№ 21
20 травня 2020 року

«Екологічний» промах… на мільйон!

  • Середа, Квт. 27 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Не секрет, що несприятлива екологія – одна з наріжних проблем українського сьогодення загалом. Прилуки – теж не виняток. Скажімо, городяни, котрі мешкають по вулиці Білецького-Носенка, періодично нарікають на жахливий сморід. Джерело його виникнення – найближчі очисні споруди КП «Прилукитепловодопостачання», що вочевидь потребують модернізованого переобладнання.

Не можна похвалитись і якістю води в Удаї. Улітку там, як правило, погіршуються санітарно-хімічні показники БПК (біохімічних потреб кисню) та бактеріологічні показники. Іншими словами, колись повновода й чиста ріка заростає, замулюється і… потребує допомоги!

Дяка Богові, якість питної води централізованого водопостачання – більш-менш стабільна. Однак фахівці, що здійснюють її аналіз, періодично інформують про перевищення (нехай і незначне) вмісту заліза та фтору.

У повітрі спостерігається перевищення гранично допустимої концентрації оксиду вуглецю. Загазованості міста сприяє значне транспортне навантаження, породжене відсутністю об’їзних доріг (зокрема, й тієї, що, оминаючи Прилуки, сполучала б Чернігів і Пирятин).

А скажіть, скільки ще прилучанам тонути в глибоких калюжах, що розливаються на тротуарах та переходах навіть після найслабшого дощу?

Перелік еконегараздів можна продовжувати й далі. До речі, про несприятливу екологічну ситуацію на території Прилук і стан природоохоронної роботи йшлося на одній із нещодавніх сесій Прилуцької міської ради. Проблему озвучив депутат із фракції Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Третяченко, наголосивши, що вихід зі становища – у руках місцевої влади. Тільки від її зусиль залежить будівництво (реконструкція або розширення) очисних споруд, облаштування каналізаційних мереж, санітарно-ліквідаційний тампонаж недіючих артезіанських свердловин, очищення Удаю, постійний моніторинг стану довкілля і, врешті-решт, будівництво об’їзної дороги з Чернігова до Пирятина. Але ж на всі перелічені заходи треба потужні  кошти. Відповідні витрати навряд чи «потягне» міський бюджет…

Вихід є – гроші можна взяти у фонді охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області. Його діяльність стартувала в 2014 році, і нині передбачає фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов’язаних із охороною довкілля, запобіганням, зменшенням або усуненням забруднення тощо.

Щоб «достукатися» до згаданого фонду й добитися фінансування на весь наступний рік, потрібно уповноваженим місцевим чиновникам уже до 1 жовтня поточного року подати відповідний запит до департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації. Далі для формування переліку департамент надає узагальнену інформацію про запити на розгляд робочої групи. Фінальну «крапку» ставлять обласні депутати на пленарному засіданні облради, затверджуючи цей перелік, а відтак даючи «добро» на фінансування відповідних заходів на Чернігівщині. Як бачимо, система не складна, хоч і потребує вдумливого та ретельного підходу. Щоправда, не всі її використовують…

У переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік, затвердженому на 3 сесії Чернігівської обласної ради 7 скликання, про Прилуки – ні слова. Рятівні для екології кошти буде розподілено між Черніговом, Ічнею, Новгород-Сіверським, Срібним, Куликівкою, Бахмачем, селами Григоро-Іванівкою (Ніжинський район) та Киселівкою (Чернігівський район). Гроші з фонду також «розійдуться» на Ічнянський, Бобровицький, Носівський і Коропський райони. А Прилукам, здається, цьогоріч не перепаде навіть крихти від солодкого видаткового «пирога» загальною сумою близько п’ятнадцяти мільйонів гривень. Між тим, наше місто з обласним статусом могло б претендувати не менш як на мільйон. Та… проґавило!

Чому так сталося? Про це запитали в заступника Прилуцького міського голови Дмитра Іванова (він якраз і курує екологію). «Ми вже подали запит. Будемо намагатися все зробити! І нас профінансують», – лаконічно запевнив зам. «Доведеться чекати до наступного року. А якби все зробили вчасно, мабуть, отримали б гроші вже в нинішньому…» – натякнули Іванову на «промах» у його роботі. «Так ще отримаємо!.. Адже Прилуки – місто, що перевиконує бюджет. І, до речі, ми беремо участь іще в декількох міжнародних екологічних програмах».

…Як-то кажуть, побалакали. Слова – словами, а справа – на місці. Ймовірно, вона таки зрушиться! Якщо прилуцькі чиновники не пастимуть задніх. До речі, депутати Прилуцької міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка пообіцяли, що надалі прискіпливо стежитимуть за їхніми діями. Аби знову не проґавити мільйон і… чисті Прилуки.

Віктор Гусинський

Прочитано 1336 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Міська влада скасувала сплату єдиного податку Ще на початку...
18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє...
2019-2020 навчальний рік в умовах карантину школярі закінчать...
Цього року ми зустрічаємо вже 75-ту, ювілейну, річницю великої...
Послаблення карантинних обмежень на території міста 11 травня в...
Для кожної країни Друга світова війна почалась у різні роки, але,...
Уже близько пів року з прилуцькими багатоповерхівками, в якості...
Дорогі ветерани!Шановні прилучани!Сердечно та щиро вітаю всіх із...
очався карантин і школярі залишили класні кімнати в школах і...
Нова тротуарна кладка, ремонт бетонних доріг. Попри карантин...

Хто на сайті

Зараз 2598 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама