№ 12
20  березня 2019 року

Підприємці Прилук масово ігнорують вимогу «Чернігівгазу»

  • Середа, Лип. 11 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Газопостачальники зобов’язують підприємців малого та середнього бізнесу встановити лічильники дистанційної передачі даних споживання газу. Така вимога передбачена постановою КМ ще з 2015 року, але особливо гостро питання стало вже в лютому поточного року. Отже, видно, що це питання не нове, та й стосується воно всієї України. Можливо, й правильно було б мати таку можливість щодобово визначати кількість спожитого газу. Але основна проблема в тому, що підприємців змушують встановлювати ці лічильники за власний кошт. А це не багато не мало – 20-30 тис. грн. Далеко не всі можуть це собі дозволити. Виконати дану умову юридичні особи мали до кінця травня 2018 року. За відсутності ж новомодного лічильника підприємець отримував попередження про відключення газопостачання.
Таким чином, чимало українських міст захопила хвиля протесту. Не оминула вона й наші Прилуки. Неодноразово ініціативна група прилуцьких підприємців мітингувала з даного приводу, а також у зв’язку з неправомірним, на їхню думку, підвищенням тарифів на комунальні послуги. Прилуцькою міською радою ще в лютому були написані заяви та звернення до найвищих інстанцій на підтримку як представників малого та середнього бізнесу, так і комунальних підприємств нашого міста, адже постанова про встановлення лічильників дистанційної передачі даних споживання газу стосується й їх. Мова йде про наші школи, садочки, лікарні. А це колосальні кошти з міського бюджету, яких у нас немає. На жаль, бажаного результату тоді не досягли.


Тож укотре наші підприємці вийшли на мітинг. Вони блокували роботу газового господарства Прилук. Важливо те, що до мирної акції протесту долучилися й депутати міської ради та громадські активісти. Голова ради «Спілка підприємців Прилуччини» Ольга Костюк висловила керівнику газового господарства Сергію Правдивцю вимоги учасників акції, головними з яких були: припинити відключення підприємців та відновити газопостачання тим із них, кого вже відключили. Люди не розходилися близько трьох годин і вимагали, щоб їхні звернення донесли до обласного керівництва. Відстоюючи гуртом свою точку зору вони показали місцевому керівництву, що так просто не здадуться й підуть до кінця, аби довести свою правоту.

9 липня, знову ж таки за ініціативи місцевих підприємців, відбулася розширена позачергова сесія Прилуцької міської ради, одним із головних питань якої було можливе спустошення постановою НКРЕ КП бюджету як громади міста, так і кожного жителя окремо. Окрім самих підприємців на сесійне засідання запрошувалися також і народний депутат України Олег Дмитренко та голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч. На жаль, вищезазначені посадовці самі не змогли бути присутніми в сесійній залі, але вони тримають дане питання на особливому контролі, тому передали стосовно нього важливі повідомлення.
У ході обговорення вимог підприємців стало відомо, що до 18 липня поточного року припиняється відключення від газопостачання будь-кого. Далі чекаємо необхідних роз’яснень, але разом із тим додали, що встановлення лічильників буде відтерміновано до 1 травня 2019 року.
Більшість депутатів Прилуцької міської ради й самі є підприємцями, тому питання встановлення нового лічильника з дистанційною передачею даних для них також є хвилюючим. Упродовж години місцеві обранці дискутували на цю тему, висловлювали своє бачення ситуації, свої пропозиції, а головне – підтримку присутнім представникам малого та середнього бізнесу.
У результаті одноголосно підтримали альтернативний проект рішення «Про вимоги ПАТ «Чернігівгаз» до підприємців міста Прилуки щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних від власних комерційних вузлів обліку природного газу», в якому міська рада вирішила підтримати пропозиції підприємців щодо внесення змін до пунктів постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики №24/94 від 30.09.15 року. Основними пунктами проекту стало: рекомендувати ПАТ «Чернігівгаз» призупинити дію повідомлень щодо обмеження газопостачання до 01.11.18 року; припинити надання нових повідомлень; поновити газопостачання за письмовим зверненням споживачів, які вже були відключені за пропущені строки встановлення вузлів дистанційного обліку даних споживання газу. Також було підтримано пропозицію звернутися із проханням забезпечити відділення газового господарства Прилук приладами, які можуть визначити склад та калорійність газу й періодично надавати споживачам дану інформацію. Крім того, депутати одноголосно підтримали пропозицію свого колеги депутата Дмитра Третяченка надіслати складене таким чином рішення до народних депутатів України та бізнес-омбудсмена.

Інформація «ГП»

Прочитано 438 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1013 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама