№ 50
12  грудня  2018 року

Що приховують нові платіжки за газ?

  • Середа, Лист. 28 2018
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

З 10 листопада «Чернігівгаз Збут» почав розсилати населенню області платіжки за газ за жовтень, у яких оплата повинна здійснюватися не за лічильником, а з урахуванням коригуючого коефіцієнта 1,010 – для приведення об’єму газу до стандартних умов, який визначається шляхом множення об’єму газу в робочих умовах на відповідний коефіцієнт.
Звісно люди почали обурюватися, оскільки зрозуміли, що платити їм доведеться більше, хоча ні попереджень, ні пояснень не було. Але кожен уважний споживач у своєму рахунку міг побачити інформацію щодо різниці спожитого газу в стандартних умовах і робочих умовах за період із 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року.
Стандартні умови – це умови, за яких газ обліковується при температурі повітря + 200С і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який проходить через побутовий лічильник. Це пов’язано з фізичними властивостями газу. У зимовий період газ стискається, а в літній період – навпаки розширюється. Тому для коректних розрахунків його вирішили привести до стандартних умов. Є кілька варіантів цього процесу. Можна поставити лічильник із термокомпенсацією, який буде автоматично приводити об’єм використаного газу до стандартних умов. Але таких лічильників у місцевого населення немає та й по всій країні їх відносно небагато. Тому є другий варіант – використання спеціальних розрахункових коефіцієнтів для приведення до стандартних умов. Саме його й хотіли застосувати. Такі коефіцієнти залежать від декількох факторів: регіону постачання; місяця постачання; місця розташування побутового лічильника в помешканні споживача.


У кожному рахунку, який отримав споживач, у нижній табличці ми бачимо об’єм газу, зафіксований на лічильнику, а також об’єм газу, приведений до стандартних умов, також зазначений коефіцієнт і формула для обрахунку, за допомогою якої кожен самостійно може перевірити, чи правильно облікований газ і чи приведений до стандартних умов. Для цього йому необхідно зайти на сайт 104.ua і в рубриці, як привести об’єм газу до стандартних умов, ознайомитися з коефіцієнтами, які діють у Чернігівській області, визначити місце розташування свого лічильника та перевірити чи достовірний коефіцієнт застосований у його платіжному документі.
Загалом зростання суми в платіжках завдяки застосуванню коригуючого коефіцієнту могло б стати відчутним скоріш для приватних будинків, але не для квартир.
Але, як стало відомо, вже 26 листопада національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільної мережі проводити донарахування за природний газ, які мали б становити в середньому до 1,5%. На думку голови вищезгаданої комісії, для того, щоб урегулювати проблеми виробничо-технологічних утрат, необхідно внести зміни до Закону України «Про ринок природного газу», а саме щодо стандартних умов у частині температури з 20° на 0°. Сьогодні такі стандарти застосовуються в усіх країнах Європейського Союзу. Також посадовець порекомендувала Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

P.S. Окрім цього, як відомо, ціни на природний газ для населення з 1 листопада зросли на 23,5%, і замість тарифу 6,9579 грн/м3 доведеться сплачувати по 8,55.
З 1 ж травня 2019 року ціни на газ для українців планують підвищити до 9852 гривень за 1 тис. кубометрів, а з 1 січня 2020 року – до 12 314 гривень за 1 тис. кубометрів.

Інформація «ГП»

Прочитано 331 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

План новорічно-різдвяних заходів затверджено Ні для кого не...
Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які...
Рік Собаки добігає кінця, але проблеми, які напряму стосуються...
На території міста Прилуки знаходиться більше, ніж півсотні...
ВИДАЙ ЮРІЙ - продавець продовольчих товарів, 3723 грн, тел....
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівської області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...

Хто на сайті

Зараз 1497 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама