№ 7
13  лютого  2019 року

Що приховують нові платіжки за газ?

  • Середа, Лист. 28 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З 10 листопада «Чернігівгаз Збут» почав розсилати населенню області платіжки за газ за жовтень, у яких оплата повинна здійснюватися не за лічильником, а з урахуванням коригуючого коефіцієнта 1,010 – для приведення об’єму газу до стандартних умов, який визначається шляхом множення об’єму газу в робочих умовах на відповідний коефіцієнт.
Звісно люди почали обурюватися, оскільки зрозуміли, що платити їм доведеться більше, хоча ні попереджень, ні пояснень не було. Але кожен уважний споживач у своєму рахунку міг побачити інформацію щодо різниці спожитого газу в стандартних умовах і робочих умовах за період із 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року.
Стандартні умови – це умови, за яких газ обліковується при температурі повітря + 200С і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який проходить через побутовий лічильник. Це пов’язано з фізичними властивостями газу. У зимовий період газ стискається, а в літній період – навпаки розширюється. Тому для коректних розрахунків його вирішили привести до стандартних умов. Є кілька варіантів цього процесу. Можна поставити лічильник із термокомпенсацією, який буде автоматично приводити об’єм використаного газу до стандартних умов. Але таких лічильників у місцевого населення немає та й по всій країні їх відносно небагато. Тому є другий варіант – використання спеціальних розрахункових коефіцієнтів для приведення до стандартних умов. Саме його й хотіли застосувати. Такі коефіцієнти залежать від декількох факторів: регіону постачання; місяця постачання; місця розташування побутового лічильника в помешканні споживача.


У кожному рахунку, який отримав споживач, у нижній табличці ми бачимо об’єм газу, зафіксований на лічильнику, а також об’єм газу, приведений до стандартних умов, також зазначений коефіцієнт і формула для обрахунку, за допомогою якої кожен самостійно може перевірити, чи правильно облікований газ і чи приведений до стандартних умов. Для цього йому необхідно зайти на сайт 104.ua і в рубриці, як привести об’єм газу до стандартних умов, ознайомитися з коефіцієнтами, які діють у Чернігівській області, визначити місце розташування свого лічильника та перевірити чи достовірний коефіцієнт застосований у його платіжному документі.
Загалом зростання суми в платіжках завдяки застосуванню коригуючого коефіцієнту могло б стати відчутним скоріш для приватних будинків, але не для квартир.
Але, як стало відомо, вже 26 листопада національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільної мережі проводити донарахування за природний газ, які мали б становити в середньому до 1,5%. На думку голови вищезгаданої комісії, для того, щоб урегулювати проблеми виробничо-технологічних утрат, необхідно внести зміни до Закону України «Про ринок природного газу», а саме щодо стандартних умов у частині температури з 20° на 0°. Сьогодні такі стандарти застосовуються в усіх країнах Європейського Союзу. Також посадовець порекомендувала Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

P.S. Окрім цього, як відомо, ціни на природний газ для населення з 1 листопада зросли на 23,5%, і замість тарифу 6,9579 грн/м3 доведеться сплачувати по 8,55.
З 1 ж травня 2019 року ціни на газ для українців планують підвищити до 9852 гривень за 1 тис. кубометрів, а з 1 січня 2020 року – до 12 314 гривень за 1 тис. кубометрів.

Інформація «ГП»

Прочитано 1045 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Прибудинковим територіям також перепало Цього року як ніколи...
Про прилуцькі маршрутки можна складати легенди. Неввічливі...
В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про...
Кошти для мiської лiкарні Прилуцька центральна міська лікарня...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧерніГівської областіВИКОНАВЧИЙ...
Кожен із нас, мабуть, потрапляв у ситуацію, коли маршрутка чи...
Кадрові зміни   Уже, мабуть, учетверте на розгляд сесії...
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають...
22 січня загальноміські заходи з нагоди Дня Соборності України...

Хто на сайті

Зараз 679 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама