Друкувати цю сторінку

Схрещений вибір

Владислав Кіча,

кандидат на посаду міського голови

від нової політичної сили «УКРОП»

 

Пам’ятаєте історію про двох експертів? Так от, розмовляють двоє аналітиків. Один запитує колегу:

– А ти розумієш, що відбувається?

– Давай я тобі поясню.

– Пояснити я і сам зможу. А ти розумієш, що відбувається?

Я не знаю, що стало приводом до такої розмови фахівців, але переконаний, що ситуація застосовна до процесу усвідомлення сучасної виборчої системи. Хтось із маститих політологів зазначив, що в жовтні цього року вибори відбуватимуться за так званою гібридною системою, у якій зберігається частина мажоритарної та частина пропорційної системи. Відповідно до цього у виборчому бюлетені виборець бачитиме перед собою назву партії і поряд прізвища від одного до трьох кандидатів, які її представляють у регіонах, та ще прізвище кандидата, за яким гарантовано закріплюється місце в місцевій раді, якщо його партія подолає 5-відсотковий виборчий бар’єр. Потім після виборів відбувається ранжування серед кандидатів, які її представляли.

Повернімося до дефініції «гібридні вибори». Вам не здається, що останнім часом дуже багато всього гібридного? У першу чергу це стосується війни на Сході – її раніше за вибори охрестили «гібридною». Незважаючи на те, що таке поняття відсутнє в міжнародно-правових актах, так само як і у Воєнній доктрині нашої держави, ми з вами змогли оцінити спосіб її застосування під час російської окупації. Північний «брат» зміг розвинути цинізм і підступність до найвищого показника під час конфлікту.

Відомо, що слово «гібрид» (від латинського hybrida – помісь) означає результат природного чи штучного схрещування між двома організмами різних таксонів. Раз мова пішла про організми, тоді ознака гібридності присутня й у нашому політикумі. Наприклад: гібридні політики-депутати, що схрестилися мандатами з іншими таксонами; гібридні партії, що еволюціонують, поглинаючи одна одну, діляться, розмножуються і продукують гібридні утворення на різні смаки. Якась суцільна гібридизація, погодьтеся. Від цього всього стає трохи моторошно й гидко. Гібридизовані партії з гібридизованими кандидати вступають у виборчий процес, який теж пройде за змішаною, наголошую: гібридною системою. Жах! Цікава деталь, що подібний досвід обрання в представницькі органи (законодавчих зборів) був опробуваний лише раз, і знаєте де? У Санкт-Петербурзі! Це теж були місцеві вибори в місцеві органи, а ми знаємо, як вони проводяться в Росії. Корисний досвід, чи не так? Аж хочеться процитувати мовою оригіналу путінського півня Кисєльова: «Совпадение, не думаю!»

Аналітики сходяться на тому, що така система проіснує два роки, а там децентралізація, розподіл адміністративних територій і нові округи зі старим обманутим напередодні електоратом. Ми не встигнемо оговтатися від перших експериментів, як нам підготують нові гібридні штучки від влади, яка завжди бажала залишатися владою і заточувала виборче законодавство під себе.

І наостанок. А що в наших Прилуках? Так як і в усій Україні: гібридні партії створені в результаті схрещування (читай вище), гібридні політики-кандидати, які мімікрували під ситуацію, вдягнувши зручні знамена, або похапцем поховали «регіонівські», «соціалістичні», «комуністичні» прапори, переродившись в «аграріїв», «нашокраївців», «рідномістян» і «опоблокувальників». Очистилися? Не впевнений… Я глибоко переконаний в одному, що ми всі разом потребуємо й оберемо не гібридну субстанцію, а свіжий натуральний продукт.

Прочитано 2843 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали