№ 3
20 січня 2020 року

Бійся данайців

  • Середа, Вер. 30 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Владислав Кіча

 

Сьогодні о 24 годині закінчується термін реєстрації кандидатів у представницький орган місцевого самоврядування та на посаду міського голови. Коли верстався номер, стало відомо, що до когорти тих, хто вже встиг про себе заявити, як про реального номінанта на мерське крісло, може долучитись і колишній міський голова Микола Бабій. Лінійка претендентів виглядає наступним чином: Микола Бабій, Дмитро Барнаш, Володимир Назім, Дмитро Пахомов, Ольга Попенко, Артем Рожко. Порядок прізвищ поданий у звичайному алфавітному порядку. Говорити про рейтинги кожного з названих – річ невдячна. Коли послухаєш містечкових політологів, то складається враження, що заміри електоральних уподобань вони проводили безпосередньо в сім’ях самих претендентів. От і виходить, що результати так званої соціології кардинально різняться між собою.

Політична сила від Блоку Петра Порошенка довго не могла визначитися зі своїм кандидатом. Спочатку було влаштовано змагання, такий собі міжусобчик між Рожком і Назімом. Останній змушений був піти з «хітової» партії та податися на інший край, тобто в «Наш край». Останній рубіж, останній шанс. Така позиція повинна додати Назіму сили. На краю завжди вільно дихається, бо зворотнього шляху вже немає. Артем, залишившись у гнізді «Солідарності» наодинці, відчуває себе комфортно і впевнено. І пішло-поїхало: він кожного дня з’являється, як Сепермен, у різних мікрорайонах міста, прибирає, підстригає, пиляє, лагодить і ремонтує. Якби виборча кампанія тягнулася принаймні півроку, то за такої активності Артема довелося б розігнати всі без винятку комунальні підприємства Прилук.

Свободівці в кращих традиціях патріотизму пофарбували стовпчики навколо площі. Їхній лідер, а нині діючий міський голова, на останній дорозі звітує перед громадою, благаючи дати йому ще один шанс. Із цього приводу мені хочеться процитувати слова письменника Василя Шкляра: «Нинішня влада прийшла до влади дуже легко». Стосується це безпосередньо й самого Дмитра Барнаша – реанімувати майданну весну навряд чи вдасться. Усе це працює на користь Ольги Попенко. Остання, зважаючи на своє почесне друге місце на минулих виборах, переконана у власному реванші. Її акції в тренді, а котирування електоральних свопів зацікавили Валерія Дубіля, котрий зробив ставку і прийняв Ольгу в лоно «Батьківщини», своєї ручної батьківщини, розбавленої осиротілими соціалістами. Про Аграрну партію мені сказати нічого – взагалі не зрозуміло, що з такою назвою можна робити в нашому місті. Асфальт орати? Дерева сухі калірувати? Картоплю на газонах копати? Що?

Перегони тільки починаються. Команда: «На старт!» Бігуни займають місця на доріжках. Стартовий пістолет знято із запобіжника. А далі – обіцянки, підстригання, прибирання, дарунки і подачки… Пам’ятаєте слова з вергіліївської Енеїди: «Бійся данайців, що приносять дари». На час виборчих перегонів ця пересторога буде актуальною постійно.

Напередодні виборів громада перетворилася на взятих в облогу троянців. Здоровенного штучного коня підтягли під ворота міської брами. Осіннє сонце грає відблиском на золотавій збруї дерев’яної потвори. У череві дощатої порожнини, згорбившись, сидять кандидати. А вночі, після голосування, тимчасові мешканці «дарованого коня» ввірвуться в місто штурмувати ратушу. Прикро буде, якщо переможцями вийдуть виключно «данайці», а не ті, хто з відкритим забралом пропонував городянам щось інше, відмінне від тимчасового дарунку, і не виношував підступні плани, зробивши хід «конем». А втім, вирішувати громаді… У троянців теж був вибір, і вони його зробили на користь дарам і собі на погибель… Історія ніколи й нічому не вчить, навіть новітня про вибори, наші з вами вибори…

Так сталося, саме коли верстався номер, в останній день, я для себе прийняв рішення подати документи для реєстрації в кандидати на посаду міського голови. Політична сила, яка мені це запропонувала, називається «УКРОП» – Українське об’єднання патріотів. Якщо повернутися до вищеподаної лінійки претендентів, то я повинен вписати себе третім, керуючись знову ж таки алфавітним критерієм. Переконаний, що такий порядок не буде тотожним із електоральними вподобаннями.

Прочитано 1901 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Український народ 22 січня щорічно відзначає...
Уперше в новому році Нещодавно в сесійній залі міської ради...
Цієї зими в Прилуках, як і кожного року при сильних морозах,...
Бюджет на 2021 рік досі не прийнято, питання заробітної плати...
З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для...
Останніми днями відразу в кількох областях України відбулися...
Прилуцька міська дитяча лікарня нарешті отримала новеньке...
РIЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯархієпископа Чернігівського та Ніжинського...
У період новорічних свят кожен прагне відчути на собі магію...
Шановні прилучани!Щиро вітаю всіх із прийдешнім Новим роком і...

Хто на сайті

Зараз 2122 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама