№ 4
26 січня 2023 року

Парад посад по-прилуцьки

 • Середа, Квт. 09 2014
 • Написав: 
 • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Останній місяць про перестановку посад керівників міста не говорить у Прилуках хіба що дитина та дуже лінивий. Пам’ятаєте астрономічне явище 2012 року – парад планет, коли всі планети Сонячної системи вишикувалися в одну лінію? Щось подібне сталось і в Прилуках, коли ми бачимо чиновницькі посади, які давно вже треба було оживити та очистити, але вони, ці посади, вишикувалися в ряд і, наче глумлячись із прилучан, кидають усім нам виклик: «Врёшь, не возьмёшь!», як казав Чапаєв. Щось незрозуміле з цими посадами, які треба не переставляти, а конкретно просіювати через громадський суд та осуд. Не можемо чи не хочемо?

На Народному віче, що відбулося 6 квітня в Будинку культури, автором статті це питання було спрямоване секретарю міської ради та народному депутату Руслану Марцінківу. Останній дав право дати відповідь саме Дмитру Барнашу. Те, що звільнили тільки трьох керівників із усього «параду посад», ні про що не говорить – очищення потребує більша кількість місцевих чиновників. Не згодні прилучани з основним аргументом пана Дмитра: не треба міняти керівників усіх підприємств та установ, якщо вони є гарними професіоналами. Таке враження, що вони, ці професіонали, прирівнюються до царських чиновників 1917 року, яких більшовики залучили на службу совєтам, бо своїх кадрів ще не було. То були справжні професіонали – освічені, розумні, а головне те, що вони постійно говорили: «Честь имею», і ця честь у них дійсно була. Царський чиновник і корупція – речі несумісні; були випадки, але це скоріше виключення. Про наших чиновників скоріше можна сказати, що вони справді професійно можуть спрямовувати державні кошти у свою власну кишеню; чесний чиновник – це виключення. Проблема з кадрами є, але не настільки серйозна, щоб залишати на посадах відвертих хабарників і корупціонерів.

Категорично не сприймаю аргументацію секретаря ради, і більше того – закрадаються в душу деякі сумніви: а чи готовий він узагалі до очищення влади і чи бажає він підтримувати цей процес у нашому місті, чи, може, вже існують деякі «домовленості» з представниками беркутівського охвістя? Всім відомо, як дружина Беркута Ю.В. користувалася різноманітними пільгами, очевидно, прирівнявши свою персону до персони дружини Президента. Під її персону була створена в управлінні освіти посада спеціаліста методичного кабінету – посада вигадана та позаштатна. Коли з роботи йшла «незабвенная» Клименко Т., вона поставила секретарю ради умову: «Я піду в тому разі, якщо на посаду Лариси Беркут поставите мою невістку», що й було зроблено. 27 березня було дано розпорядження Барнаша про призначення невістки, а 31 березня вона приступила до роботи. Ця посада свого часу не була затверджена ні областю, ні міністерством, але якщо її займає вагітна, то вона зберігається за нею аж до закінчення декретної відпустки. Приціл дуже перспективний за планом беркутівського охвістя: Беркут перемагає на виборах, а його дружина Лариса знову займає свою посаду.

Постає питання до пана Дмитра: чи не задіяний він сам у цьому перспективному плані? Невже треба було вступати в «торги» з Клименко? Невже не можна було її зняти наказом – і все? Спитаєте, за що? Хай би в судах і доводила, що вона «свята й божа», і що її незаслужено звільнили. Та, врешті-решт, чому не звернувся секретар за допомогою до громади, до тих, чиї діти й вони самі потерпали від її «професіоналізму». Ніхто крім неї не міг так професійно «вибивати бабло» з усіх, хто до неї звертався. А якби відразу поміняли все керівництво управління освіти, то не треба було б вступати у зговір із корупціонерами. Питання й до правоохоронних органів, які теж свого часу не звернули увагу на цю незаконно створену посаду. Прошу мою статтю вважати зверненням до правоохоронних органів.

А ще стало відомо, що Мисан Г.В. теж передумав і відкликав свою заяву про звільнення. Чим же буде пан Григорій у свою чергу шантажувати нашого секретаря? А ще залишаються на посадах усі «шурупчики» системи Беркута, всі його радники-порадники, всі голови вуличкомів, у «кладовках» яких зберігалися прапори ПР на випадок поїздок на Антимайдан. Не зрушена стара структура ОВК (окружної виборчої комісії) та реєстру виборців, члени виконкому, котрі піднімали руки за всі злочинні та корупційні рішення Беркута, теж усі на місці… Парад посад вистовбурчився в очікуванні подальших наказів, а наказ буде один для всіх: реанімація влади Беркута в нашому місті. Якщо наш секретар не «з ними», то чи розуміє він серйозність ситуації? Сподіватися на улесливого недруга, що брехливо заглядає тобі у вічі, небезпечно та нерозумно – зрадять на першому повороті. Це люди старої системи, і їхня «родина там, где хорошо платят» (ну якщо не «хорошо», то хоча б стабільно). Надії на старий склад міських депутатів – теж ніякої: вони зараз усі зайняті своїм майбутнім статусом, шукають партії, під які б заскочити, щоб з ними знову пройти в депутати. Не перебирають нічим і ніким, деякі вже розміняли по п’ятій партії.

У місті зараз відбувається ще один парад – це парад мерів: їх уже не менше, ніж планет Сонячної системи. Буде прилучанам над чим ламати голову. Лізуть у мери ті, що свого часу споглядали за злочинними діями Беркута та його команди, споглядали та боязливо мовчали, а тепер, коли дорога до влади розчищена, вони ожили, зарухались і хутко поповзли до мерського крісла. Як же не вистачає закону про люстрацію та антикорупційного комітету в Прилуках! Із усього арсеналу порад пропоную тим прилучанам, які були активними громадянами під час революційних подій у нашому місті з 19 лютого, коли всі ми змусили стару владу піти у відставку, згуртуватись та об’єднатись, долучитися до люстраційного процесу. Судячи з усього, скоро для нас знову буде робота по очищенню влади, яку досі ніхто не чистив і не просіював, а тільки переставляв, робота по залученню до управління містом дійсно чесних і порядних професіоналів, а не тих професіоналів, котрі носять у собі заразний вірус корупції, прищеплений старою системою та владою. Ворог, на жаль, у нас і зовні, і всередині. Той, що поруч із нами, – страшніший за російського окупанта, бо окупант передбачуваний, а свій – неочікуваний і підступний, він пильнує слушної години, аби взяти реванш. Тож не дамо цим ворогам шансу, а досвід і надбання у нас уже є.

Пригадалася стаття «Таня – золота ручка», в якій я озвучила плани головної героїні: «Якщо Беркут не буде мером, ми на цю посаду знайдемо керовану нами людину». Кого ж підібрала стара команда? Хто буде в ролі цапа-відбувайла, якого триматимуть на короткому повідку? То хто в нас великий стратег, і чи не забагато він бере на себе відповідальності? Це той стратег, за яким буцегарня плаче і якого шукає кримінальний кодекс.

Слава Україні! І будьте пильні, бо ніхто не дасть гарантії, що реваншисти не почеплять на міській раді російський триколор.

З повагою, Ольга Костюк

Прочитано 41427 разів
Оцінити матеріал
(8 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

4 коментарів

 • Посилання коментаря ваше імя..wera П'ятниця, 23 Травень 2014 15:08 написав ваше імя..wera

  Прилучани! мудрі,чесні, освічені,духовні невже ми заслуговуємо такої нікчемоіі влади яку так нахабно нав'язує бар наш.А у манжосівському урочищі вже називали "наш мер"-РАНО!!!!!!!!!!

 • Посилання коментаря Сергей Четвер, 10 Квітень 2014 13:21 написав Сергей

  ні в якому разі не можна зупиняти люстраційний процес інакше місто залишиться там де і було при беркуту. Вся його система побудована на старих совкових принципах звідки і вони самі, тому залишати на посадах всїх тих "заслужених" ghjatcsjyfksd -рівноцінно злочину! Зокрема зупинимось на сірому карденалі, заслуженому перед беркутом діячу місцевої освіти Савченко - директору ЦТДЮ, яка за бажанням беркута стала депутатом обласної ради, а потім під час лютневих подій боялася їхати на сесію облради, яка падала перед партією регіонів на коліна і закликала всіх в приказному порядку голосувати за Януковича, яка сама займає 4 кабінети в ЦТДЮ створивши собі за батьківські та бюджетні кошти домашній затишок тоді як дітям не вистачає навчальних кабінетів, а енергоносії оплачує бюджет. Дуже гарний професіонал-створили разом з кумою на базі навчального закдладу приватне підприємство яке не платить ні за аренду ні за енергонісії а на встановлених за бюджетні кошти обєктах заробляє у власну кишеню (спортмайданчик, батут і т.д.), кафе ЦТДЮ теж обслуговує чомусь не ліцензоване підприємство а власне ПП без договорів з управлінням освіти, прибирання кафе та обслуговування весільних вистав здійснюють чомусь основні працівники ЦТДЮ які отримують бюджетні зарплати зовсім за інші обовязки. Новорічні ранки та заходи в рамках роботи оздоровчих таборів які проводять методисти та керівники гуртків ЦТДЮ отримуючи за це зарплату теж чомусь платні, а спитайте у директора що вона відремонтувала за зароблені кошти? Яким чином витрачаються кошти так званих "добровільних" батьківських внесків за підготовку дітей до школи, скільки їх здано і скільки потрапило на офіційний рахунок? Хто не хотів би стати таким гарним професіоналом?

 • Посилання коментаря афанасий Середа, 09 Квітень 2014 16:41 написав афанасий

  Уважаемая Ольга,вы молодец что поднимаете такие вопросы,и вы правы во всем,жаль только что те за кого вы так боролись приводя их на должности,сейчас уже решили что они " ухватили бога за бороду".Правильно Вы говорите за комитеты самоорганизации ,сколько они приложили усилий для поддержки бывшего режима,для поддержки антимайдана,а на 8 марта у нашего нового секретаря не хватило соображения поздравить тех женщин которые были на майдане,поздравил- блюдолизов.И за ОИК правда- подскажите Барношу пусть зайдет на сайт ЦИК,посмотрит состав на предыдущих выборах и додумается опять благословить эту же команду -тогда точно победят демократические силы.

 • Посилання коментаря Сергей Середа, 09 Квітень 2014 11:50 написав Сергей

  Нужна антикоррупционная комиссия, которая бы исследовала все деяния каждого руководителя у власти, и за малейший грешок гнала бы в шею подальше от руководящих должностей...

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Новий склад комісії з преміювання Днями міський голова Ольга...
Останнім часом почастішали звернення на телефони як...
Скільки коштує маєток насправдіДепутат партії «Слуга народу»...
Сьогодні хіба що лінивий не обговорює ситуацію з неприйняттям...
Нещодавно автопарк комунального підприємства «Послуга»...
200 кВт-ийгенератор для КП «Прилукитепловодопостачання» Війна в...
Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями...
1633 р. (390 років) – у місті засновано перші цехові організації. Я....
Організація харчування школярів у 2023 році З початком нового...

Хто на сайті

Зараз 3017 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама