№ 13
29 червня 2022 року

Робота Реабілітаційного центру для тварин

  • Середа, Вер. 04 2019
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Майже рік минув із того часу, як у Прилуках запрацював Реабілітаційний центр для безпритульних тварин при комунальному підприємстві «Послуга». За цей час змінилося кілька керівників Центру й налагодилася система роботи з тваринами.
Основною метою якісного функціонування РЦ є вирішення питання безпритульних тварин у місті, зменшення їхньої кількості та, звісно ж, контроль над цим процесом. Адже так, щоб їх зовсім не було – це просто природно неможливо.
Наразі РЦ керує Саєнко Роман Анатолійович – спеціаліст із догляду за тваринами 5 розряду. Це людина з вищою ветеринарною освітою, а тому як ніхто інший розуміється на потребах тварин. Роман Анатолійович хоч і недавно перебрав на себе повноваження керівника Центру (близько двох місяців), але йому вже є чим похвалитися. 30 серпня під час чергової сесії міської ради депутати заслухали попередній звіт про роботу Реабілітаційного центру для тварин.
Як розповів Роман Саєнко, за період роботи Центру було відловлено 155 голів собак, із них 17 агресивних тварин. Станом на 31 липня на території РЦ знаходилося 42 собаки, вакциновано 112 особин, стерилізовано – 62, проліковано – 81 тварину, віддано опікунам – 82 чотирилапих безхатька.
У своєму звіті Роман Анатолійович звернув увагу на те, що РЦ тісно співпрацює з громадою міста, виїжджають абсолютно на всі виклики й надають необхідну допомогу. Так, лише за період його роботи в РЦ було опрацьовано більше 250 заявок від мешканців Прилук і на кожну було відреаговано.
Роман Саєнко також зауважив, що на майбутнє суть роботи РЦ має звестися до того, щоб ситуація в місті була на 100% контрольованою, щоб не було безпритульних тварин в місцях загального харчування, медицини тощо. Власне в цьому напрямку вони й працюють. Нещодавно мали робочу поїздку до Львова, де переймали досвід роботи аналогічного підприємства.
Реальною проблемою в роботі РЦ є відсутність інформації про загальну кількість тварин у місті. Саме тому активно працюють над створенням єдиної бази тварин у Прилуках, куди входитимуть не лише безпритульні тварини, а й домашні улюбленці з приватних домогосподарств. Наразі завершується збір інформації й паспортизація тварин у мікрорайоні Рокитний. Наступний на черзі – Центральний мікрорайон міста. До кінця року планують провести реєстрацію 60% домашніх тварин, з безпритульними, можливо, навіть швидше.


Повертаючись до безпритульних тварин, які перебувають у РЦ, хочеться нагадати, що це все таки не притулок, а реабілітаційний центр. Тобто тварина не поселяється там назавжди, а проходить лише певний період лікування та реабілітації. Спочатку в РЦ надходить заявка, після чого тварина відловлюється спеціалістами Центру. Цього ж дня тварину обробляють від ектопаразитів (бліх і кліщів). Відповідно до чинного законодавства та санітарних норм повинно пройти 7 днів до наступного етапу – моменту дегельмінтизації. Далі йде обробка від гельмінтів (глистів) і знову ж тварина 7 днів знаходиться в карантині до моменту вакцинації антирабічною вакциною, тобто вакциною від сказу. Варто пам’ятати, що Україна є досить неблагополучною у питанні частоти захворюваності на сказ, а тому цей вид вакцинації є обов’язковим, тим більше, якщо тварина перебувала довгий час на вулиці. Наглядовий період після вакцинації становить ще 14 днів. І лише після цього тварина (жіночої статі) потрапляє на стерилізацію. Далі 10-14 днів післяопераційного періоду, до зняття швів. За цей період тварина проходить ідентифікацію, дані заносяться в загальний реєстр, її фотографують і виставляють на сайт Центру для того, щоб люди могли забрати її до себе. Звісно, прилаштувати тваринку в хороші руки – це ідеальний варіант, та, на жаль, так не завжди трапляється. Якщо ж проліковану тварину не забирають, її випускають в тому ж місці, де й відловили.
Як зауважив Роман Саєнко, основна задача РЦ – це циклічність перебування там тварини. Наразі вона становить близько 30 днів. Та в майбутньому спеціалісти Центру намагатимуться її скоротити.

Інформація «ГП»

Прочитано 1941 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3678 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама