№ 5
2 лютого 2023 року

Що чекає на нас у жовтні?

  • Середа, Жовт. 05 2022
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Зарплати, пенсії, ціни на продукти: які зміни з 1 жовтня підготували українцям

У жовтні в Україні починається опалювальний сезон, який скоріш за все, буде дуже складним. Які зміни чекають на українців у зарплатах, пенсіях, субсидіях, цінах – розповідаємо у матеріалі.
Заробітна плата
Заплановано до кінця 2022 року підвищити рівень мінімальної зарплати з 6500 до 6700 гривень. Звичайно, таке підвищення у 3%, не зможе перекрити стрибки інфляції.
У 2023 році не заплановано підвищення мінімалки, тобто її розмір залишиться на рівні грудня цього року. Про це повідомляє Міністерство фінансів – у бюджеті на 2023 рік планують закласти мінімальну зарплату в 6700 грн.
Підвищення пенсій
У жовтні на пенсіонерів чекають планові перерахунки пенсійних виплат. Кому підвищать пенсії, пояснили в Пенсійному фонді України.
Зміна розміру мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 грн є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсій за віком незайнятим громадянам, які досягли 65-річного віку і які мають страховий стаж, для чоловіків це не менше 35 років, для жінок – не менше 30 років. Мінімальний розмір пенсії за віком від 1 жовтня становитиме 2680 грн.
Пенсіонери віком від 70 до 75 років із необхідним стажем (у чоловіків – не менше 35 років, у жінок – не менше 30 років) від 1 жовтня будуть отримувати щомісячно надбавку в розмірі до 300 грн. Пенсія не може перевищувати розмір середньої зарплати по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії – 10340,35 грн.
Мінімальна пенсія для таких громадян становитиме 3000 гривень. Тобто, якщо з урахуванням усіх надбавок, у тому числі 300 гривень за вік, розмір виплати становитиме менш як 3000 гривень, виплату «дотягуватимуть» до цієї суми.
Якщо немає необхідного стажу пенсіонерам старше 80 зі стажем 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати становитиме не менше за 2600 грн, особам від 70 до 80 років – не менше за 2500 грн.
Від 1 жовтня 2022 року збільшиться мінімальний розмір пенсій по інвалідності, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Зокрема, мінімальні пенсії для людей із інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4396 грн до 6532,50 грн, для інших, у залежності від групи інвалідності та звання, – від 4186 грн до 5986,50 грн.
Субсидії
З 1 жовтня виплата субсидій здійснюватиметься не через соціальну службу, а через Пенсійний фонд. А з 1 грудня через ПФУ не лише виплачуватимуть, а й призначатимуть субсидії.
Кабмін передав функції призначення та виплати субсидій Пенсійному фонду України. Це повинно спростити оформлення субсидій для переселенців. Ще одна причина – електронна система Пенсійного фонду досконаліша за електронну систему Мінсоцполітики.
Серед нововведень стосовно субсидій – безробітним субсидії нараховуватимуть без урахування доходу, а тим, хто втратив централізоване опалення, збільшать субсидії на споживання електроенергії.
Доступна іпотека
Від жовтня почне діяти доступна іпотека для військових, учителів, лікарів і вчених. Вони можуть отримати кредит на квартиру на 20 років із ставкою 3% річних. Решта українців, які потребують покращення житлових умов, можуть скористатися іпотекою з 2023 року зі ставкою 7% річних.
Ціни на продукти
Національний банк України прогнозує інфляцію до кінця року на понад 30%, тому все, що ми звикли купувати в магазинах, і в першу чергу продукти, подорожчає на 30%.


Починаючи з жовтня ціни зростатимуть, зокрема на молочні продукти, овочі та яйця. Якщо говорити про яйця, наприклад, то до кінця року прогнозується ціна 50 грн за десяток яєць.
Як заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, внаслідок інфляції, порушення логістичних ланцюгів, зростання цін на пальне, зростання вартості енергоносіїв і витрат на зберігання продукції, ціни на харчові продукти зросли на 20%, а по деяких продуктах – до 30%. Восени зростання цін тільки продовжиться, уже в жовтні ціна на овочі може бути на 20-30% вищою за нинішню. Також, за прогнозами експерта, у цей же період може зрости ціна на хліб.
На думку керівника асоціації «М’ясної галузі» Миколи Бабенка, свинина в порівнянні з довоєнним часом зросла в ціні на 50%. Дефіцит свинини в третьому кварталі склав 30-40%, а наприкінці року прогнозується дефіцит до 50%, варто очікувати підвищення цін на свинину та сало.
Єдиний портал вакансій
Для пошуку роботи можна скористатися Єдиним порталом вакансій, який запрацював в Україні. Тут можна знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі й очікуваного рівня зарплат. Нові вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу та є актуальними.

Прочитано 6635 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Комунальники звітують за пророблену роботу у 2022 році Робочий...
Днями завдяки підтримці зарубіжних партнерів, які продовжують...
Працівники Прилуцького ЦНАПу постійно ідуть в ногу з часом і...
На жаль, сьогодні Прилуцька міська рада фактично є недієздатною....
Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама