№ 32
5 серпня 2020 року

Схрещений вибір

  • Середа, Жовт. 07 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Владислав Кіча,

кандидат на посаду міського голови

від нової політичної сили «УКРОП»

 

Пам’ятаєте історію про двох експертів? Так от, розмовляють двоє аналітиків. Один запитує колегу:

– А ти розумієш, що відбувається?

– Давай я тобі поясню.

– Пояснити я і сам зможу. А ти розумієш, що відбувається?

Я не знаю, що стало приводом до такої розмови фахівців, але переконаний, що ситуація застосовна до процесу усвідомлення сучасної виборчої системи. Хтось із маститих політологів зазначив, що в жовтні цього року вибори відбуватимуться за так званою гібридною системою, у якій зберігається частина мажоритарної та частина пропорційної системи. Відповідно до цього у виборчому бюлетені виборець бачитиме перед собою назву партії і поряд прізвища від одного до трьох кандидатів, які її представляють у регіонах, та ще прізвище кандидата, за яким гарантовано закріплюється місце в місцевій раді, якщо його партія подолає 5-відсотковий виборчий бар’єр. Потім після виборів відбувається ранжування серед кандидатів, які її представляли.

Повернімося до дефініції «гібридні вибори». Вам не здається, що останнім часом дуже багато всього гібридного? У першу чергу це стосується війни на Сході – її раніше за вибори охрестили «гібридною». Незважаючи на те, що таке поняття відсутнє в міжнародно-правових актах, так само як і у Воєнній доктрині нашої держави, ми з вами змогли оцінити спосіб її застосування під час російської окупації. Північний «брат» зміг розвинути цинізм і підступність до найвищого показника під час конфлікту.

Відомо, що слово «гібрид» (від латинського hybrida – помісь) означає результат природного чи штучного схрещування між двома організмами різних таксонів. Раз мова пішла про організми, тоді ознака гібридності присутня й у нашому політикумі. Наприклад: гібридні політики-депутати, що схрестилися мандатами з іншими таксонами; гібридні партії, що еволюціонують, поглинаючи одна одну, діляться, розмножуються і продукують гібридні утворення на різні смаки. Якась суцільна гібридизація, погодьтеся. Від цього всього стає трохи моторошно й гидко. Гібридизовані партії з гібридизованими кандидати вступають у виборчий процес, який теж пройде за змішаною, наголошую: гібридною системою. Жах! Цікава деталь, що подібний досвід обрання в представницькі органи (законодавчих зборів) був опробуваний лише раз, і знаєте де? У Санкт-Петербурзі! Це теж були місцеві вибори в місцеві органи, а ми знаємо, як вони проводяться в Росії. Корисний досвід, чи не так? Аж хочеться процитувати мовою оригіналу путінського півня Кисєльова: «Совпадение, не думаю!»

Аналітики сходяться на тому, що така система проіснує два роки, а там децентралізація, розподіл адміністративних територій і нові округи зі старим обманутим напередодні електоратом. Ми не встигнемо оговтатися від перших експериментів, як нам підготують нові гібридні штучки від влади, яка завжди бажала залишатися владою і заточувала виборче законодавство під себе.

І наостанок. А що в наших Прилуках? Так як і в усій Україні: гібридні партії створені в результаті схрещування (читай вище), гібридні політики-кандидати, які мімікрували під ситуацію, вдягнувши зручні знамена, або похапцем поховали «регіонівські», «соціалістичні», «комуністичні» прапори, переродившись в «аграріїв», «нашокраївців», «рідномістян» і «опоблокувальників». Очистилися? Не впевнений… Я глибоко переконаний в одному, що ми всі разом потребуємо й оберемо не гібридну субстанцію, а свіжий натуральний продукт.

Прочитано 2663 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Приймальне відділення тимчасово переїхало   Прилуцька...
Минулий тиждень став переломним у житті прилучан, адже...
Наприкінці липня прилучани традиційно починають приглядатися...
Житло для дітей-сиріт Нещодавно виконавчий комітет на своєму...
В Україні через пандемію коронавірусу (COVID-19) знову продовжили...
Таку пропозицію начальника відділу культури та туризму міської...
Останні роки міська влада впевнено тримає курс не просто на...
Щороку учні шкіл проходять медичний огляд. Які його особливості...
З 1 липня цього року проведені перерахунки пенсій для 281,2 тисячі...
Шановні бухгалтери Прилук! На ці липневі дні припадає ваше...

Хто на сайті

Зараз 3385 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама