№ 31
29 липня 2020 року

Владислав Кіча: «У мене вистачить духу, сили і волі»

  • Середа, Жовт. 21 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

До місцевих виборів залишилися лічені дні, а значить, уже скоро прилучани дізнаються імена нового складу міської ради та мера міста. Серед вісімки кандидатів на посаду міського голови ми бачимо як давно знайомі, так і зовсім нові обличчя. Тут і один із колишніх очільників міста, і діючий мер та його заступник; і бувальці, і новачки виборчих перегонів; і самовисуванці, і представники від політичних партій.

Наша сьогоднішня розмова – з дебютантом «мерських» виборів, але не новою людиною в міському управлінні. Владислав Кіча – кандидат від «УКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ», депутат Прилуцької міськради, відомий насамперед своєю принциповою позицією при розгляді життєво важливих питань у сесійній залі.

 

– Владиславе Валерійовичу, пропоную розпочати з традиційного для таких інтерв’ю запитань: чому Ви вирішили балотуватися на посаду міського голови?

– Я йду на посаду міського голови, тому що вважаю, що зможу стати гідним очільником прилуцької громади. Маю дві вищі освіти: технічну (інженер-будівельник) і юридичну. Це достатньо міцне підґрунтя для справжнього міського голови. Відчуваю впевненість узяти на себе відповідальність за долю міста, бо переконаний, що мої знання, вміння та досвід будуть корисними для громади.

– Нинішня виборча кампанія, а саме підбір кандидатів, багато в чому нагадує процес вербування, коли та чи інша людина балотується від певної партії, раптово захопившись відповідними політичними переконаннями за забувши про свої вчорашні погляди. Ви йдете від «УКРОПу». Ні на що не натякаю, але з чим це пов’язано?

– Почнемо з того, що я ніколи не змінював партії, як це роблять багато наших місцевих так званих політиків. З 1999 року перебував у партії «Реформи і порядок», яку очолював Віктор Пинзеник і яка була представлена в парламенті. Але сталося так, що партія розчинилась у «Батьківщині», в інших політсилах, і на сьогодні її вже по суті немає. До останнього я очолював міський осередок і був заступником обласної організації «ПРП», але йти на вибори від фактично неіснуючої партії, ясна річ, неможливо.

Балотуватися від «Українського об’єднання патріотів» мені запропонував Сергій Журман, який очолив список кандидатів від «УКРОПу» в обласну раду. Сергія Журмана всі прилучани добре знають – він шість місяців виконував обов’язки губернатора Чернігівщини після Революції Гідності. Чому я погодився? По-перше, я цілком підтримую ідеологічні засади «Українського об’єднання патріотів» – молодої партії, яка тільки набирає обертів і не заплямована брудним політичним минулим. По-друге, «УКРОП» погодився на мою єдину умову: в разі балотування я не вступаю в партію і залишаюся безпартійним. Щоб керувати містом, треба бути не політиком, а передусім господарником, – якщо хочете, завгоспом…

– Зрозуміло, але про це дещо згодом. У нинішніх виборах бере участь багато партій, які називають штучними проектами, створеними спеціально «під вибори», або ж кишеньковими проектами колишніх регіоналів. Чи може виборець бути впевненим, що до таких партій не належить «УКРОП»?

– Давайте в першу чергу говорити про вибори до Прилуцької міської ради. Наш список відкритий, ми одні з перших його опублікували, а також презентували кандидатів від «УКРОПу» на Центральній площі. Від багатьох людей я чув, що наш список досить потужний. У ньому представлені підприємці, державні службовці, педагоги, військові – майже всі соціальні групи.

«Українське об’єднання патріотів» – це стовідсотково не штучний проект, а нова політична сила. Що можна сказати стосовно інших партій?.. В одній політичній силі, не буду її називати, зібрали більш керовані залишки регіоналів, і назвали це все «а-ля опозиція». Подивіться на ті обличчя, які вчора були соціалістами, а сьогодні опинились у «Батьківщині». Для мене така мімікрія абсолютно несприйнятлива, коли люди без жодних принципів міняють партії на зовсім протилежні за ідеологією.

– У розмові з прилучанами мені довелося почути думку, буцімто кандидату в мери Владиславу Кічі не вистачає потужної агітації, що його обличчя немає на банерах, що він не займається благодійництвом… За рахунок чого Ви хочете отримати довіру виборців?

– Так, банери деяких кандидатів були розміщені по місту ще до початку виборчих перегонів. Неважко зрозуміти, що на це було витрачено багато фінансів. Я не ставив перед собою ціль закрити своїм обличчям усі Прилуки. За словами політологів, це впливає на електоральне визначення в межах усього 5%. Тим паче я не буду опускатися до того, щоб роздавати людям у пакетах пиріжки, гречку чи ковбасу, як це робили деякі з моїх опонентів. Дякувати Богу, прилучани – люди розумні, і такий прояв «турботи» в них викликає лише огиду. Крім того, ні я, ні «УКРОП» не збираємося вдаватися до відвертого обману виборців, коли їм роздають незрозумілі картки та ще й говорять, що на ці картки будуть нараховані гроші. Це відверта брехня і шахрайство.

Моя виборча кампанія побудована на прямому спілкуванні з людьми. Багато прилучан знають мене по роботі в депутатському корпусі міської ради та в якості адвоката, для багатьох я людина зовсім нова. Найголовніша агітація – це безпосередня комунікація з людьми, а не через білборди чи гречку.

– Справді, перед виборами прилучанам багато всього дарують і показують, а скільки ще обіцяють! От, наприклад, пряме залізничне сполучення з Києвом, негайне зниження комунальних тарифів… На Вашу думку, це реально?

– Це ніщо інше, як маніловщина в найкращих традиціях. Вимагати негайного зниження тарифів на комунальні послуги – все одно що просити прохолоди в спекотну погоду. Як може впасти ціна на опалення на місцевому рівні, якщо котельня використовує газ, ціну на який встановлено державою? Потяг до столиці – це не в компетенції міського голови чи міської ради, для таких питань є профільні державні відомства. Або, наприклад, будівництво об’їзної дороги, на чому спіткнувся вже не один міський голова. На місцевому рівні ця проблема багатократно підіймалася, і лише фінансування з держбюджету дасть змогу її вирішити. Потрібно тверезо оцінювати ситуацію та робити висновки щодо реальних можливостей міської влади.

– Владиславе Валерійовичу, Вас можна назвати одним із найактивніших депутатів міської ради за інтенсивністю виступів, депутатських запитів і пропозицій. Що можете загалом сказати про роботу міської ради 6 скликання?

– Якщо згадати про мої пропозиції, то я, наприклад, підготував проект рішення про зменшення кількості депутатів із 50 до 36 чоловік, який не підтримали колеги по сесійній залі. Нині законодавство змінилося, і в Прилуках буде 34 депутати. Як на мене, це на краще, адже були випадки, коли на сесію приходило 30 а то й менше депутатів, а після обідньої перерви ще хтось зникав, і ми навіть не могли зібрати кворуму.

Каденція, про яку йдеться, була далеко не найкращою в історії. Від багатьох депутатів я не те що не почув бодай одного запиту – вони навіть жодного разу не виступили з трибуни, беручи виключно пасивну участь у засіданнях. Крім того, депутатський корпус був обраний разом із міським головою Юрієм Беркутом, який склав із себе повноваження після подій на Майдані. Після зміни міського голови колишня більшість не підтримувала нового очільника Прилук, і ця ситуація не дала змоги нормально працювати наступникові Беркута Дмитру Барнашу. Усі прилучани бачили, який безлад творився на сесіях, і це точно не пішло на користь місту.

– Безумовно, щоб налагодити чіткий механізм управління містом, слід у першу чергу провести якісну кадрову політику. Яке Ваше особисте бачення даного питання та які риси повинен об’єднувати в собі міський голова як посадовець?

– Хочу наголосити, що критерії кадрового відбору мають визначатися не партійними барвами, не прихильністю чи лояльністю до міського голови, а виключно досвідом, фаховістю та професіоналізмом.

Міський голова, як я вже говорив, не повинен бути політиком, що ми спостерігали протягом двох останніх каденцій. Міський голова – це всього-на-всього господар міста. За умови, якщо він здійснив виважену кадрову політику і фахівці працюють кожен на своєму місці, політика міського голови – благоустрій міста: тротуари, дороги, комунікації, бюджетні установи, комунальні підприємства тощо. А влаштовувати політиканство – це нескінченні чвари, це дорога в нікуди.

– Приблизно те ж саме щодо кадрової політики перед минулими виборами говорив діючий міський голова, але реальність виявилася дещо іншою…

– Як і більшість прилучан, які віддали свій голос за Дмитра Барнаша, я розчарований його діяльністю, хоч і підтримував особисто цю кандидатуру. Що відбулося з Дмитром Барнашем? Йому поставили двох заступників, які контролюються фінансовими мікроолігархами. І міський голова став підконтрольний не громаді, а певним фінансовим групам. Він виявився затиснутим у лещата й не зміг ступити кроку вліво-вправо ні в кадровій політиці, ні в інших важливих питаннях. Думаю, прилучани оцінять це, як-то кажуть, по заслугах.

– Про це не прийнято говорити, але всі в Прилуках знають про фінансові та інші можливості згаданих Вами мікроолігархів, заручником яких опинився мер міста. А чи не потрапите Ви в ідентичну ситуацію в разі перемоги на виборах?

– Якщо я буду обраний міським головою, то потраплю в такі ж умови, як і нинішній мер. Тиск буде однозначно. Але в мене вистачить духу, сили і волі, щоб не стати нічиїм заручником. Не буде керування по вертикалі з боку політичної сили, від якої я балотуюсь. І тим більше – від мікроолігархів. Вони спробують це зробити, але у випадку зі мною, запевняю, в них нічого не вийде.

– Тоді бажаю Вам успіху – зайвим він не буде. А що Ви побажаєте прилучанам у надзвичайно відповідальний день 25 жовтня?

– Хочу побажати одного – добре подумати та зробити правильний вибір. Незважаючи на ласі подарунки та солодкі обіцянки, зробіть вибір своїм серцем.

Спілкувався Віталій Денисов

Прочитано 1725 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 2866 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама