Друкувати цю сторінку

Епопея з результатом підрахунку голосів триває

Нагадаємо, що за даними Центральної виборчої комісії, після обробки 100% протоколів, перемогу в 210-му окрузі здобув самовисуванець Сергій Коровченко, за нього проголосували 16 448 виборців (21,28%). Другим став самовисуванець Борис Приходько, якого підтримали 16 295 виборців (21,09%). Різниця між результатами в 153 голоси власне й породила сумніви в одного з кандидатів у чесності підрахунків.
Майже тиждень Борис Приходько намагався добитися заміни складу ОВК та перерахунку голосів на деяких дільницях. Але суду все бракувало необхідних доказів і він не задовольняв вимогу кандидата в нардепи. Відтак Сергій Коровченко впевнено святкував перемогу на парламентських виборах по нашому мажоритарному округу.
Але правильно говорять: «якщо довго стукати в двері – вони таки відчиняться». Увечері 28 липня відбувся, задумайтеся лишень, Шостий апеляційний адмінсуд, який розглянув черговий позов кандидата в народні депутати Бориса Приходька до окружної виборчої комісії 210-го округу та повністю її задовольнив. Згідно з даним рішенням суду було встановлено:
– протиправною бездіяльність ОВК-210 щодо нескладання протоколів про повторний перерахунок голосів на окремих дільницях;
– протиправні дії ОВК-210 щодо порушення процедури перерахунку голосів виборців на окремих дільницях;
– визнано протиправним і скасовано рішення ОВК-210 про визнання голосування на окремій дільниці недійсним;
– також встановлено факт систематичних порушень ОВК-210 Конституції та Закону України «Про вибори народних депутатів України».


Під час виборів у 210-му окрузі засоби масової інформації повідомляли про численні порушення, зокрема й під час прийому протоколів ДВК в окружній виборчій комісії. З-поміж іншого йшлося про порушення порядку ведення засідання ОВК, у тому числі й системне порушення кворуму, ніхто не контролював кількість членів комісії, присутніх на засіданні. Крім того, позивач наголосив, що окружна виборча комісія зробила тривалу перерву у своїй роботі, хоча відповідно до закону її засідання має бути безперервним. Також було виявлено факти неконтрольованого зберігання виборчої документації. У день голосування на ДВК спостерігачі кандидатів і представники Комітету виборців України фіксували безліч порушень на дільницях.
Як могли спостерігати прилучани, мовні перепалки прихильників обох кандидатів тривали впродовж кількох днів під стінами ОВК у нашому рідному місті та Окружного адміністративного суду в Чернігові. Але, як часто буває в таких випадках, словесні аргументи закінчуються і в хід іде груба фізична сила. Так у ніч із 26-го на 27-ме липня невідомі напали на одного з членів ОВК по 210-му округу Артема Бондаренка. За два квартали від власного будинку чоловіка вдарили по голові металевим предметом. Про це повідомило на своїй сторінці у Facebook Об’єднання «Самопоміч» – Чернігівщина, активним членом якого він є. «Впевнені, що цинічне побиття пов’язане з принциповою та непохитною позицією Артема, яку він демонстрував у роботі комісії, до діяльності якої виникає багато питань»,– йдеться у повідомленні.
Як бачимо, такими скандальними вибори на Прилуччині ще ніколи не були. Тож за ким правда і хто представлятиме наш одномандатний округ у Верховній Раді досі невідомо.

Інформація «ГП»

Прочитано 1650 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали