№ 31
29 липня 2020 року

Дмитро Барнаш: «Приводимо систему опалення до ладу»

  • Середа, Лип. 08 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Міський голова – за тепло в кожному домі

 

Мер міста не зволікає з вирішенням проблеми автономного опалення для населення Прилук, вбачаючи неабиякі переваги в децентралізації цього виду комунальної послуги. Незважаючи на заборону Кабінету Міністрів України на відокремлення квартир від централізованого опалення, напрямок найменшого опору держсистемі було визначено раніше. Мова йде про вже апробовану й успішно діючу програму переходу на «власну» теплосистему в Івано-Франківську. Там, починаючи з 2012 року, діє методика, за якою жителі можуть встановлювати автономні котли у своїх квартирах за домовленістю між сусідами постояково, попід’їздно чи побудинково.

 

– Я хочу запропонувати на розгляд депутатів міськради проект рішення про затвердження програми децентралізації опалення. Адже величезна проблема нависає над жителями, коли більшість хоче встановити котли, але значна частина будинку опирається або не йде на контакт, – зазначає Дмитро Барнаш. – Це відбувається, коли люди не мають коштів на встановлення такого виду опалення, не планують робити це у відповідний період або ж розраховують на перерахунок вартості комунальних послуг. Синхронної відмови від централізованого опалення добитися важко. Наше завдання – зробити перехід якомога комфортнішим і простішим.

– Коли ж депутати зможуть побачити перед собою цей проект рішення?

– Це питання має бути винесено на сесію тридцятого липня. Але, якщо депутати не будуть проти, то воно буде винесено вже на цьому тижні, дев’ятого липня.

– До чого такий поспіх?

– Усе просто: чим більше людей зараз перейдуть на систему автономного опалення, тим менше коштів вони будуть сплачувати взимку за енергоносії.

– Дмитре Васильовичу, а чи не виникне з переходом абонентів на автономне опалення проблем у КП «Прилукитепловодопостачання»?

– Я неодноразово наголошував на тому, щоб наше КП вже давно розробило, так би мовити, «генеральний план» подальшого розвитку підприємства, запровадило нові види діяльності. Старе обладнання та низький коефіцієнт корисної дії котелень призводять до втрати теплової енергії по зовнішніх мережах. На мою думку, наше комунальне підприємство повинне спрямувати свої зусилля саме на встановлення індивідуальних котлів та на їхнє обслуговування. Таким чином вони, по-перше, не втратять роботу, а по-друге, будуть заробляти ті ж самі кошти, займаючись обслуговуванням, або навіть і більше, ніж надаючи нам тепло в такому вигляді, як це відбувається зараз. На підприємстві достатньо фахівців, які можуть впоратись із цією задачею. Усе залежить від менеджерів «Прилукитепловодопостачання» та їхнього бажання забезпечити майбутнє для підприємства, не наражаючись на скорочення персоналу.

– Які основні умови переходу на автономне опалення передбачені цією програмою?

– Для початку – бажання! Основною умовою, звісно, є постоякове, попід’їздне чи побудинкове відключення. А ще, як друга з умов, – ініціатива до збереження тепла. Мешканцю необхідно буде внести у фонд енергоефективності власного будинку п’ятдесят гривень із кожного квадратного метру. Ці кошти будуть використані тільки на заходи по енергозбереженню під’їзду: заміну вікон або утеплення підвалів чи горищ. Багато це чи мало, але, загалом, такий порядок дозволить зміцнити тепломережу в їхніх же будинках.

– Чи є в міської ради ризик наразитися на неприємності, прийнявши відповідне рішення?

– На законодавчому рівні Кабмін усе-таки заборонив перехід на індивідуальне опалення, окрім як будинками. Але ми приймаємо внутрішній документ, пишемо його як програму переходу, зменшуючи вплив держави, бо ми є самоврядні. Ми не міняємо порядок відключення, а приводимо розбалансовану систему опалення до ладу.

– Дмитре Васильовичу, які саме проблеми зможе усунути втілення даної програми?

– Виходячи з того, що в мережах теплоносій – у нашому випадку вода – переміщується по найменшому опору, то при відключенні декількох квартир на стояку опір зменшується, і кількість теплоносія по ньому проходить більша, ніж по іншим стояках. Давайте розглянемо ситуацію. Наприклад, від централізованого опалення відключилися квартири на першому та на четвертому поверхах, але на другому та на п’ятому квартири все ще підключені. Така система опалення є неефективною, розбалансованою. Найкращий шлях збалансувати мережі в даному випадку – це відключити повністю даний стояк та перевести квартири, які він опалював, на індивідуальне опалення.

– Тобто умови надання послуги абонентам централізованої системи значно погіршуються через користувачів автономного опалення?

– Так. Крім того, за цим самим правилом крайні кватири чи ті, що знаходяться на перших поверхах, не можуть отримувати якісну послугу. Проектом рішення пропонується положення, за яким наше комунальне підприємство з ініціативи власника квартири може звернутися до міжвідомчої комісії по відключенню від мережі централізованого опалення з проханням від’єднати абонента через те, що підприємство не може виконати температурний режим, закріплений законодавчо. За цієї умови навіть окремі квартири можуть бути відключені.

– Ця програма вже три роки діє в Івано-Франківську. Чи є якісь проблеми з нею там?

– Тест-драйв вона вже пройшла й довела, що є абсолютно прозорою. Дуже важливо здобути підтримку депутатів, адже не проголосувати за проект рішення може лише той, хто не стикався з проблемою централізованого опалення на власному прикладі.

 

Слід відзначити, що така програма, за словами міського голови, зможе прибрати корупційну складову, яка панує в системі встановлення автономного опалення. Подейкують, що сума, якої вимагають хабарники, зараз сягає тисячі доларів. Тож працюючи за єдиними правилами в цьому питанні, міська рада зможе повністю врегулювати систему відключення від централізованої тепломережі, зробити її прозорою, доступнішою та дешевшою.

Спілкувалася Любов Рубан

Прочитано 1899 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...
Перевиконання міського бюджету За І квартал поточного року наш...
Проблема відсутності в центрі Прилук такої важливої для містян...
Відповідне рішення ухвалили тиждень тому у зв’язку з виявленням...

Хто на сайті

Зараз 3108 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама