№ 49
5  грудня  2018 року

Передчуття громадянської війни

 • Середа, Лют. 19 2014
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Владислав Кіча

 

Коли номер газети було вже майже зверстано, мені зателефонував мій син, повідомивши, начебто мимохідь, що він був у центрі Києва і допомагав мітингувальникам на грушевській барикаді. У мене похололо серце. Мені стало страшно. Війна, яка була перманентною, стала реальною. Війна, яка була забалакана на круглих столах, почалася. Війна, відчуття якої прийшло з першою відлигою, оголошена.

З першим теплом, без участі силовиків розтанула і зникла найбільша барикада на Майдані. До речі, пам’ятаєте, який плакат було розташовано на ній? Напевне, російська мова в його написанні використана невипадково, з орієнтацією на етнічно-територіальне походження «беркутят»: «Поймите нас. Задолбало». А тепер давайте запитаємо один в одного: а що, не так? Вам не обридло отримувати мізерні пенсії? Вам не обридло платити хабарі скрізь: ментам, суддям, чиновникам? Усім. Постійно і всюди. Вам не обридло черговий раз іти на вибори без сподівання на переміни? Вам не обридло слухати про покращення і темпи економічного росту в окремо взятій «сім’ї»? Вам не обрид гумор «95-го кварталу», в моралі жартів якого відчувається безвихідь і трагізм. «Це не твоя війна. Забирайся звідти геть», – наказав я сину. Це не може бути війна тих, які сьогодні є ровесниками нашої Незалежності. Це наша війна – тих, котрі двадцять років терпіли, чекали, обирали й покірно платили. Це війна тих, яких дійсно задовбало. Тих, які це відчули на собі. Я не хочу, щоб слова бунтаря моєї юності Віктора Цоя, що війна – справа молодих і є ліками від зморшок, стали пророчими в юності мого сина і синів моїх братів, друзів та знайомих. Це наші помилки. Це розплата за наше ягняче мовчання.

Бруківку Майдану перетворили на жертовний камінь. Скільки ще повинно пролитися крові під час «диких ритуалів», щоб головний оракул задовольнився і прийняв жертву? Я не знаю й переконаний, що цього не знає ніхто. Стає моторошно й холодно, навіть незважаючи на сезонну відлигу, яка знищила барикади протестувальників.

Для ілюстрації статті я навмисно не взяв фото з Євромайдану. Дякуючи відчайдухам-журналістам, світлинами з передової завалений будь-який інтернет-ресурс. Полотно Далі «Передчуття громадянської війни» як ніколи відображає те, що зараз переживає в душі та серці кожен справжній українець. А ще голова в центрі композиції іспанського художника схожа на голову власника сідниць із Золотим Унітазом. Вона має такий же звірячий оскал, під гримаси якого почалася ця війна. Громадянська війна.

Прочитано 2157 разів
Оцінити матеріал
(7 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

3 коментарів

 • Посилання коментаря Marat Середа, 26 Лютий 2014 10:23 написав Marat

  Здорово!

 • Посилання коментаря Ольга Вівторок, 25 Лютий 2014 10:11 написав Ольга

  Мабуть і в нас, як у Далі, змішались руки ноги Не треба на моїй землі "зеківщини" в народі, Майдан - це слава на віки Любов дітей і внуків Лише б ці смерті помогли Звільнитись від "хапугів"!

 • Посилання коментаря Гость Четвер, 20 Лютий 2014 11:15 написав Гость

  Ув. Владислав, у меня даже тараканы хлопали стоя. Мое почтение...БРАВО!

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани!Щиро вітаю вас із Міжнародним днем ...
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУвійськового...
Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема...
Не так давно мені випала нагода побувати на презентації Рейтингу...
25 листопада Військово-Морські Сили ЗС України повідомили, що в...
З 10 листопада «Чернігівгаз Збут» почав розсилати населенню...
Члени Громадської ради у складі конкурсної комісії Відповідно...
Великий голод-вічний гріхЗ лихої прихоті й сваволі…Рік 33-й горем...
Так уже сталося, що оплата комунальних платежів займає левову...
Уже п’ятнадцять років поспіль народознавчий клуб «Оберіг»...

Хто на сайті

Зараз 1503 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама