№ 12
20  березня 2019 року

Зміни в субсидіях

  • Середа, Трав. 17 2017
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Із травня в Україні діє оновлена програма житлових субсидій, запровадження якої викликало чимало запитань у суспільстві. Для прилучан ця тема також украй актуальна, адже наразі в місті нараховується близько 16 тисяч діючих субсидій. Щоб надати необхідні роз’яснення, керівництво управління праці та соціального захисту населення міської ради, спеціалісти відповідного напрямку зібралися за круглим столом із представниками місцевих мас-медіа.
Що ж потрібно знати про зміни в субсидіях? Спробуємо виокремити головні моменти.

ТЕРМІНИ ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалась із 1 жовтня до 30 квітня та перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

НОВА СОЦІАЛЬНА НОРМА
ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів та інших людей, які не працюють із об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживають одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 до 75 квадратних метрів житла.

РОЗРАХУНОК СЕРЕДНЬО-
МІСЯЧНОГО ДОХОДУ

У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг передбачено врахування доходів за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. До прикладу, при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому періоді, враховуються доходи з квітня попереднього року по березень поточного року включно.
Водночас при призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, враховуються доходи за попередній календарний рік.

ЧИ БУДЕ СУБСИДІЯ
ПРИ НАЯВНОСТІ БОРГІВ?

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати комунальних послуг. За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина.
Якщо протягом двох місяців із дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії. В іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.
Разом з тим, наявність заборгованості зі сплати компослуг не відіграватиме ролі для громадян, які звертаються за призначенням субсидії вперше.

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із газо-та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 кубометрів природного газу або 150 кіловат-годин електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів субсидій, а перераховуватимуться на особові рахунки в банках або виплачуватимуться через поштові відділення.
Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами-надавачами послуг. Управління соцзахисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання заяви, у якій вказується спосіб виплати та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Маєте запитання
з приводу житлової субсидії?
Телефонуйте в управління праці
та соціального захисту населення
за номерами 7-10-33, 7-12-25

Прочитано 905 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1152 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама