№ 4
26 січня 2023 року

РИНОК ЗЕМЛІ: ЗА ЧИ ПРОТИ

  • Середа, Лют. 19 2020
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

На сьогодні активно обговорюється питання продажу землі сільгосппризначення. За результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології, думки людей із цього приводу фактично розділилися пропорційно. При цьому, більшість українців усе ж проти зняття мораторію на продаж землі. А понад 70% українців – за референдум із даного питання. Це означає, що питання купівлі-продажу землі необхідно більш детально вивчати та не включати «турборежим» по його вирішенню.
Цікаво було б почути думку прилучан, громадян України, які дотичні до влади й мають трохи більше повноважень і можливостей, ніж пересічні українці з питання продажу земель сільськогосподарського призначення – наших місцевих депутатів.
Дмитро Третяченко, наймолодший депутат Прилуцької міської ради нинішньої каденції, представник міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка, має чітку позицію з даного питання, підґрунтям до чого є спеціалізована освіта – має диплом землевпорядника. Місцевий обранець категорично проти продажу земель сільськогосподарського призначення, і на це він має вагомі причини.
«По-перше, Україна досі не поборола «чорних» реєстраторів і «чорних» нотаріусів, які перереєстровують цілі підприємства, у підпорядкуванні яких є сотні тисяч гектарів землі, на інших людей, підставних осіб. І доки ми не поборемо цих «чорних» ділків, не будемо гарантувати права власності громадян України, не можна цього робити. Адже щойно почнеться впровадження ринку землі, відразу розпочнуться масові махінації та спекуляції.
Друга причина – згідно з Основним Законом нашої держави – Конституцією, кожному громадянину України гарантовано право безкоштовної приватизації земельної ділянки у розмірі 2 га для ведення особистого сільського господарства, ще 10-20 соток – для спорудження будинку, в залежності від того, де людина знаходиться – в селі, селищі чи місті. Також держава гарантує земельну ділянку для будівництва гаражу, для садівництва та дачного будівництва. Тож в принципі, кожен громадянин України має право цю землю отримати.
Хочу відзначити, що ні я, ні мої батьки, друзі чи знайомі не мають таких гарантованих ділянок у власному користуванні. Натомість більшість народних депутатів, чиновників вищих рівнів уже давно отримали ці земельні ділянки на себе, своїх батьків, родичів, братів, кумів, сватів. І це несправедливо, адже порушуються наші конституційні права.
І ще один пункт, який я вважаю дуже важливим, — це нинішнє соціально-економічне становище в державі. Ми бачимо як падає економіка, виробництво, реєстрація ФОПів зменшується, а відповідно зменшується кількість робочих місць, з’являється безробіття, населення України бідніє і, відповідно, в такий складний для країни час спекулянти також можуть скористатися ситуацією та скупити за безцінь українські землі і використати їх потім для власного максимального збагачення».
Артем Рожко, депутат Прилуцької міської ради від Аграрної партії України, також має власну думку з приводу обговорюваного питання.


«Для початку варто розуміти, що від правильності постановки питання і буде залежати відповідь. Наприклад, коли мене спитають, чи хочу я бути повноцінним власником своєї землі, то звісно я скажу – так. А от чи хочу я, щоб мою землю продавали іноземцям – то тут категоричне ні. Тому питання продажу землі можна розглядати по-різному. Спершу скажу з точки зору звичайного громадянина України. Я розумію, що повинен бути власником своєї землі, а відповідно сам маю право приймати рішення, як нею розпоряджатися. Захочу – продам, захочу триматиму в себе. Це те ж саме, що й із власним будинком чи іншою власністю, яка вам належить.
З точки зору політика, власне як депутат міської ради, я розумію що таким чином представники уряду десь маніпулюють людьми. І на сьогодні, враховуючи стан справ у земельному банку, в геокадастрі в першу чергу, я думаю, що цього робити не можна. Спочатку треба зробити певні кроки по налагодженню системи контролю та обліку земельного ресурсу в Україні, і лише після цього приймати якісь рішення.
Саме тому треба врахувати думки аграріїв, невеликих фермерів, які протягом 30-40 років обробляють земельну ділянку, яку вони отримали в занедбаному стані, а зараз, коли вони довели її до задовільного стану, хтось може просто взяти та викупити цю земельну ділянку. А сам фермер зі своїми коштами навіть не потягне, щоб її придбати.
Але загалом моя думка така – кожен українець має право на свою земельну ділянку та може самостійно розпоряджатися своїм майном».
Володимир Мазуренко, депутат Прилуцької міської ради, голова міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», вкотре висловив своє незадоволення з приводу ймовірного відкриття ринку земель. А тому, навіть, став ініціатором офіційного звернення депутатів Прилуцької міської ради до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України щодо проведення Всеукраїнського референдуму з даного питання.
Депутат вбачає загрозу в поспішному запровадженні продажу земель сільськогосподарського призначення і наполягає, що єдиним джерелом влади в Україні є народ і саме він має вирішувати ключові питання життя країни.
«Відкриття ринку землі, без підтримки громад, містить непередбачувані наслідки не лише для сучасного, а й для майбутнього покоління українців. А законопроєкт, що розглядається сьогодні у Верховній Раді України, починає розколювати парламент, а згодом розколе й усе суспільство. Ми повинні пам’ятати, що земля це те, що повинно нас об’єднувати, а не роз’єднувати.
Прилучани ж не мають права стояти осторонь від цього життєво-важливого питання та займати позицію «моя хата скраю ...»
Земля України належить кожному з нас. Разом із тим неприємно констатувати, що наше попереднє звернення до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2019 року щодо продовження мораторію на продаж землі було проігноровано. Тому я переконаний, і вдячний колегам-депутатам, які мене підтримали, що питання ринку землі, яке практично визначає подальшу долю країни, вирішувалося виключно на Всеукраїнському референдумі. Тільки так ми зможемо захистити свої права та свою землю».
Євгеній Яценко, депутат Прилуцької міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», повністю підтримує продовження мораторію на продаж земель.
«Я сам не як депутат, а як звичайнісінький українець не один раз із прилучанами їздив під стіни Верховної Ради. На превеликий жаль, нас ігнорують як людей, як громадян, як депутатів та представників місцевого самоврядування. А питання землі завжди було болючим для українців. Нас у всі часи турбувала межа. Ми завжди сварилися із сусідами за якихось там 10 см земельної ділянки, адже кожен переконаний, що то його територія. А зараз уряд просто хоче забрати в нас майбутнє. Просто одним єдиним рішенням Верховної Ради. Тому референдум украй необхідний. І своїм зверненням до президента й уряду ми хочемо ще раз нагадати їм, що такий механізм існує, хоча й не застосовувався в нашій державі вже багато років. Вони мають почути голос народу».
Такими були думки наших депутатів, а що думаєте з приводу продажу землі ви?

Мар’яна Гибенко

Прочитано 30568 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз 2880 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама