№ 50
12  грудня  2018 року

Найбільший Всеукраїнський скульптурний пленер 2018 року

  • Середа, Вер. 19 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Упродовж вересня в Прилуках відбуватиметься справді унікальна подія, пов’язана з тим, що наше маленьке містечко на Чернігівщині стає дотичним до формування сучасного мистецтва у відкритому просторі. Відповідно, дуже приємно, що в нас є така можливість сформувати в історичній частині Прилук мистецький арт-простір зі встановлення паркових скульптур.
На сьогодні саме такий напрямок формування відкритого мистецького простору набуває надзвичайно великої сили, потужності. Ми маємо чудову можливість стати учасниками фактично найбільшого Всеукраїнського скульп- турного пленеру, організатором якого є Сергій КОРОВЧЕНКО, громадський діяч, лідер Громадського руху «Оновлення». Куратором цього проекту є відомий галерейник, видавець та меценат Юрій КАМІЛЬКОВ. Саме завдячуючи їм у Прилуках зібралися 10 відомих українських митців, які впродовж цілого місяця і створюватимуть свої скульптури, які в подальшому можуть стати частиною візитної картки нашого міста.
Далі представляємо вашій увазі скульпторів та короткий опис ескізів їхніх робіт, які будуть виконані в камені.


1. Микола Білик – член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017), народний художник України (2017), український скульптор та професор Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва й дизайну ім. М. Бойчука.
– Так склалася доля, що ми маємо честь долучитися до культури й у вашому місті. Узагалі історія ямпільського каменю пісковика, з якого власне і створюватимуться скульптури, досить давня. Він є  популярним матеріалом, тому скульптури з даного каменю прикрашають багато українських міст. Відтепер і Прилуки зможуть до них долучитися. Особливістю цього каменю є те, що він цільний. Звісно з часом змінює забарвлення, сіріє, але форма тримається до 500 років точно.
Представляю ескіз своєї роботи. Він має назву «Весна» – гармонія людини та природи. Це жіноча фігурка, що сидить на п’єдесталі, який символізує квітучу землю. Жінка тримає букет запашних квітів і ніби насолоджується їхнім запахом. Ось така лірична, камерна садово-паркова скульптура.
2. Юрій Багаліка – член Спілки художників України з 1989 р., скульптор.
– Моя ідея – «Райське дерево». Хочу наголосити, що це не ті Адам і Єва, які були вигнані з раю. У моїй скульптурі зображені хлопчик та дівчинка задовго до вигнання. Вони сидять під квітучим деревом і радіють процесу пізнання.
3. Адріан Балог – український скульптор, доцент Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури.
– Для мене велика честь бути частиною цього проекту, у тому числі брати участь у симпозіумі. Так як усе місце, де розташовуватимуться скульптури, пронизане духовністю та історією, я обрав для себе таку ж тему. Робота має назву «Десниця». Було декілька робочих назв – «Рука священнослужителя», «Благовіщення», але зараз я назвав би свою роботу саме «Десниця». Думаю багато про неї говорити не варто, все й так зрозуміло – рука із каменю. Уже так склалося, що більшу частину свого життя ми не говоримо, а працюємо. І зараз, доки скульптури ще не готові, складно щось говорити наперед. Але думаю, що ми все зробимо максимально для того, щоб наші роботи були дуже хорошими.
4. Дмитро Бур’ян – член Спілки художників України, скульптор.
– Моя композиція розкриває тему зв’язку кожного в сім’ї та державі загалом. Якщо роздивитися ближче, то скульптура має форму тризуба. Внизу ніби розпускається квітка, яка символізує появу дитини в кожній родині, поруч – батько й мати. Тобто основою всесвіту батьківства є дитина. Саме це я намагався зобразити у своїй роботі. У подальшому спробую розкрити цю тему ще глибше.
Закінчення на стор. 22
Закінчення. Початок на стор. 1
5. Костянтин Добрянський – заслужений художник України, доцент Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури.
– Моя робота називається «Пізнання». Я зобразив людину, як провідника пізнання. Можна розгледіти певні символи Адама та Єви, а також різну символіку, пов’язану з наукою, тобто 2 боки цього «пізнання». У процесі роботи скульптура ще може по-новому народжуватися, інтерпретуватися, бо одна справа зробити ескіз у глині чи гіпсі, і зовсім інше – камінь. Сам камінь, його структура часто підказує щось, і робота в процесі змінюється. Можуть навіть віднаходитися нові сенси.
6. Михайло Горловий – член Спілки художників України, член Спілки письменників України.
– Я не вперше на Чернігівщині й дуже люблю цей регіон. Ваша земля надзвичайно багата та славиться своєю історичною культурою. У власній роботі я звернувся саме до найдавнішої археологічної культури (Черняхівської) і зробив «Богиню плодючості» (Богиню всесвіту). Це монументальна річ, яка перегукується із Трипільською культурою. На ній відображені ті малюнки, які використовувалися ще Черняхівськими землеробами та скотарями. Своєю скульптурою я вирішив нагадати прилучанам, що вони належать до дуже давньої культури.
7. Іван Салевич – заслужений художник України, член Спілки художників України, доцент Чернівецького університету.
– Моя композиція також сягає нашої історії, культури, але вже починаючи із християнської доби. Можете бачити тут іконографічний сюжет. Називається він «Христос-Виноградар». Ікона на цей сюжет є і в Україні. Її дуже люблять та шанують. На ній зображений Ісус Христос, з ребра якого виростає виноградна лоза. А потім Ісус перетворює виноградний сік на вино, яке стає кров’ю для причастя. Це і лягло в основу моєї скульптурної композиції. Як це буде виглядати в екстер’єрі запропонованого середовища, буде видно. Та все ж, сподіваюся, що моя композиція гармонійно впишеться в цей простір.
8. Костянтин Синицький – член Спілки художників України, старший викладач Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури
– Я вперше в Прилуках і мене дуже вразило місто. Приємно приймати участь у даному симпозіумі. Сподіваюся, що наші роботи стануть родзинкою Прилук.
Моя робота має назву «Трійця». Це стилізація відомого сюжету про триєдинство – три постаті, об’єднані в один кам’яний стовп.
9. Леонід Козлов – член Спілки художників України (1989)
– Читаючи попередньо про культуру Прилук, прикинув собі, що можна створити щось абстрактне, бо займаюся ще й таким мистецтвом. Але в ході роботи вирішив усе таки зобразити композицію козака та дівчини. На зворотньому боці будуть написані рядки з поезії Олександра Афанасьєва-Чужбинського: «Скажи мені правду, мій добрий козаче, Що діяти серцю, коли заболить…» Я довго думав над назвою, а потім зупинився саме на цьому уривку з пісні. Думаю, моя скульптура стане таким собі елементом історії, пам’яті про козаків, про їхню любов.
10. Останній скульптор, який узяв участь у конференції й упродовж місяця працюватиме в скульптурному пленері, – це  Олександр Михайлицький, член Спілки художників України, доцент Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури.
– Композиція, яку я пропоную, зображає янголів-охоронців у минулому й у майбутньому. Це така невидима лінія через час. Янгол є універсальним символом як у культурі, так і в релігії, тому такий варіант скульптури не буде зайвим у вашому місті. Сподіваюся, що все вдасться, проект чудово пройде. І ще хотілося б побажати прилучанам і надалі звертати увагу на митців і долучати їх до таких проектів на власній землі.

Наприкінці хочеться ще раз наголосити, що всі роботи зі створення скульптур садово-паркового мистецтва триватимуть упродовж місяця. Усе відбуватиметься на ваших очах у дворі міського Будинку культури. І дорослі, й діти – усі бажаючі – зможуть долучитися до спілкування з митцями та навіть докласти свою руку до створення скульптур. Цей пленер безумовно матиме неабияке виховне значення.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 543 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Теги:
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1293 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама