№ 26
26 червня 2019 року

Прилуцький Парламент

Прилуцький Парламент (88)

Середа, Лют. 27 2019

Депутати місцевих рад не отримують платні за свою роботу, не мають компенсації за винайм житла чи грошей на оплату праці помічників, проте використовують бюджетні кошти для потреб міста та його жителів. Щороку у бюджеті резервується сума, яку депутат не має права прямо використати на власні потреби, але може працювати за ці гроші з виборцями. У якій формі – окреме питання.
Прилуцькі депутати також уже два роки мають можливість використовувати так званий депутатський фонд або ж кошти, виділені згідно міської Програми «Сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Прилуцької міської ради на 2017-2020 роки».
Метою Програми було та є й сьогодні забезпечення необхідних умов для ефективного здійснення депутатами міської ради їхніх виборчих програм в інтересах виборців і територіальної громади міста в цілому.
Що ж то за депутатський фонд?
Це бюджетні кошти, якими розпоряджаються депутати місцевої ради. Обсяг фінансування визначається щорічно під час складання бюджету, виходячи із завдань Програми та реальних можливостей бюджету, а кошти фонду розподіляються між депутатами порівну. Орієнтовний обсяг фінансування Програми на весь термін (2017-2020 роки) складає 20 400 000,00 грн. Від самого початку сума коштів, визначена на одного депутата, складала 50 тис. грн на перше півріччя та 100 тис. грн на друге півріччя за умови наявності коштів у міському бюджеті. Але в ході реалізації Програми обумовлено можливі коригування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію Програми або ж непередбачуваними ситуаціями на кшталт минулорічної аварії на каналізаційному колекторі. Тоді міському бюджету конче не вистачало вільних коштів для проведення ремонтних робіт на місці аварії, саме тому було взято по 50 тис. грн із депутатських повноважень кожного депутата.
На що можуть бути потрачені ці гроші?

Середа, Лют. 06 2019

В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про депутатів місцевого рівня. Тобто про те, чи знають прилучани тих, хто балотувався до міської ради та хто за яким округом закріплений. Перші респонденти виявилися досить обізнаними в даному питанні. Саме тому продовжуємо рубрику «Чи знаєш ти свого депутата?»
Наразі підходить до завершення каденція Прилуцької міської ради 7 скликання. Тому хотілося б узагальнити їхню спільну діяльність не лише в стінах сесійної зали, а й у співпраці з мешканцями нашого міста.
Користувачі Facebook доволі активно відгукнулися на запитання про депутатів. Нашим людям є що сказати. Ось дещо з коментарів.
Олена: «Живу в центрі міста й досі не знаю, хто в нас депутат по округу. Ніколи його не бачила».
Володимир: «Дякую Івану Григоровичу Руденку за відремонтоване дорожнє покриття вулиці Чехова».
Ніна: «У нас на Ярмарковій – Дуденок Олександр Миколайович. Золотої душі людина. За першим покликом усе робить. Безвідмовний. Якби всі такі були».
Віктор: «Звісно, є нормальні депутати, тому й їхні імена в усіх на слуху – те зробив…, там допоміг… Але є й такі, що лише на понтах».
Ігор: «Живу в мікрорайоні Хапки. І ось що скажу – за всі 27 років незалежності України ніхто в нас ніколи й нічого не робив. Тротуари ще від Леніна, дороги теж. Біля Пирятинської траси дерева повирубували. Як жили в СССР, так і живемо».

Середа, Груд. 05 2018

Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України в Ніжині. Повертався звідти з суперечливими думками. За оцінками експертів, Ніжин увійшов до 50-ти українських міст, які мають найкращі показники прозорості інвестиційного сектору, а саме, посів 39-те місце. Показник більш ніж пристойний для невеликого міста, але ніжинська влада на цьому не зупиняється, бореться за кожен бал, прагне підняти своє місто якнайвище в рейтингу. Адже це – нові інвестиції, розвиток місцевого бізнесу, розвиток території. Саме тому 12 листопада до Ніжина були запрошені представники кількох міжнародних програм, котрі зробили детальний аналіз роботи міської ради в плані її відкритості та надали посадовцям деякі рекомендації.
Я часто буваю на подібних форумах у Києві, де збираються представники найбільших українських міст, тож був приємно здивований, що Ніжин не поступається їм у своєму прагненні стати відкритим і привабливим для інвестицій. Так у місті діє інвестиційний портал із вичерпною інформацією для потенційних інвесторів, із переліком об’єктів та інженерних мереж, які міська рада може запропонувати для інвестування. Нині такий інтернет-ресурс необхідний будь-якому місту (якщо, звісно, воно зацікавлене в розвитку та процвітанні). Увесь сучасний світ користується послугами Інтернету – а значить, якщо місто представлене в Інтернеті, то його шанси зацікавити інвестора збільшуються в рази. У Прилуках же немає інвестиційного порталу – ні в україномовній, ні в англомовній версіях. А отже, вітчизняні та закордонні інвестори не мають змоги ознайомитися з нашим містом і прочитати про інвестиційно привабливі об’єкти. На сайті міськради є невеликий розділ «WelcometoPryluki» з інформацією про місто англійською мовою – оце й усе, що можуть дізнатися про Прилуки відвідувачі з-за кордону. Як на мене, для промоціювання Прилук на міжнародному рівні та зацікавлення потенційних інвесторів цього замало. Сьогодні залучення інвестицій – один із найважливіших пріоритетів, на які має спрямувати свої зусилля місцева влада. Якщо будуть інвестиції, зростатиме економіка – місто житиме.

Середа, Жовт. 31 2018

УКРАЇНСЬКЕ ОБ‘ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ «УКРОП»

Звіт депутата Прилуцької міської ради Шевеля Олега

від мікрорайону «Газовий», 25 виборчий округ

2018 рік.

 

Шановна громадо, хто має бажання більш ґрунтовно відстежувати мою діяльність як депутата Прилуцької міської ради, запрошую відвідати мою сторінку на фейсбук. Її можна знайти через пошук за ім‘ям та прізвищем (Шевель Олег) 

 

Шановні сусіди, за поточний рік ми з Вами зробили менше, ніж хотіли, але більше, ніж могли.

Що ж ми маємо в підсумку?

2 жовтня 2017 року під час підготовки проекту бюджету міста на 2018 рік я в письмовій формі просив управлінську команду нашого міста в інтересах мешканців мого виборчого округу врахувати наступні пропозиції :

Середа, Лип. 11 2018

На ці сонячні липневі дні припадає ваше професійне свято – День бухгалтера. Ваша праця непроста та відповідальна, нерідко від неї залежить стабільна й злагоджена робота всього колективу.
Щиро зичу вам, шановні, міцного здоров’я, енергії та натхнення, родинної злагоди та щастя. Нехай сходяться всі суми, витримуються баланси і ні в житті, ні в роботі не буває недостач.
Зі святом!


Артем Рожко,
депутат Прилуцької міської ради

Четвер, Лип. 05 2018

44 питання 44-ої сесії... Близько восьми годин депутати міської ради розглядали питання щодо виконання бюджету Прилук за І квартал 2018 року. Відтак, збільшилися статутні капітали деяких комунальних підприємств міста, а в Муніципальну поліцію й узагалі  повірили та нарешті надали їм фінансування. Отож, було чимало важливих рішень, які спрямовані на розвиток міста. Найцікавіше далі...

Червоно-чорний прапор на флагштоку біля міської ради

Питання підняття червоно-чорного прапора неод- норазово піднімалося громадськими активістами, зокрема учасниками Революції Гідності. І ось напередодні Дня Конституції воно нарешті отримало підтримку більшості депутатів.
Відповідно до ст. 25 Закону України про місцеве самоврядування» та «Про засади зовнішньої та внутрішньої політики», від імені ініціативної групи, яка звернулася з даною пропозицією, міська рада вирішила піднімати біля міської ради на флагштоку червоно-чорний прапор – прапор боротьби українського народу за свою незалежність на державні та національні свята. Отож, у такі святкові дні, як День Соборності України, День героїв Небесної Сотні, День пам’яті та примирення, День жертв політичних репресій, День Конституції України, День Державного Прапора України, День Незалежності України, День Захисника України, День Гідності та Свободи, День Збройних Сил України та Шевченківські дні (9-10 березня) біля міської ради майорітиме вже три прапори.

Фото зі статті

На 1 жовтня 2018 року чисельність наявного населення Чернігівської...
23 червня на території міського Будинку культури відбулося...
22 червня – трагічна дата в історії нашого народу. Вся Україна...
19 червня 2019 року в міській бібліотеці імені Л. Забашти відбулася...
Уже кілька тижнів у Прилуках діє літня школа по створенню ОСББ. 18...
Клуб спортивного танцю «Акцент» 20 червня створив маленьку...
Доля 10-х класів у 2019-2020 навчальному році У ході засідання...
Із питань маркетингових інструментів у формуванні бренду міста,...
Навесні, допомагаючи жителям будинку №13 по вул. Саксаганського...
Освіжитися за кілька секунд у спеку можна в середмісті Прилук. На...

Хто на сайті

Зараз 1437 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама