розробити єдину концепцію розбудови прилуцьких кварталів, вулиць, площ, визначальною в якій має бути роль управління архітектури та містобудування міської ради. Усі будівельні роботи, ремонт, реконструкція, благоустрій Прилук, навіть фарбування будівель мають відбуватися згідно цієї концепції та контролюватися міською владою.

Сьогодні ми рівняємося на Європу, захоплюємося архітектурою та стилем європейських міст. Та чомусь у себе вдома продовжуємо будувати кому як заманеться, забуваємо про те, що місто повинне мати власне обличчя. А ті ж Варшава чи Прага виробили власний стиль століття тому і досі розбудовуються з його врахуванням. Прилуки теж мають цього прагнути. У нас надзвичайно гарне місто, чудові люди. Разом зробимо наші Прилуки красивими та європейськими!

Рожко Артем,

депутат Прилуцької міської ради

Прочитано 1010 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Не знайдеться такої людини, яка не погодиться, що підтримка...
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне...
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній...
26 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею...
Щорічно, в останній тиждень червня, українці відзначають День...
Уже, напевне, усім відомо, що прилучани, особливо молодь, – великі...
З 1 липня в Україні запрацював ринок електроенергії, ми отримали...
27 червня, напередодні Дня Конституції України, у сесійній залі...
30 червня до Дня молоді було відкрито новий дитячий майданчик...

Хто на сайті

Зараз 2049 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама