№ 29
17 липня 2019 року

Новий паспорт у формі ID-картки

  • Середа, Лип. 25 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

ID-картка – нова форма паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм. Для тих, кому ще не виповнилося 18 років, ця картка оформляється строком на 4 роки, а повнолітнім громадянам – на кожних 10 років.
Про всі нюанси, пов’язані з оформленням та видачею нового виду паспорта, ми поспілкувалися з начальником місцевого підрозділу Державної міграційної служби Щербиною Тамарою Анатоліївною.
Яка інформація вміщена в ID-картку?
У паспорт у формі картки вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, ім’я (з латинською транслітерацією, яку можна погоджувати відповідно до інших документів, наприклад, правами), стать, дата народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номер самого документа, дата його видачі й кінцевий термін його дії, код уповноваженого суб’єкта, який видав паспорт, місце народження, оцифроване зображення особи та підпис власника картки.


Ця інформація дублюється на електронний чіп. Туди ж додається й інформація, яка може бути змінена, наприклад, реєстрація місця проживання, сімейний стан або інформація про дітей. Ці дані надалі можна буде додавати на електронний носій без необхідності перевипускати документ.
Також у міграційній службі відзначають, що при виготовленні пластикового паспорта варто подати документ, підтверджуючий наявність присвоєного ідентифікаційного коду. На візуальній частині картки передбачено місце для нього. У результаті, це дозволить не носити з собою паперовий документ.
Але один папірець поки все ж носити доведеться. Це виписка з реєстру про місце проживання. Надалі ця інформація буде лише на електронному носію ID-картки, але виписку при оформленні поки що видаватимуть. Вона буде потрібна у випадках, коли необхідно візуально підтвердити місце реєстрації до тих пір, поки всі державні установи не будуть обладнані пристроями для зчитування інформації з чіпа. Обіцяють, що це тимчасово.
Чи можна відмовитися від ID-картки?
Ні. Після того, як підрозділ, який видає паспорти, був забезпечений необхідним устаткуванням і ресурсами для оформлення карток, отримати документ у вигляді звичної книжки не можна. Але, наприклад, якщо потрібно в паспорт вклеїти фотографію по досягненню 25-річного і 45-річного віку, вибір все ще є. Можна оформити ID-картку, а можна просто вклеїти фото в паспорт-книжку.
Чи всім потрібно оформляти ID-картку?
Змінювати паспорт зразка 1994 року у вигляді книжечки поки що не обов’язково. Але й отримати саме такий вид паспорта в Україні більше не можна. У всіх випадках, коли потрібна заміна паспорта (якщо він був утрачений або зіпсований, якщо сталася зміна прізвища тощо), видається вже ID-картка. Пластикову картку отримують і всі, хто оформляє паспорт уперше по досягненню 14-річного віку.
Відзначимо, що в планах – замінити всім громадянам України паспорти старого зразка на пластикові картки протягом 4 років. Але це не означає, що звичні книжки зараз стануть недійсними. На даний момент законодавство України не визначає кінцевий термін дії паспортів старого зразка.

Куди звертатися за оформленням ID-картки?
Паспорти нового зразка оформляють підрозділи Державної міграційної служби (ДМС) України. Оформлення та видача першої ID-картки відбувається по місцю реєстрації. Надалі всі додаткові послуги можна буде отримати в будь-якому іншому підрозділі по місцю звернення.
Також зовсім скоро видати ID-картку зможе й центр надання адміністративних послуг (працівники вже розпочали навчання з цього приводу).
Скільки це коштує?
У ДМС ID-картка видається безкоштовно для тих, хто досяг 14-річного віку та отримує паспорт уперше. Заміна паспорта на ID-картку коштує 279,00 грн (87 грн за адміністративні послуги з оформлення і видачі та 192 грн за бланк). Оформлення за 10 днів обійдеться в 366 грн.
У разі заміни втраченого або пошкодженого паспорта оплачується також і держмито в розмірі 34 грн. Квитанції про оплату потрібно подати разом із іншими документами при оформленні паспорта.
Що потрібно для оформлення ID-картки по досягненню 14 років?
Заява на оформлення паспорта заповнюється на місці. Для виготовлення паспорта потрібно надати наступні документи:
– свідоцтво про народження;
– оригінали документів, які підтверджують громадянство України та засвідчують особу батьків або одного з них. Якщо на момент народження дитини один із батьків не був громадянином України, потрібно додати ще довідку про реєстрацію дитини громадянином України;
– документи, які підтверджують дані для внесення додаткової інформації, яка може бути змінена: довідку органу реєстрації встановленого зразка;
– довідку про привласнення ідентифікаційного коду або повідомлення про відмову від його прийняття.
Внутрішньопереміщеним особам також потрібно надати довідку про постановку на облік.
ID-картка, яка оформляється вперше, видається не пізніше, ніж через 20 робочих днів із моменту оформлення заяви. Відзначимо, що за невчасне оформлення паспорта в Україні передбачена адміністративна відповідальність – попередження або штраф від 17 до 51 грн. Звернутися за оформленням паспорта необхідно не пізніше, ніж через місяць після досягнення 14-річного віку.
Що потрібно для того, щоб оформити ID-картку при зміні прізвища, у випадку втрати паспорта чи для його заміни через пошкодження?
Міняти паспорт доведеться в разі зміни інформації, внесеної до нього (за винятком тієї, що відноситься до категорії інформації, яку можна замінити без перевипуску документа), при виявленні в ньому помилки або якщо він став непридатним для використання. Також переоформляється новий паспорт замість втраченого або вкраденого. І в цих випадках замість звичної книжки вже теж видається ID-картка.
За бажанням оформити картку замість книжки можна й при необхідності вклеювати нове фото по досягненню 25-річного або 45-річного віку. Але в цьому випадку можна ще просто вклеїти фото в документ старого зразка.
ID-картка видається не пізніше, ніж через 20 робочих днів після оформлення заяви. Передбачена також і термінова видача – 10 робочих днів. Для оформлення ID-картки потрібно надати такі документи:
– паспорт, який підлягає обміну;
– документи, які підтверджують причину заміни паспорта (окрім завершення терміну дії та досягнення 25-річного або 45-річного віку);
– документи, які підтверджують дані для внесення додаткової інформації, яка може бути змінена, наприклад, свідоцтво про народження дітей, про шлюб або його розірвання, свідоцтво про зміну імені;
– довідку про привласнення ІНН або про відмову прийняти його.
У разі втрати або крадіжки паспорта до документів також потрібно додати заяву встановленого МВС зразка про втрату або крадіжку і виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань (якщо паспорт був украдений на території України). Для внутрішньопереміщених осіб потрібно додати ще довідку про постановку на облік.
Важливо пам’ятати, що, в разі потреби замінити паспорт, документи подати потрібно теж протягом місяця. Інакше загрожує адміністративна відповідальність – попередження або штраф у розмірі від 17 до 51 грн.
Чи може ID-картка замінити закордонний паспорт?
Ні. ID-картка є посвідченням особи в Україні й не дає права пересікати кордон без закордонного паспорта. Виключення – Туреччина.
Переваги та недоліки ID-картки
Є чисто практичні плюси: так, ID-картка дозволяє користуватися онлайн-режимом надання держпослуг. А велику частину сервісів влада обіцяє все-таки перевести в онлайн. У цілому головна перевага ID-картки – безпека, оскільки підробити її практично неможливо. Також ID-паспортом набагато зручніше користуватися, ніж паперовим, оскільки він менший за розміром і набагато міцніший.
Головний мінус ID-картки – термін її дії та пов’язані з ним витрати на здобуття нового. Також українці ще поки що мають проблеми з використанням нових пластикових ID-паспортів, які приходять на зміну старим паспортам у вигляді книжки. Ці проблеми можуть виникнути, наприклад, під час пересічення кордонів із державами, для в’їзду до яких досить внутрішнього паспорта громадянина України.
Також, за інформацією міграційної служби, за період із січня по липень 2018 року в Прилуках було оформлено та видано 1195 паспортів нового зразка. Ще велика кількість ID-карток уже знаходиться у відділенні та чекає на своїх власників. Оскільки ID-картка вміщує в себе ще й відбиток пальця, то це знову ж таки унеможливлює видачу її іншій особі. Кожен громадянин проходить процедуру видачі паспорта ОСОБИСТО.


Мар’яна Гибенко

Прочитано 853 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Прогулюючись вулицями міста, кожен звертає увагу на його...
9 липня в сесійній залі міської ради відбувся перший випускний...
Напевно, всі люблять мультики, і діти, і дорослі. А, що коли...
Не знайдеться такої людини, яка не погодиться, що підтримка...
День Військово-Морських Сил Збройних Сил України – професійне...
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній...
26 червня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею...
Щорічно, в останній тиждень червня, українці відзначають День...
Уже, напевне, усім відомо, що прилучани, особливо молодь, – великі...

Хто на сайті

Зараз 1573 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама