№ 13
29 червня 2022 року

Стан захворюваності на COVID-19 та початок вакцинації

  • Середа, Бер. 10 2021
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

9 березня в ході апаратної наради при міському голові було озвучено ситуацію із станом захворюваності на корона- вірусну хворобу та початок процесу вакцинації населення.
Станом на ранок цього дня в інфекційному відділенні Центральної міської лікарні перебуває 29 пацієнтів. 11 із них мають ПЛР-підтверджений діагноз, 18 осіб із підозрою. На кисневій підтримці перебувають 18 пацієнтів, адже вони мають більш тяжкий перебіг захворювання. Ще 70 хворих із підтвердженим діагнозом коронавірус перебувають на амбулаторному лікуванні в Центрі первинної медико-санітарної допомоги.
До речі, наразі інфекційне відділення розширене вже до 110 ліжок, які знаходяться на базі інфекційного відділення та терапевтичного корпусу (терапевтичне та кардіологічне відділення).
Якщо порівнювати із аналогічним періодом минулого року, то в інфекційному відділенні знаходилося в межах 10-12 хворих. Зараз медичний персонал відмічає, що пацієнти поступають в стаціонар у більш тяжкому стані. Якщо раніше причина була в тривалому перебуванні вдома, то зараз стан пацієнтів стає доволі тяжким і вони є кисневозалежними вже на 5-7-й день від початку появи перших симптомів.
Як зазначають лікарі, найближчим часом очікується третя хвиля захворюваності, що тягне за собою збільшення хворих на цю хворобу, але в запасі ще є близько двох тижнів, щоб вони встигли мобілізувати свої сили та кадровий потенціал.
Ні для кого не секрет, що від початку пандемії вже чимала кількість прилучан перехворіли на коронавірус. За офіційними даними за минулий рік у Центральній міській лікарні вилікувалися близько 600 пацієнтів. За перших 2 місяці 2021 року проліковано 142 пацієнти. Таким чином, імунітет присутній, але все рівно не варто забувати про головні способи захисту, такі як дотримання дистанції, маскового режиму, уникання скупчення людей і миття рук після відвідування місць загального користування.
Що ж стосується масової вакцинації проти COVID-19, то Прилуки вже активно до неї готуються. Як відомо, вакцинація в Україні відбуватиметься в 5 етапів:


1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (≈367 тис. людей).
2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники (≈3 млн людей).
3-й етап – люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти (≈7 млн людей).
4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють і відбувають покарання в місцях обмеження волі (≈11 млн людей).
5-й етап – решта дорослого населення України (≈13 млн людей).
Про вакцинування дитячого населення поки що не йдеться взагалі. Скоріш за все це пов’язано з тим, що діти переносять захворювання на коронавірус у дуже легкій формі.
Як повідомила головний лікар КНЗ «Прилуцька центральна міська лікарня» Яна Погоріла, уже 9 березня в стінах даного медичного закладу мав розпочатися 1 етап вакцинації. Свою згоду на щеплення дали близько 80 медичних працівників відповідної категорії.
У свою чергу головний лікар Центру медико-санітарної допомоги Людмила Слободенюк зазначила, що до них дози вакцин іще не надходили. Натомість у Центрі вже створена мобільна бригада для вакцинування відповідно до всіх етапів, які затверджені МОЗ. Ще 6 аналогічних бригад створені й у всіх амбулаторіях міста. Відповідно до примірного табеля оснащення і мобільна бригада, і всі 6 пунктів забезпечені всіма необхідними засобами та ліками на випадок якоїсь побічної реакції (такий варіант прораховується в ході будь-якої вакцинації), якщо це побічна реакція швидкого реагування та відповідно до того переліку, який озвучило Міністерство охорони здоров’я, кожна лабораторія, бригада забезпечена відповідним медичним приладдям.
У Чернігові 11-12 березня відбудеться навчання мобільної групи по проведенню вакцинації. Центр первинної медико-санітарної підготовки відправляє туди 2 лікарів та 3 медичних сестер. Після дводенного курсу вони здаватимуть практичні навички й уже за тиждень будемо очікувати повідомлень про надходження вакцини в усі місцеві амбулаторії. На жаль, скільки вакцин виділять для Прилук і в якому дозуванні (по 2 чи по 10 доз) вони будуть досі також невідомо.
Наразі ж не треба боятися вакцинування від коронавірусної хвороби, треба розуміти, що воно не є примусовим. Кожен громадянин сам вирішує це питання для себе і погоджується, чи не погоджується робити щеплення.
Та все ж, якщо ви вирішили зробити дану процедуру, наступна інформація для вас.
Якщо Ви є:
працівником сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери;
працівником чи мешканцем спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо);
військовослужбовцем;
працівником критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України)
Вам не потрібно записуватися в чергу на вакцинацію. Роботодавець або керівник установи сам поінформує вас про можливість і дати щеплення.
Усі інші можуть записатися до списку очікування в зручний спосіб:
- через портал чи мобільний застосунок «Дія».
- через національний контакт-центр МОЗ.
Як записатися через портал Дія?
1. Зайдіть на портал «Дія»: https://diia.gov.ua за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID.
2. Перейдіть у розділ «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
3. Зазначте сферу діяльності.
4. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
5. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Як записатися через застосунок «Дія»?
1. Щоб зареєструватися через смартфон, завантажте мобільний застосунок «Дія 2.0» за посиланням https://go.diia.app та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватися через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
2. Зайдіть у розділ «Послуги» та оберіть «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
3. Зазначте сферу діяльності.
4. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
5. Перевірте свій номер телефону.
6. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Як записатися через національний контакт-центр МОЗ?
1. Зателефонуйте на номер 0 800 60 20 19.
2. Надайте оператору свої дані. Необхідно буде вказати pеєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта.
3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
4. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Важливо! У кожній прилуцькій амбулаторії зараз також формуються списки бажаючих зробити щеплення. Особливо це стосується осіб похилого віку (65+) та осіб, які мають супутню серйозну патологію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.
І, мабуть, найбільш хвилююче питання – це термін дії імунітету після вакцинації. Як зазначають лікарі, одноразове щеплення може забезпечити людину імунітетом (близько 65%) строком на 6 місяців. Якщо ж за 3-4 місяці щепитися повторно, то імунітет стане значно стійкішим (вакцина дає близько 85% гарантії) і триватиме 1 рік.
Ще раз наголошуємо, що всі щеплення є добровільними й безоплатними.

Інформація «ГП»

Прочитано 14695 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3333 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама