№ 38
18 вересня 2019 року

Прилуцький Парламент

Прилуцький Парламент (91)

Середа, Вер. 18 2019

Прилуцька міська рада занепокоєна ситуацією, яка виникла в Прилуцькій філії Міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту. Це підприємство займає важливе місце в міській системі логістики та сприяє економічному розвитку нашого регіону.
А у зв’язку з незадовільним станом доріг є обмеження по перевезенню вантажів великоваговим автотранспортом дорогами міста Прилуки. Разом із тим залізничний переїзд, який знаходиться на балансі підприємства та в межах міста (вул. Пирятинська), на перетині транзитного шляху державного значення Чернігів – Пирятин – Полтава, має значні пошкодження на покритті проїжджої частини зовнішнього та внутрішнього настилів цього переїзду й істотно ускладнює проїзд автотранспортних засобів.
Ще під час 53-ї сесії міської ради від 22 лютого 2019 року мною як помічником депутата Яценка Євгенія Миколайовича, було доведено до відома решти депутатського корпусу інформацію про незадовільний технічний стан переїзду Прилуцької філії Товариства. У результаті розгляду даного питання Євгеній Яценко ініціював Звернення до тоді ще Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., міністра інфраструктури України Омеляна В.В., голови Чернігівської обласної державної адміністрації Мисника О.П. та керівника ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ» Сека Р.П. щодо віднайдення способів вирішення ситуації, яка склалася. Міська рада підтримала наше Звернення.

Середа, Вер. 11 2019

ЗВІТ
ЯценкА Євгенія Миколайовича,
голови постійної депутатської комісії
Прилуцької міської ради з питань
соціально-економічного розвитку, планування, обліку, бюджету, фінансів та цін

Постійна депутатська комісія утворена рішенням Прилуцької міської ради №3 від 13 листопада 2015 року.

До складу постійної депутатської комісії увійшли 7 депутатів міської ради: Євгеній Яценко – голова постійної депутатської комісії, Олександр Козик – заступник голови комісії, Марія Ястремська – секретар; члени комісії: Іван Руденко, Володимир Мазуренко, Олександр Ковнір.
За професійним спрямуванням до комісії обрано депутатів, які є представниками різних політичних партій, представлених у міській раді. Основною організаційною формою діяльності постійної комісії є її засідання. Робота комісії відбувається в прозорому форматі з використанням онлайн трансляції за допомогою youtube.com
Після роботи комісії складаються протоколи, які публікуються на сайті міської ради: http://pryluky.cg.gov.ua
За період із липня 2018 по серпень 2019 року було проведено 10 засідань, на яких розглянуто більше 60-ти питань, 27 доручень надано посадовцям і керівникам комунальних підприємств.

Середа, Лип. 31 2019

От і завершилися парламентські вибори. Я вперше взяв у них участь. Для мене передвиборча кампанія стала новим досвідом. Не приховую, багато прилучан із подивом, а то й нерозумінням поставилися до мого рішення балотуватися у Верховну Раду – упродовж передвиборчого місяця часто чув, що моя робота була б набагато важливішою тут, на місці; що, наприклад, на посаді міського голови я приніс би набагато більше користі нашому місту. Друзі, хочу сказати всім: я йшов у парламент тільки для того, щоб допомогти Прилукам. Діяльність депутата Верховної Ради дає значно більше повноважень і відкриває значно ширші можливості для реалізації справ і ідей, які ми з вами вже започаткували за минулі роки. Це – і будівництво об’їзної дороги, і розчищення Удаю, і спорудження сучасного стадіону європейського рівня, і ще багато інших починань. Тому, працюючи у Верховній Раді, я зробив би все можливе, аби довести всі ці справи до успішного завершення. Це стратегічні напрямки розвитку Прилук, і всі їх я залишаю за собою. Займатимуся ними й надалі, і тепер дуже сподіваюся на підтримку обраного по нашому 210-му округу народного депутата.
Упродовж передвиборчої кампанії я провів багато зустрічей із людьми в мікрорайонах Прилук. На кожній люди говорили про свої проблеми. Переважна більшість із них належать до компетенції міської влади, але вони роками залишаються невиконаними. Стан доріг і будинків, тротуари, собаки, смітники – в жодному мікрорайоні не обійшлося без таких скарг. І ще багато зауважень і пропозицій я отримав на зустрічах. Усі їх ретельно зафіксував і обіцяю найближчим часом донести до мера та її команди. Вибори закінчилися, але життя продовжується. Помилки потрібно виправляти, проблеми – вирішувати, адже нам далі жити в Прилуках. І якими вони будуть – залежить тільки від нас.

Середа, Лют. 27 2019

Депутати місцевих рад не отримують платні за свою роботу, не мають компенсації за винайм житла чи грошей на оплату праці помічників, проте використовують бюджетні кошти для потреб міста та його жителів. Щороку у бюджеті резервується сума, яку депутат не має права прямо використати на власні потреби, але може працювати за ці гроші з виборцями. У якій формі – окреме питання.
Прилуцькі депутати також уже два роки мають можливість використовувати так званий депутатський фонд або ж кошти, виділені згідно міської Програми «Сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Прилуцької міської ради на 2017-2020 роки».
Метою Програми було та є й сьогодні забезпечення необхідних умов для ефективного здійснення депутатами міської ради їхніх виборчих програм в інтересах виборців і територіальної громади міста в цілому.
Що ж то за депутатський фонд?
Це бюджетні кошти, якими розпоряджаються депутати місцевої ради. Обсяг фінансування визначається щорічно під час складання бюджету, виходячи із завдань Програми та реальних можливостей бюджету, а кошти фонду розподіляються між депутатами порівну. Орієнтовний обсяг фінансування Програми на весь термін (2017-2020 роки) складає 20 400 000,00 грн. Від самого початку сума коштів, визначена на одного депутата, складала 50 тис. грн на перше півріччя та 100 тис. грн на друге півріччя за умови наявності коштів у міському бюджеті. Але в ході реалізації Програми обумовлено можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію Програми або ж непередбачуваними ситуаціями на кшталт минулорічної аварії на каналізаційному колекторі. Тоді міському бюджету конче не вистачало вільних коштів для проведення ремонтних робіт на місці аварії, саме тому було взято по 50 тис. грн із депутатських повноважень кожного депутата.
На що можуть бути потрачені ці гроші?

Середа, Лют. 06 2019

В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про депутатів місцевого рівня. Тобто про те, чи знають прилучани тих, хто балотувався до міської ради та хто за яким округом закріплений. Перші респонденти виявилися досить обізнаними в даному питанні. Саме тому продовжуємо рубрику «Чи знаєш ти свого депутата?»
Наразі підходить до завершення каденція Прилуцької міської ради 7 скликання. Тому хотілося б узагальнити їхню спільну діяльність не лише в стінах сесійної зали, а й у співпраці з мешканцями нашого міста.
Користувачі Facebook доволі активно відгукнулися на запитання про депутатів. Нашим людям є що сказати. Ось дещо з коментарів.
Олена: «Живу в центрі міста й досі не знаю, хто в нас депутат по округу. Ніколи його не бачила».
Володимир: «Дякую Івану Григоровичу Руденку за відремонтоване дорожнє покриття вулиці Чехова».
Ніна: «У нас на Ярмарковій – Дуденок Олександр Миколайович. Золотої душі людина. За першим покликом усе робить. Безвідмовний. Якби всі такі були».
Віктор: «Звісно, є нормальні депутати, тому й їхні імена в усіх на слуху – те зробив…, там допоміг… Але є й такі, що лише на понтах».
Ігор: «Живу в мікрорайоні Хапки. І ось що скажу – за всі 27 років незалежності України ніхто в нас ніколи й нічого не робив. Тротуари ще від Леніна, дороги теж. Біля Пирятинської траси дерева повирубували. Як жили в СССР, так і живемо».

Середа, Груд. 05 2018

Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України в Ніжині. Повертався звідти з суперечливими думками. За оцінками експертів, Ніжин увійшов до 50-ти українських міст, які мають найкращі показники прозорості інвестиційного сектору, а саме, посів 39-те місце. Показник більш ніж пристойний для невеликого міста, але ніжинська влада на цьому не зупиняється, бореться за кожен бал, прагне підняти своє місто якнайвище в рейтингу. Адже це – нові інвестиції, розвиток місцевого бізнесу, розвиток території. Саме тому 12 листопада до Ніжина були запрошені представники кількох міжнародних програм, котрі зробили детальний аналіз роботи міської ради в плані її відкритості та надали посадовцям деякі рекомендації.
Я часто буваю на подібних форумах у Києві, де збираються представники найбільших українських міст, тож був приємно здивований, що Ніжин не поступається їм у своєму прагненні стати відкритим і привабливим для інвестицій. Так у місті діє інвестиційний портал із вичерпною інформацією для потенційних інвесторів, із переліком об’єктів та інженерних мереж, які міська рада може запропонувати для інвестування. Нині такий інтернет-ресурс необхідний будь-якому місту (якщо, звісно, воно зацікавлене в розвитку та процвітанні). Увесь сучасний світ користується послугами Інтернету – а значить, якщо місто представлене в Інтернеті, то його шанси зацікавити інвестора збільшуються в рази. У Прилуках же немає інвестиційного порталу – ні в україномовній, ні в англомовній версіях. А отже, вітчизняні та закордонні інвестори не мають змоги ознайомитися з нашим містом і прочитати про інвестиційно привабливі об’єкти. На сайті міськради є невеликий розділ «WelcometoPryluki» з інформацією про місто англійською мовою – оце й усе, що можуть дізнатися про Прилуки відвідувачі з-за кордону. Як на мене, для промоціювання Прилук на міжнародному рівні та зацікавлення потенційних інвесторів цього замало. Сьогодні залучення інвестицій – один із найважливіших пріоритетів, на які має спрямувати свої зусилля місцева влада. Якщо будуть інвестиції, зростатиме економіка – місто житиме.

Фото зі статті

Шановні ветерани, дорогі прилучани! Щиро вітаю вас із 76-ю...
У середу, 11 вересня, Центральна площа Прилук перетворилася на...
Прилуцька міська рада занепокоєна ситуацією, яка виникла в...
Робочий тиждень традиційно розпочався з апаратної наради із...
Запровадженню автоматизованої системи оплати проїзду в...
ЗВІТЯценкА Євгенія Миколайовича, голови постійної депутатської...
Музей – це один із небагатьох фундаторів творення державності...
Закінчилися літні канікули, під час яких читачі міської дитячої...
ПОЛІКОМБАНК - інженер-програміст, 6000 грн, тел. (0462)651000(177)АВДЄЄВ...
Традиційно 1 вересня в Україні відзначають День знань. У цей день...

Хто на сайті

Зараз 2642 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама