№ 34
21 серпня 2019 року

ВЛАДИСЛАВ КІЧА: Ваш вибір

  • Середа, Жовт. 21 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Сьогодні для Прилук як ніколи актуальна крилата фраза «залізного канцлера» Бісмарка: «Ніколи так багато не брешуть, як під час війни, після полювання і перед виборами». У хіт-параді передвиборчої брехні перше місце посідає обіцянка відкрити пряме сполучення Прилуки-Київ залізницею! Треба віддати належне сучасним «Маніловим», що хоч не обіцяють швидкісний потяг «Хюндай». Автомобільні пасажироперевізники вже взялися за голову, а обманутий електорат і далі мрійливо зачитується програмами кандидатів.

Реалізація обіцянки створити тисячі нових робочих місць призведе до повної ліквідації центру зайнятості. Капітальний ремонт доріг виключно за новітніми технологіями змусить «вірменських будівельників» зібрати свій нехитрий реманент, що складається з чайника, віника, лопати, і податися в інше місто, де не використовують модернові підходи в шляхобудівництві. Тільки лінивий кандидат не говорить про блискавичне завершення будівництва нового корпусу гімназії №1. При цьому всі без виключення залишають поза увагою заходи по врятуванню старого корпусу, який почав стрімко руйнуватися. Вирішення проблеми вчасної виплати зарплат бюджетникам подається легко й невимушено, ніби в будівлю міської ради вже занесли верстак із підприємства «Держзнак» для друкування українських купюр. Дотично до зарплатної брехні подається можливість залучення мільйонних інвестицій. Переконаний, що світові біржі вже відреагували на дані прилуцького кандидатського мінімуму, змінивши волатильність на різкий тренд. Європейський банк іще не знає, що його кошти вже розписані на всю каденцію економістами з «Батьківщини».

Не зовсім брехня, а напівправда те, що стосується Генерального плану. Всі кандидати в один голос говорять про вжиття заходів щодо його термінового затвердження. Шановні, від обіцяльників уже нічого не залежить! Ніхто не розповідає, що процедура розробки й публічного обговорення вже завершена. Залишилася формальна процедура профільних експертиз і не менш формальна процедура затвердження у вигляді рішення ради. Знову ж таки, ніхто не згадує про те, що навіть до затвердження нового Генерального плану питання приватизації земельних ділянок під існуючими приватними будинками можна вирішувати на підставі старого (і діючого!) Генерального плану.

Так уже ми влаштовані, що підсвідомо бажаємо бути обманутими. Ми розуміємо, що після того, як віддамо свій голос за чиюсь базову брехню, ризикуємо залишитися без голосу взагалі – на всю каденцію до нових виборів. Бажаємо, розуміємо й усвідомлюємо, але віримо. Всі без виключення достеменно знаємо, що гроші й дурість є головними чинниками перемоги на виборах. Знаємо, але не зважаємо. Пам’ятаєте жарт Жванецького: «Ми розумніші за тих, кого вибираємо». Мораль визначення класика гумору абсолютно не працює в наших реаліях і залишається жартом без натяку на істину.

І наостанок. Заради справедливості треба сказати й про себе, адже я теж кандидат і теж мушу щось обіцяти. Відверто скажу: не хочеться. Не хочеться брехати, з яким би десертом це не подавалося. Хочеться говорити про реальні речі – такі, як муніципальне житло; відродження справжнього управління капітального будівництва; запровадження реальної програми по переходу на автономне опалення, а не вибірково-хаотичного відключення від центральних тепломереж; втілення ідеї ОСББ з обов’язковим проведенням ремонту будинків перед фактичною передачею житлового фонду самим власникам. Усе це справи не одного року й навіть не однієї каденції. Звучать вони не так, як блискавичні звершення з поїздами і євроінвестиціями. Але це реальність, без передвиборчої ретуші.

Я ніколи не буду опускатися до відвертої брехні. Це мій особистий вибір напередодні виборів. Переконаний, що прилучани зможуть відділити зерна від полови та не поведуться на мнимі подачки, не зашоряться фальшивими «соціальними картками» і не повірять у кон’єктурну брехню. У протилежному випадку ми підтвердимо справедливість визначення одеського гумориста, але тоді вже буде не до сміху.

Думайте, коли робитимете свій вибір. Вибирайте тих, хто може думати.

P. S. Підбір саме такої карикатури для ілюстрування редакційної статті викликано перш за все гендерним принципом сучасних місцевих виборів. Зокрема, жіноцтво у кандидатурах на посаду міського голови представлено у процентному визначенні 12,5%. Для тих, хто вміє думати, проста формула розрахунку – 1:8х100%=12,5%. Чоловіча частина кандидатів зображена умовно.

Прочитано 1705 разів
Оцінити матеріал
(2 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди...
15 серпня в Україні відзначають 200-ту річницю від дня народження...
21 липня в Україні відбулися позачергові вибори до Верховної...
7 серпня КЗ «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр»...
Уже тиждень минув із того часу як центральна виборча комісія...
Щороку в кінці вересня Прилуки запрошують різних умільців і...
Рішенням виконавчого комітету Прилуцької міської ради 13 серпня...
6 серпня відбувся конкурс перевізників. На конкурс згідно...
7 нових камер відеоспостереження з’явилися днями в Прилуках....
Центральна виборча комісія мала 5 серпня оголосити остаточні...

Хто на сайті

Зараз 2788 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама