№ 50
12  грудня  2018 року

Добре, як удома

  • Середа, Лист. 21 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1954 році. Це світле свято насамперед створене для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони – найбільш незахищений і вразливий прошарок населення. Сьогодні у всьому світі часто порушуються права дітей, утискаються їхні інтереси і навіть завдається шкода здоров’ю, тому в День дитини зазвичай проводяться благодійні заходи, спрямовані на допомогу нужденним.
Свято Всесвітнього дня дитини починає свою історію з 50-х років минулого століття, коли Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести знаменний день до списку святкових. Кожній державі було запропоновано вибрати ту дату, яка максимально підходить для цієї мети, зазначаючи в офіційних даних ООН інформацію про святкування Всесвітнього дня дитини 20 листопада. Варто зазначити, що в 1959 році саме цього дня була прийнята «Декларація прав дитини», а потім – у 1989 – «Конвенція прав дитини».
Усі заходи цього дня спрямовані на підвищення рівня добробуту дітей, захисту їхніх прав, усвідомленості населення щодо наявних проблем, адже найголовніше для кожного малюка – увага, турбота та любов. Кожен із нас може ощасливити дитину, подарувавши частинку свого тепла, особливо тим, хто цього потребує найбільше!
Такими дітками в нашому місті є маленькі вихованці Прилуцького обласного будинку дитини «Надія», в якому виховуються діти з усієї області.Саме туди я й завітала напередодні Всесвітнього дня дитини.


На сьогоднішній день в закладі виховуються 99 дітей (49 хлопчиків та 50 дівчаток) від народження й до 6 років, із них – 13 малюків до року та 18 дітей з обмеженими фізичними можливостями. Також в будинку дитини «Надія» виховуються діти з 5 сімей, які являються братами та сестрами. Такі діти перебувають ра-зом в одній групі, за виключенням випадків значної різниці у віці та стану здоров’я.
З 1 лютого 2014 року в закладі відкрито Відділення медико-соціальної реабілітації відкритого типу для реабілітації дітей, які виховуються в сім’ях, від народження до 6-ти років із ураженням центральної нервової системи, захворюваннями опорно-рухового апарату, розладами психіки та поведінки для цілодобового та денного перебування дітей. За весь період через відділення медико-соціальної реабілітації відкритого типу пройшло 282 дитини.
Для  проведення  медико-соціальної  та  психолого-педагогічної реабілітації вихованців закладу функціонують оснащені на сучасному рівні: зала сенсорної інтеграції; фізіотерапевтичний кабінет, кабінети гідротерапії, фізичної реабілітації, масажу, механотерапії; музична зала, кабінети логопедів, практичного психолога, Монтессорі-терапії. У кожній групі є реабілітаційні куточки. Усі вихованці «Надії» отримують кваліфіковану медичну та соціально-педагогічну реабілітацію. З ними працюють різні спеціалісти, яких малюки від щирого серця називають «мамами».
Дехто вважає, що в дитячих будинках не дуже добре живеться, але будинок дитини «Надія» доводить, що це не так.
Так, у закладі перебувають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти які опинились в складних життєвих обставинах. Головний лікар будинку дитини Надія Ющенко та колектив закладу докладають максимум зусиль не лише для зміцнення здоров’я своїх маленьких вихованців, їхнього виховання, інтелектуального, фізичного розвитку, а й для забезпечення умов проживання, наближених до домашніх. Групи, де мешкають малята, світлі, яскраві, естетично оформлені. У кожній із них є цікаві іграшки, дидактичний матеріал, спеціальні м’які куточки для розвитку дітлахів, гарні та зручні ліжечка, і головне – усе відповідно віку та потреб дітей.
Також велика увага приділяється збалансованому харчуванню дітлахів. Воно в закладі чотириразове. Смачні домашні страви, запашна випічка, різноманітні фрукти в меню малюків цілий рік.
У наш час без підтримки спонсорів і небайдужих до долі діточок людей було б скрутно. Та головний лікар будинку дитини Надія Іванівна активно працює в цьому напрямку. Вона підтримує тісний зв’язок із різними людьми, готовими допомогти закладу. З їхньою допомогою проводиться ремонт приміщень та зміцнюється матеріально-технічна база закладу. Часто для дітей волонтери привозять одяг, продукти харчування, гігієнічні засоби, різні подарунки. Не забувають малюків і на свята. Найбільш очікуваними для вихованців закладу є День захисту дітей, який ми відмічаємо 1 червня та, звісно ж, свято Святого Миколая, захисника та покровителя дітей, до яких вони активно готуються. Щороку чимало гостей та волонтерів приїздять у «Надію» й привозять дітлахам смачні «подаруночки-миколайчики».
Однозначно можна сказати, що діткам в «Надії» живеться добре, про них піклуються та люблять. Та все ж вони мріють про справжню сім’ю, де будуть люблячі мама й тато. Багатьом дійсно щастить і їх усиновлюють чи беруть під опіку.
Хочеться від щирого серця побажати й решті малюків щасливої долі, адже діти – це наше майбутнє. А піклуючись про юне покоління, ми піклуємося й про майбутнє всієї країни.

Мар’яна Гибенко

Прочитано 313 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1534 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама