№ 12
20  березня 2019 року

ВІСНИК МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

  • Середа, Квт. 04 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Що принесла нам цьогорічна весна та чого очікувати влітку? Роботи на каналізаційному колекторі не вщухають – нові підтопи та боротьба комунальників з ними. Коментарі головних лікарів місцевих закладів охорони здоров’я щодо старту національної кампанії з вибору сімейного лікаря; плани на оздоровчий період та грандіозний рух у напрямку Європейського Союзу.

Весна принесла на прилуцькі подвір’я підтопи

Різке танення снігу, якого лише за останні місяці випало вдвічі більше від норми, спричинило підтопи низинних ділянок прилуцьких вулиць. 31 березня мешканці будинку по вулиці Шевченка, 213 намагалися впоратися з підтопом самотужки, доки не зрозуміли, що необхідно викликати спеціалістів.
Першим до вирішення проблеми долучилося КП «Прилукитепловодопостачання» та працівники МНС. Лише за дві години роботи було відкачано 38 кубометрів стічних вод. До пізньої ночі працівники комунального підприємства та служби надзвичайних ситуацій викачували талу воду з помешкання та подвір’я городян. До повного вирішення проблеми підтоплення житла прилучан талими водами, ситуація триматиметься на контролі комунальних служб.

Аварійний колектор довелося рятувати від талих вод

Обвідні лінії аварійного каналізаційного колектора не впоралися з великим об’ємом талих вод, які з 31 березня буквально заполонили Прилуки. Комунальні служби разом із працівниками МНС дві доби перекачували воду в обхід пориву. Додаткове навантаження на каналізаційні колодязі спричинили ливневі відводи з багатоповерхових будинків. Щоб люди, чиї будинки постраждали від аварії на колекторі, знову не потерпали від притоку води, КП «Прилукитепловодопостачання» тимчасово перекрило їх доступ до каналізаційної мережі.

Приписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» стартувала 1 квітня

Національна кампанія вибору сімейного лікаря та укладання з ним договору офіційно стартувала 1 квітня. У ході засідання координаційної ради по наданню медичної допомоги населенню в період реформування системи охорони здоров’я, яка відбулася 30 березня, це питання коментували головні лікарі Прилуцької міської дитячої лікарні Яна Погоріла та КЗ «Прилуцький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Слободенюк.
Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір такого лікаря регламентує Наказ МОЗ від 19.03.18 р. №503.
Обрати свого лікаря – означає підписати декларацію про вибір лікаря із сімейним лікарем, дільничним терапевтом або педіатром (у разі медичного обслуговування дітей).
Декларація – це фактично форма заяви про те, що ми вибрали того чи іншого лікаря. За допомогою цієї декларації людина повідомляє, що вибрала саме цього фахівця і цей заклад. Інформація про вибір потрапляє до електронної системи охорони здоров’я, і в липні 2018 р. кошти платників податків, зібрані в Державний бюджет України, підуть за кожного конкретного пацієнта в кожний конкретний заклад охорони здоров’я до кожного конкретного лікаря.
Декларацію заповнюватиме лікар в електронному вигляді й надаватиме її варіант пацієнтові у вигляді роздруківки.
Отримати інформацію про сімейних лікарів і педіатрів можна на офіційному сайті Прилуцької міської ради в рубриці «Гуманітарна сфера».
Кінцевого терміну підписання декларації немає. Тобто ця система починає діяти від квітня 2018 року й діятиме тепер завжди. Тому з першого квітня, запевняють лікарі, не потрібно кидати всі свої нагальні справи й бігти до медичного закладу, тим самим створюючи ажіотаж довкола прийомних кабінетів терапевтів. Краще оформити документ під час безпосереднього візиту до спеціаліста.
Згідно з нормами МОЗ щодо кількості пацієнтів на одного лікаря, прилучани опинилися у вигідному становищі, оскільки лікар має право набрати для обслуговування дві тисячі пацієнтів, педіатр – 900 дітей, а медик, що веде змішане населення по 1800 людей.
Для того, щоб укласти договір із педіатром, дитячу лікарню необхідно відвідати одному з батьків дитини. З собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код і свідоцтво про народження дитини. Враховуючи низьку забезпеченість закладу комп’ютерною технікою, лікар, у кабінеті якого немає обладнання, може скоординувати декларанта до реєстратора. Ця людина внесе дані про пацієнта до системи.
Важливо, що вибирати свого лікаря можна незалежно від місця прописки (реєстрації). Прилуцька центральна дитяча лікарня готова надавати допомогу дітям, які проживають на території району. Особливо це стосується студентів, які проживають на території міста та мають хронічні захворювання, але зареєстровані за межами Прилук. Вони можуть укладати декларації з прилуцькими спеціалістами, адже перебувають на навчанні значну частину року.
У період реформування медичної галузі фінансування оплати послуг первинної ланки здійснюватиметься згідно двох механізмів: за кількістю декларацій та формулою, яка діє нині.
У разі переїзду чи незадоволення якістю медичних послуг людина зможе укласти декларацію з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься.

Підготовка до оздоровчої кампанії 2018 року

Про організаційне та фінансове забезпечення відпочинку й оздоровлення дітей улітку 2018 року під час розширеного засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради 27 березня доповіла головний спеціаліст у справах сім’ї та молоді міської ради Олена Опанасенко.
За даними держстатзвітності в Прилуках зареєстровано 5135 дітей шкільного віку від 7 до 17 років. Охоплення дітей шкільного віку оздоровчими та відпочинковими послугами здійснюватиметься на рівні не нижчому від 55% від загальної кількості школярів. 20% прилуцьких школярів будуть забезпечені послугами оздоровлення. Дітей, що відносяться до пільгових категорій: діти загиблих учасників АТО, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування оздоровлюватимуться в 100% кількості. За можливості, максимально оздоровчими послугами планують забезпечити дітей учасників АТО і 75% дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.
Для оздоровлення прилуцьких школярів направлятимуть до Державних підприємств «Український дитячий центр «Молода гвардія» та «Міжнародний дитячий центр «Артек».
Також у місті планується відкрити 14 таборів із денним перебуванням дітей. Підготовку до відкриття табірного сезеону-2018 розпочали ще в минулому році.
У поточному році заходи щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей улітку включатимуть:
– організацію роботи міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період;
– забезпечення в першочерговому порядку відпочинок та оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей загиблих військовослужбовців, мобілізованих бійців, дітей переселенців;
– забезпечення підготовки педагогічних, медичних та інших кадрів для роботи в дитячих відпочинкових закладах із денним перебуванням та для супроводження груп дітей до місць оздоровлення й у зворотному напрямку;
– здійснення першочергового забезпечення дитячих таборів із денним перебуванням необхідними продуктами харчування та лікарськими препаратами;
– забезпечення змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді влітку шляхом залучення до роботи фахівців закладів культури та спеціалістів відповідних служб міської ради;
– забезпечення здійснення відпочинку та оздоровлення дітей за рахунок виділених у встановленому порядку коштів місцевого бюджету, підприємств, організацій, професійних спілок, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, коштів батьків та громадських організацій.

Транскордонне партнерство з Білоруссю

Європейський Союз відкриває нові можливості для територіального співробітництва між Україною та Білоруссю, – повідомляється на офіційному сайті Прилуцької міської ради.
29 листопада 2017 року між Європейським Союзом через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) та Виконавчим комітетом Славутицької міської ради підписано грантову угоду на реалізацію проекту «Активізація малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах України – Білорусі» по Програмі транскордонного співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC).
Проект буде впроваджено в партнерстві між Виконавчим комітетом Славутицької міської ради та Білоруським торгово-економічним університетом споживчої кооперації, Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою, Виконавчим комітетом Вараської міської ради, Виконавчим комітетом Прилуцької міської ради, Славутицьким міським фондом підтримки підприємництва. Бюджет проекту становить 167 409,26 євро, з яких внесок Європейського союзу складає 150 202,00 євро.
Реалізація проекту «Активізація малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах України – Білорусі» дозволить підвищити комерційні можливості, ділову активність, взаємодію малого та середнього бізнесу в малих містах прикордонних регіонів України-Білорусі, а саме м. Славутич,           м. Чернігів, м. Прилуки, м. Вараш, смт. Ріпки,                 м. Гомель та м. Рогачев протягом 2017-2018 років шляхом створення платформ для комунікації між бізнесом, органами місцевого самоврядування та інфраструктурами підтримки бізнесу прикордонних регіонів України та Білорусі.
Проект спрямовано на підприємців (фізичних та юридичних осіб) зацікавлених у розширенні своїх можливостей і реалізації свого потенціалу на території сусідніх держав, місцеву владу, структури підтримки бізнесу, молодих людей, стартапів, підприємців-початківців, що потребують позитивних прикладів, успішних кращих практик.
Під час реалізації проекту в містах партнерах будуть створені консультаційні центри транскордонного співробітництва, в яких на безкоштовній основі кожен зможе отримати професійну консалтингову, консультаційну підтримку в області маркетингу, юридичних, фінансових та економічних аспектах при управлінні транскордонним бізнесом як в Україні, так і в Білорусі.

Інформація «ГП»

Прочитано 453 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1008 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама