Друкувати цю сторінку

Війна судів триває

Уже тиждень минув із того часу як центральна виборча комісія оприлюднила результати парламентських виборів. Навіть відомо дату проведення першої сесії нового уряду. Перше засідання новообраної Верховної Ради відбудеться 29 серпня. Таке рішення ухвалила погоджувальна рада з депутатів парламенту 8 і 9 скликань.
Та не все так гарно, як хотілося б, адже досі не визначеного останнього, 199-го переможця по одномандатним мажоритарним округам. 210-й округ нині на слуху в усієї країни – таких судових баталій ще не було. Два кандидати в нардепи Сергій Коровченко та Борис Приходько, яких розділяє близько 100 голосів, ніяк не можуть вгамуватися й намагаються будь-якою ціною вирвати перемогу на виборах у суперника. Щоденні судові засідання більше схожі не на доведення своєї правоти, а на виставлення напоказ можливих фальсифікацій із боку опонента.
Спочатку, посівши друге місце на виборах, із різницею у 158 голосів, Борис Приходько звернувся до суду з вимогою перерахувати голоси виборців на 33-х дільницях – саме на тих, де, на його думку, результати були сфальсифіковані Коровченком. Як не дивно, суд задовольнив таку вимогу й повторний підрахунок голосів відбувся. Дві доби ми мали змогу спостерігати, як члени ОВК копирсалися в протоколах. У результаті, розрив між запеклими кандидатами-опонентами скоротився – до 98 голосів. Але, знову ж таки, не на користь Приходька.


Здавалося, Сергій Коровченко може святкувати перемогу, та не так сталося, як гадалося. Борис Приходько знову звертається до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до окружної виборчої комісії 210 округу про визнання дій протиправними щодо встановлення підсумків голосування та про визнання голосування на виборчій дільниці Козелецького геріатричного пансіонату недійсним, враховуючи масові фальсифікації. Він оскаржував результати виборів на цій дільниці через те, що, з його слів, до списку виборців включили людей, які померли. У геріатричному пансіонаті зареєстровано 190 виборців, із них 138 віддали голос за Сергія Коровченка.
Під час слухання у даній справі колегія суддів ознайомилася з показаннями свідків, які розповіли про те, як проходили вибори в пансіонаті. У результаті, даний позов суд також задовольнив і оголосив голосування незаконним. Суд зобов’язав ОВК 210 округу визнати результати голосування на цій дільниці недійсними. Зважаючи на таке рішення, опоненти можуть помінятися місцями й крісло у Верховній Раді дістанеться самовисуванцю Борису Приходьку.
Не погоджуючись із таким рішенням кандидат у народні депутати Сергій Коровченко та голова 210-го ОВК Оксана Соколовська подали апеляційні скарги. За словами Оксани Соколовської, рішення суду було абсолютно не обґрунтованим, неправомірним і з грубим порушенням матеріального та процесуального права.
Крім того, стало відомо, що Сергій Коровченко звернувся до Державного бюро розслідувань із вимогою розслідувати бездіяльність ЦВК, яка не визнає його обраним народним депутатом.
Коли ж та на чию користь закінчиться ця війна судів? Слідкуємо за подіями разом із усією країною.

Інформація «ГП»

Прочитано 1948 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали