№ 8
24 лютого 2021 року

Коли є вибір

  • Четвер, Жовт. 15 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Владислав Кіча, кандидат на посаду міського голови від нової політичної сили «УКРОП»

 

Свято Покрови введене в християнство з десятого століття. Підґрунтям для проголошення (канонізації) незначної серед історичних подій Царгорода (Константинополя) стала легенда про Божу Матір, яка, рятуючи городян, що перебували в облозі ворогів (за різними джерелами: давніх русів, агарян, магометанів, арабів чи турків), покрила їх своїм омофором. Тобто Свято Покрова Пресвятої Богородиці походить із Візантії як згадка про чудесне спасіння, визволення й покарання ворогів, що були затоплені у Босфорі.

Варто на останній тезі акцентувати увагу. Покрова – це символ порятунку від ворогів. Цілком закономірно, що такий історичний сюжет слугував козакам приводом визначення Покрови як головного свята для Січі. Більше того, на Покрову в козаків відбувалися чергові вибори нового отамана. Свята Богородиця отримала на багато років звання покровительки й заступниці. Навіть після знищення Запорізької Січі, відправляючись у вимушену еміграцію за Дунай, як зазначає Олекса Воропай, вони взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Впродовж століть Свято Покрова стали називати Козацькою Покровою. Українська Повстанська Армія теж обрала козацький день, як день Зброї, віддавшись під опіку Святої Богородиці. Символічно, чи не так?

Сьогодні Покрова стала святом у національному сенсі. Вперше за свою новітню історію Україна святкуватиме цей день, як День Захисника Вітчизни! З високої трибуни Президент звернувся до нації, звітуючи про миротворчі здобутки та вітаючи з Покровою українців. Гарант, як завжди, пересипав свою промову патріотичними епітетами й закликами. Пройняло, але не зачепило. З цього приводу хотілося б згадати великого Кобзаря: «Віруйте і гиньте!» – пророки гласять. Як же його вірить? Заплющивши очі? Ох рад би я вірить, та серце не хоче». Вірили і гинули на Майдані, вірили і гинули на Донбасі. Вірили і йшли, не озираючись на глашатаїв, не переймаючись змістом риторики тих, хто хотів, а потім очолив процес під назвою «Революція Гідності». Залишилося заплющити очі і… чекати. Як колись чекали й вірили наші пращури, що від усіх ворогів і всіх негараздів захистить священний омофор.

Від запорожців нам у спадок, як натяк на козацьку Покрову, залишилися вибори. Обирання представницького органу місцевого самоврядування, а точніше, сам процес, далекий від виборів козацького отамана. Еволюція озброїла кандидатів і їхні сотні інструментарієм, що дає змогу керувати електоральними вподобаннями. Телебачення, Інтернет, листівки, банери. Дорогі подачки й дешеві дарунки. Ялові обіцянки та хлібосольні облизні. Обман став вишуканим, прилизаним і солодким. Омофор ризикує перетворитися на персональні шори для кожного з нас, щоб навіть не заплющуючи очі ми намагалися в щось повірити, незважаючи на бажання серця.

Шановні прилучани!

Щиро вітаю вас із днем Святої Козацької Покрови! Бажаю терпіння, розважливості та мудрості. Тепла у ваших родинах, затишку у ваших оселях, віри у вашому житті.

Щастя – це коли є вибір. Удача – якщо зробив його правильним. Доля – коли прийняв його таким, як є.

Щастя, удачі і кращої долі всім нам!

Прочитано 1992 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

  Друга сесія міської ради восьмого скликання відбудеться 26...
Директора КП «Послуга» звільнили Робочий тиждень в...
22 лютого, під головуванням профільного заступника міського...
Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні прилучани, як і вся...
16 лютого в міському Будинку культури відбулася така очікувана...
За результатами 2020 року до загального фонду бюджету...
Маєте якісь проблеми чи пропозиції місцевого характеру, а не...
Бюджет-2021 схвалено, але ще не затверджено Відбулося чергове...
15 лютого 2021 року в місті відбулися заходи з нагоди 32-ї річниці...

Хто на сайті

Зараз 2870 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама