№ 12
22 червня 2022 року

Як знайти «свого» депутата?

  • Середа, Лют. 17 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Маєте якісь проблеми чи пропозиції місцевого характеру, а не знаєте, до якого депутата звернутися? Знайома ситуація. Давайте розберемося, як же бути.
Як усі ви знаєте, шановні прилучани, в Прилуцькій міській раді зареєстровано 34 депутати від 9 політичних сил. І не дарма тут згадуємо про політичні сили, адже віднедавна (згідно нового виборчого кодексу) це має неабияке значення.
За минулої каденції діяла ще мажоритарна виборча система, а тому на окремому конкретному окрузі в нашому місті обирався один депутат, який набрав більшість голосів. Відповідно було 34 депутати, та 34 округи з чітко визначеними межами. Хоча в міській раді неодноразово й наголошували, що ці межі є досить умовними й депутати повинні працювати на благо всього міста.Та все ж більші зусилля народні обранці направляли саме на той округ, де за них голосували. Та й прилучанам так простіше було, адже коли знаєш «свого» депутата, то знаєш до кого звернутися і від кого потім результатів вимагати.
На місцевих виборах 2020 року ми вже голосували не за депутатів-мажоритарників, а за політичні сили та їхніх представників. І кількість виборчих округів була скорочена до 4. Відповідно їхні межі значно розширилися і на кожному окрузі прилучани обирали по 5-6 депутатів від різних політичних партій. Дехто пройшов до міської ради за кількістю голосів, дехто за списками, але зараз не про це. У результаті маємо 34 депутата, які за законодавством дійсно повинні працювати не для конкретної вулиці, чи мікрорайону, а для всього міста.


Тож, якщо у вас виникли якісь проблеми або ж навпаки ви маєте конструктивні пропозиції щодо поліпшення життя в нашому місті – ви можете звернутися з цієї інформацією до будь-якого з депутатів 8 скликання. Але, як радить один із депутатів, а за сумісництвом секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль, краще все-таки при виборі депутата орієнтуватися на ту політичну силу, за яку ви віддавали свій голос, тобто покладали на неї та її представників певні надії.
На сайті міської ради є інформація про депутатів (години прийому, телефон для зв’язку), але, на жаль, поки не про всіх. Сергій Валерійович також наголосив, що міська рада продовжує працювати в цьому напрямку, щоб містяни мали змогу знайти контакти депутата, який їх цікавить. До того ж, секретар ради зазначив, що для полегшення роботи депутатів їм було запропоновано самостійно визначити «умовні» межі своєї діяльності в місті, але такої інформації досі немає.
Та й це не проблема, якщо депутат ще не має власної громадської приймальні, чи не вказав свого контактного телефону, можна написати звернення, адресоване йому, і занести до міської ради, де воно буде переадресоване вказаному народному обранцю.

Інформація «ГП»

Прочитано 12479 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...
Цьогоріч плани багатьох щодо літнього відпочинку на березі...
Лише минулого тижня писали про встановлення у двох...
На сьогодні в нашому місті функціонує 47 захисних споруд, 25 із них...
Щороку літня пора в Прилуках характеризувалася активною фазою...

Хто на сайті

Зараз 3379 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама