№ 46
13 листопада 2019 року

Прилуцький Парламент

Прилуцький Парламент (98)

Середа, Лист. 13 2019

Як театр починається з вішака, так і місто розпочинається з придорожнього знаку.
Начебто така дрібничка, але дуже впадає в очі та значно впливає на перше враження.
Саме таким «символом» був знак «Прилуки» на в’їзді в місто зі сторони Пирятина. Місцина повністю заросла чагарниками, а сама шестиметрова стела вже давно полущилася та потребувала фарбування. Кожного разу проїжджаючи повз закрадалася думка, що цим місцем тільки дітей вночі лякати. Тож я все-таки вирішив, що треба діяти. Заручившись підтримкою партії «Батьківщина», яка надала мені фарбу та магазину «Спеціаліст», з їхньою драбиною (до 6-ти метрової висоти доплигнути важкувато) пішов у бій.

Середа, Лист. 06 2019

Нові політики або не знають і не розуміють, що роблять, або приховують і, маніпулюючи бідністю співгромадян, хочуть видурити за безцінь їхні наділи землі. На жаль, українці не мають повної інформації про земельні правовідносини в інших державах. На сьогодні експертна оцінка земель сільськогосподарського призначення в Чернігівській області дорівнює 20-22 тис. грн за 1 Га. Саме за такою ціною, а можливо й іще нижчою олігархи зможуть викупити стратегічний ресурс держави.
Ось, наприклад, у місті Прилуки державна оцінка землі вартує від 300 до 700 грн за кв.м. А коли доходить до продажу, то експертні компанії подають висновки, згідно яких земля в місті коштує від 60 до 120 грн за кв. м. Тобто, шляхом експертизи ціну землі знизили в 5-10 разів і, згідно наданих документів, усе законно. Не здивуюся, якщо після прийняття необхідних законів щодо продажу земель, ціна на неї ще знизиться як сьогодні відбувається в містах. Згадайте хоча б приватизаційні сертифікати, які були обезцінені інфляцією, скуплені мішками за копійки та використані ділками – на сьогодні вже всіма визнано, що то була «оборудка» на користь олігархів. У чиїх руках наші з вами Обленерго, Облгази, заводи та фабрики? Те саме чекає й на сільськогосподарські землі?
Я поділяю позицію ВО «Свобода» та вважаю, що українцям має бути гарантоване право на вільний продаж земель комерційного призначення під магазинами, підприємствами чи іншими об’єктами бізнесу, також присадибних земельних ділянок, ділянок під гаражі чи інші будівлі господарського застосування. Тим часом землі сільськогосподарського призначення слід дозволити продавати винятково державі в особі Державного земельного банку та надавати їх у довгострокову оренду з правом родинного успадкування.

Середа, Жовт. 30 2019

25 жовтня в сесійній залі міської ради відбулося чергове пленарне засідання 62 сесії Прилуцької міської ради 7 скликання.
На розгляд виносилося, як завжди, близько 30-ти питань, які стосувалися діяльності комунальних підприємств міської ради, питань розвитку інфраструктури та благоустрою міста, земельних питань та інших сфер міського господарювання. Цього разу голосування проходило неочікувано швидко. Більшість проєктів рішень було прийнято навіть без обговорення, адже вони пройшли відповідні етапи розгляду на профільних комісіях. Та все ж були поодинокі питання, які змусили колег-депутатів вступити в дискусію.

Фінансова самостійність для прилуцьких шкіл


Про необхідну автономію закладів загальної середньої освіти говорять уже давно. Та далеко не всі школи з охотою йдуть на такий експеримент. Адже, запровадивши фінансову самостійність, директорам шкіл необхідно буде самостійно шукати способи, яким чином залучити у свій заклад ресурси: чи за рахунок додаткових освітніх послуг, чи за рахунок економії на комунальних платежах тощо.
Наразі в Прилуках спробувати сили в «самостійному плаванні» зголосилися директори трьох шкіл – СШ №6, ЗОШ №7 та ЗОШ №10. Згідно з новим Законом «Про освіту» з 2027 року усі навчальні заклади змушені будуть зробити цей крок в обов’язковому порядку. Поки ж є можливість першопрохідцям випробувати дану систему. Також цікавим моментом є те, що відповідно до Закону дані школи набувають статусу ліцеїв. Чи втримаються вони на даному рівні, побачимо трохи згодом, адже за кілька років замість звичайних шкіл мають запрацювати виключно гімназії (середня школа) та ліцеї (старша школа). Як зауважив начальник управління освіти Прилуцької міської ради Сергій Вовк, однією з головних вимог утримання статусу ліцею є наявність паралелей старших класів. Для 6-ї та 7-ї шкіл ця умова може й не бути перешкодою, а от як складається ситуація із набором 10-х класів у ЗОШ №10 в останні роки відомо всім. З цього виходить, що в будь-який момент до остаточного вступу Закону в дію, коли керівництво школи відчує труднощі з утриманням статусу ліцею, вони можуть стати гімназією.
Повертаючись до теми переходу на самостійну фінансово-господарську діяльність, та суперечливих питань окремих депутатів типу: «Чи нам це взагалі потрібно?», хочеться зауважити, що це був самостійний та свідомий вибір директорів і колективів шкіл, на чому наголосив своїм колегам депутатам директор ЗОШ №10 Олександр Правосуд.

Середа, Жовт. 16 2019

Уже минув вересень і настав жовтень, а медичний персонал отримав зарплату лише за «літній» серпень. Така ситуація викликає обурення колективу і тому профспілковий комітет Центральної міської лікарні вирішив провести збори 9 жовтня, на які запросили міського голову О. Попенко, її заступників, головного лікаря Я. Погорілу, голову бюджетної комісії міської ради Є. Яценка та інших депутатів для роз’яснення та вирішення ситуації.
Держава повноцінно не виконує свої обов’язки щодо фінансування медичної галузі та перекладає їх на рівень місцевого самоврядування, хоча в бюджетному кодексі зазначено, що медична субвенція повинна надаватись у 100% обсязі від потреб. Транш по медичній субвенції за жовтень отриманий і пішов на розрахунок заробітної плати лише за другу половину серпня. Далі коштів для виплати зарплати медикам немає.
Як не прикро, а міський голова Ольга Попенко пропонує чекати або ж скорочувати медперсонал ЦМЛ, хоча і звертає увагу присутніх на зборах, що цього року рішенням Прилуцької міської ради виділено кошти та вже придбано нову лапороскопічну стійку в хірургічне відділення, новий УЗД апарат та виділяються значні кошти на ліки для інсулінозалежних хворих.

Середа, Жовт. 09 2019

SOS!!! З якими ще словами звернутися до керівництва ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ» щодо стану справ на підприємстві, адже ситуація тільки погіршується. Працівники за серпень-вересень місяць не отримали зарплати в повному обсязі.
На 53-ій сесії міської ради від 22 лютого 2019 р. депутатський корпус підтримав ініційоване мною звернення до тоді ще Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо загрози занепаду підприємства. У відповіді в.о. голови правління ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ» Сека Р.П., яка надійшла 19.03.19 р., було повідомлено, що порушення, виявлені при перевірці фінансово-господарської діяльності Прилуцької філії Товариства, будуть усунуті в найкоротший термін.

Середа, Жовт. 09 2019

Відреагувавши на звернення прилучан, що проживають у районі 5-го магазину по вул. Київській, провів єдиний день депутата за вказаною адресою.
Були підняті такі питання:
- облаштування переходу навпроти провулку Затишний. У цьому місці люди йдуть до магазину та автобусної зупинки. На протилежній частині вулиці знаходиться велика продуктова база, відповідно пішохідний рух там досить інтенсивний;
- обмеження швидкості транспорту на цій ділянці шляху. Мабуть, усі пам’ятають фатальний нещасний випадок кілька років тому, коли тут автівка збила людину просто на автобусній зупинці;
- на існуючих пішохідних переходах (перехрестя вулиць Квашенської та Київської) «зебра» впирається в зелену зону, що унеможливлює користування ними без виходу на проїжджу частину. Потрібно з’єднати дані проміжки автошляху з тротуарами твердим покриттям.

Фото зі статті

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Прийміть...
Сьогодні радіо виступає одним із невід’ємних аспектів засобів...
Як відомо, з 1 жовтня запроваджено новий механізм фінансування...
29 жовтня відбувся конкурс з визначення оператора уповноваженого...
Як приємно, коли комунальні служби оперативно реагують на твої...
Дуже часто ми стикаємося з тим, що до деяких водойм навіть не...
Як театр починається з вішака, так і місто розпочинається з...
З 31 жовтня на 1 листопада настає ніч, повна жаху та шалених...
Шановні працівники культури! Прийміть щирі вітання з нагоди...
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку –...

Хто на сайті

Зараз 2732 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама