№ 11
13  березня 2019 року

Бебі-бокси для новонароджених : що буде в наборі та думки молодих матусь

  • Середа, Сер. 22 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Пакунки на 5000 гривень видаватимуть у пологових будинках при народженні дитини. Пелюшки та серветки, підгузки та присипки. Це далеко не повний перелік того, що має бути в наборі для малюка. Уже оприлюднено детальний перелік речей для дитини, які входитимуть до бебі-бокса. Саме тому ми спробували дізнатися, що ж думають молоді матусі з приводу такого нововведення.
Уже з 1 вересня цього року українські сім’ї при народженні дитини отримають набір із 25 необхідних речей для новонароджених. Про таку ініціативу на засіданні уряду ще 30 травня повідомив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Вміст пакунків для новонароджених розроблявся Мінсоцполітики спільно з МОЗ. І вже 17 липня поточного року його було затверджено.

Що ж мають класти в бебі-бокс?

Підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, та не менше 94 штук в упаковці;
серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, PH-нейтральні, без запаху, та не менше 56 штук в упаковці;
пелюшка ситцева, розмір 80х95 см (допускається зміна розмірів +/- 10%);
пелюшка фланелева, розмір 90х110 см (допускається зміна розмірів +/- 10%);
пелюшка муслінова, розмір 70х70 см (допускається зміна розмірів +/- 10%);
пелюшка багаторазова вологостійка, розмір 60х80 см (допускається зміна розмірів +/- 10%);
шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0-3 місяці;
шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 3-6 місяців;
боді з коротким рукавом:
– розмір 50-56 см;
– розмір 56-58 см;
боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсот- кова бавовна:
– розмір 50-56 см;
– розмір 56-58 см;
штани-повзунки із закритими носочками, стовідсоткова бавовна:
– розмір 50-56 см;
– розмір 56-58 см;
чоловічки з довгим рукавом та штанцями:
– розмір 50-56 см;
– розмір 56-58 см;
шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90%, розмір 0-3 місяці;
термометр для води;
термометр для тіла електрон- ний із гумовим наконечником;
Ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), виготовлені з нержавіючої медичної сталі;
прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці;
ковдра тепла/демісезонна, наповнювач – стовідсоткова бавовна, зовнішня тканина – також стовідсоткова бавовна, розмір 90х120 см (допускається зміна розмірів +/- 10%);
плед-ковдра, 100% трикотаж, бавовна, розмір 60х80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %);
матрац, склад за міжнародними нормами, розмір 42х70 см. Розмір матрацу має збігатися з розміром дна коробки-колиски;
рушник махровий для купання з кутком, розмір 100х100 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %), вироблений із натурального матеріалу;
іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена з пластику, із сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей;
крем із вмістом ланоліну 100%;
рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл;
увесь комплект упаковуватимуть у коробку-колиску з міцного картону, розмір 43х70х27 см.

Для отримання бебі-бокса не потрібно буде робити купу довідок. Їх видаватимуть у пологовому будинку під час виписки по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Вартість одного набору складатиме приблизно 5000 гривень. Закупівля потрібних речей здійснюватиметься централізовано через систему «Prozorro».
Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок міститиме також інформаційні буклети для молодих матусь і татусів: про те, як правильно годувати грудьми, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно в перші найбільш вразливі місяці життя тощо.

Що про бебі-бокси думають молоді матусі?

Жінки, які нещодавно народили дитину, як ніхто інший знають, що потрібно в перші місяці життя малюка. Тому ми запитали молодих матусь, що вони думають про бебі-бокси та чи потрібно до них щось додати або забрати.
Олена Кошарська:
– Бебі-бокс – то, звичайно, чудова ідея. І така потрібна річ для кожної мами. Насправді я вже читала в Інтернеті попередній перелік дитячих речей у цьому пакунку, але із тим набором, який пропонувався, згодна була не повністю. Чомусь автори ідеї хотіли покласти в бокс і олійку, і крем, і присипку. Для чого? Особисто мені знадобився лише крем під підгузник. А дитячим молочком ми почали користуватися аж із 3 місяців, бо на олійку були висипи. Тому в нашому випадку це були б гроші на вітер. І я рада, що міністри переглянули список та виключили непотрібне. Натомість мамі необхідні прямо з пологового ватні диски й дитячі палички. Це дрібниця, але вона суттєва. Ну особисто я додала б сюди ще пляшечку та пачку суміші, про всяк випадок. Загалом, ідея прекрасна. Але як її втілюватимуть і якої якості будуть речі в боксах побачимо.
Марта Карпенко:
– «Пакунок малюка» – це чудовий задум, який стане дуже корисним для кожної матусі та її дитини. Згодна з усім переліком, окрім дитячих вологих серветок, які для новонародженого, на моє переконання, не потрібні. Про підгузки можу сказати, що в пологовому вистачає однієї невеликої упаковки «одинички». Дитинка росте, тому було б правильно покласти в цей «пакунок» окрім «одинички» декілька упаковок більшого розміру. Тим паче, що бюджет у 5000 гривень це дозволяє. Усі ми знаємо, що та скільки коштує, тому на такі гроші «пакунок малюка» має стати дуже вагомою підтримкою для молодої мами, тому що він має бути дуже містким. А ще я сподіваюсь, що цей жест від влади не стане просто черговим способом відмивання коштів.
Ірина Власенко:
– На мою думку, у «Пакунку малюка» найбільш необхідне – це вологі дитячі серветки, памперси, електронний термометр, дитяча ковдра, бодіки, царапки, дитячі шапочки й носочки. Також для мами було б непогано мати післяродові прокладки та прокладки для грудей. А загалом я вважаю, що краще б давали кошти. Кожна матуся сама б купила все необхідне.

Отже, дочекаємося 1 вересня та побачимо, як впроваджуватиметься дана ініціатива уряду в нашій країні та в Прилуках зокрема. Триматимемо руку на пульсі та сподіваємося, що вже зовсім скоро повідомимо своїх читачів про перші бебі-бокси в нашому місті.

Варто також зауважити, що уряд запровадив цілу низку ініціатив щодо підтримки розвитку відповідального батьківства. Зокрема, батькам окрім надання «пакунка малюка», ще й відшкодовуватимуть кошти на няню для дітей до 3 років.
З 2019 року батькам, які офіційно найняли на роботу няню, відшкодовуватимуть частину грошей. Правда, послуга діятиме для тих батьків, які замість декрету йдуть на роботу. А повертатимуть їм суму в розмірі прожиткового мінімуму, наразі це майже 1500 гривень на місяць. Однак із підняттям прожиткового мінімуму ця цифра буде зростати. Слід зазначити, що «муніципальна няня» доглядатиме за дітьми до трьох років. Як повідомлялося в прес-службі Мінсоцполітики, механізм буде прозорим та простим. Як же це діятиме? Отже, батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи спеціаліста. А в кінці року їм будуть відшкодовувати плату за кожен місяць роботи няні в розмірі прожиткового мінімуму.
Ще однією непоганою ініціативою від Мінсоцполітики є те, що наречені зможуть безкоштовно перевірятися на TORCH-інфекції. Українцям при подачі заяв на укладення шлюбу даватимуть направлення на добровільне проходження такого обстеження.
Чому саме ці інфекції? Якщо вони є в організмі дорослої людини, вони роблять величезний вплив на здоров’я новонародженого дитяти. Але при ранній діагностиці та лікуванні TORCH-інфекцій можна запобігти народженню дітей із вадами розвитку.
Акронім «TORCH-інфекції» пояснюють таким чином:
«T» – токсоплазмоз (англ. Toxoplasmosis);
«O» – інші інфекції (англ. Other) включають вірусний гепатит B, інфекції, які спричинюють віруси Коксакі, сифіліс, вітряну віспу, ВІЛ-інфекцію, хламідіоз та інфекцію, яку спричинює парвовірус В19 (у педіатричній практиці відома як «інфекційна еритема» чи «п’ята хвороба», або синдром «слідів від ляпасів»). Також останні роки до цього переліку включають вроджені вади, які спричинює вірус Зіка та людський Т-лімфотрофічний вірус;
«R» – краснуха (англ. Rubella);
«С» – цитомегаловірусна інфекція (англ. CMV-infection);
«H» – захворювання, які спричинює вірус простого герпесу (англ. Herpes simplex infection).

Мар’яна Гибенко

Прочитано 605 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...
Організатор конкурсу: Виконавчий комітет Прилуцької міської...
У Прилуках розпочала роботу окружна виборча комісія, яка...
У штаті місцевих депутатів зміни Нагадаємо, що 25 січня 2019 року...

Хто на сайті

Зараз 1619 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама