№ 31
29 липня 2020 року

Міська влада захищає інтереси підприємства-монополіста, а не прилучан

  • Середа, Лип. 06 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

На сесії Прилуцької міської ради 29 червня знову розглядалося ініційоване мною Положення на відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Прилуки, яким передбачалося надавати дозволи на перехід на індивідуальне опалення стояками, під’їздами та будинками. Забігаючи наперед, скажу, що його не ухвалили – не вистачило депутатських голосів. Натомість прийняли Програму щодо відключення житлових будинків від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання в м. Прилуки на 2016-2020 роки, яку розробила міська влада.

На перший погляд, програма нібито гарна: відповідно до неї, до 2020 року будуть відключені від централізованого опалення більше чотирьох десятків будинків у різних мікрорайонах міста. Та вчитавшись уважніше, бачимо: дозвіл на встановлення індивідуального опалення планується надати аж… 223-м абонентам! І це – за ЧОТИРИ роки!!! Що ж це за абоненти? Відповідь дуже проста: це ті прилучани, чиї квартири «невигідні» комунальному підприємству «Прилукитепловодопостачання» через значну затратність теплових і енергоресурсів. Тобто, перейти на індивідуальне опалення згідно нової програми пощастило власникам тих квартир із централізованим опаленням, яких або ж залишилося кілька в будинку, або ж, подаючи тепло до яких, підприємство змушене обігрівати теплотрасу. А отже, нинішня прилуцька влада переймається в першу чергу проблемами підприємства-монополіста, зовсім не зважаючи на проблеми людей.

Прийдешній опалювальний сезон буде найтяжчим за всі попередні роки: вартість опалення зросла майже удвічі. Тож на моє переконання, і міський голова, і депутати міської ради просто зобов’язані шукати будь-який вихід, аби полегшити життя людям. Таким виходом міг би стати ініційований мною проект рішення щодо переходу на індивідуальне опалення стояками, під’їздами та будинками – він значно спрощував процедуру отримання дозволів на індивідуальне опалення жителям міських багатоповерхівок.

Я двічі пропонував на розгляд сесії цей проект. Першого разу він був ухвалений більшістю депутатських голосів, але міський голова заветувала це рішення, і подолати вето не вдалося. Наступного разу, 29 червня, проект був внесений на сесію як регуляторний акт, що пройшов процедуру місячного оприлюднення. Однак за нього проголосували лише 13 депутатів при необхідних для прийняття рішення 18 голосах.

При обговоренні питання в сесійній залі найбільше обурювався директор КП «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш: обіцяв у разі прийняття рішення негайно подати до суду, оскільки воно незаконне. Як розробник даного Положення, я усвідомлюю, що в деяких пунктах воно дійсно йде в розріз із існуючими на сьогодні правовими нормами. Однак, повторюся, ми маємо скористатися будь-якою, навіть найменшою, можливістю полегшити життя прилучанам. Якби це Положення діяло хоча б місяць, дозволи на індивідуальне опалення могли б узяти ті ж самі дві сотні прилучан, яких не треба вмовляти (як це збираються робити посадовці по будинках, що підлягають відключенню згідно програми міської ради), а ті, які дійсно потребують цього найбільше.

Тому мені дивна й незрозуміла позиція народних обранців, котрі, перебуваючи в сесійній залі при розгляді цього питання, «не голосували» або «утрималися». «Утриманців» – не багато-не мало – 15 осіб! Хотілося б почути чітке пояснення кожного з них і причину, яка змусила так проголосувати. Бо як на мене, це – не позиція, тим більше в такому важливому питанні, як прямий захист інтересів громади. Пропоную їм набратися сміливості й проголосувати по совісті. Адже від того, що рішення не ухвалили, питання не зникло. Його можна й треба обговорити за участю депутатів Прилуцької міської ради – чи то в соцмережах, чи у Вайбері, чи на сторінках газети. І після такої дискусії зробити ще одну спробу для вирішення проблеми.

Я вдячний тим депутатам, які не побоялися піти всупереч міському голові й підтримали мій проект рішення. Це фракції «Свобода» і БПП, представники УКРОПу, Радикальної Партії Ляшка, Аграрної партії та Опозиційного блоку. Фракція ж «Батьківщина», яка на кожному кроці кричить про зависокі тарифи, не віддала жодного голосу за те, щоб дозволити людям вийти із цієї скрутної ситуації.

У моїй сім’ї в усіх встановлене індивідуальне опалення, тож я добре знаю, наскільки воно вигідніше, ніж централізоване, бо дає можливість самому визначати обсяги споживання тепла й гарячої води – незалежно від пори року та температури повітря надворі. Не сумніваюся, що й більшість прилуцьких депутатів, які «утрималися» та «не голосували», так само мають «індивідуалку», і звісно ж, не збираються переходити до централізованого опалення. Тоді чому ж вони проти надання дозволів на встановлення котлів індопалення жителям Прилук? Чи не тому, що це пропонує Артем Рожко – конкурент міського голови на минулих виборах?

Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради

Прочитано 1486 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Прилуцький Парламент
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 3265 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама