№ 48
4 грудня 2019 року

Знаки і світло

  • Середа, Квт. 13 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Владислав Кіча

 

Дану статтю прошу сприймати як продовження теми про комунальне господарство міста. Нагадаю, у №13 (748) «Града» я інформував читачів про виділення коштів із міського бюджету двом міським підприємствам, одним із яких було КП «Міськсвітло». Ну що, готові? Проллю світло на ще один темний аспект нашого комунального сонця, яке всіх не може обігріти. Як кажуть, чим ближче до світла, тим більші тіні. А тінь, у свою чергу, – це відпрацьоване світло. А в темряві навіть найсвітліші справи тьмяніють. Тож до суті.

 

ПРИЧИНА

У мою адвокатську контору звернувся один стурбований автомобіліст. Занепокоєння клієнта було викликане патовою, на його думку, ситуацією, в яку він потрапив. Причиною проблем чоловіка стала банальна дорожньо-транспортна пригода. Благо, що люди в ній не зазнали пошкоджень, чого не скажеш про сталевих коней, які перетворилися на металобрухт.

Водій (наш клієнт) рухався по вулиці Береговій у східному напрямку. Прилучанам, за звичаєвим правом, правила дорожнього руху тут ні до чого – достеменно відомо, що від вулиці Котляревського й до Перемоги Берегова є головною дорогою. І в силу цього можна рухатися, проїжджаючи всі перехрестя з упевненістю, що інші учасники дорожнього руху, які перетинають Берегову, повинні ввічливо пропускати ваш транспорт. Саме з таким переконанням вів свій автомобіль наш клієнт. У той же час інший учасник дорожнього руху, який перетинав із південного напрямку вулицю Берегову від Кустовської церкви, не розділяв упевненості першого водія. Проїжджаючи перехрестя, він не пропустив автомобіль, який рухався з лівого боку перпендикулярно його курсу. Бабах, лусь і… тривожна мовчанка.

Хто правий? Хто винуватий? Елементарні питання, чи не так? Не зовсім. Справа в тому, що другий водій, який не пропустив нашого клієнта з Берегової, орієнтувався не на знаки, а керувався принципом перешкоди справа. А такої перешкоди в нього не було. Причина такої зухвалої поведінки проста: відповідного знаку «Дати дорогу» для нього не було!

 

ЗНАКИ

Як я вже говорив, місцеві водії в переважній більшості добре орієнтуються на дорогах міста. Їм не потрібні знаки, мається на увазі дорожні, вони вже на інтуїтивному рівні можуть відрізнити головну дорогу від другорядної. Можуть роз’їхатися на перехресті, коли не працює світлофор, або навіть тоді, коли покажчик підступно моргає зеленим в усіх напрямках. Можуть, але, як показала адвокатська практика, не завжди. Вищезазначений приклад – тому підтвердження.

Інспектор, який прибув на місце пригоди, довго не міг утнути, на кого з учасників ДТП скласти протокол. У творчих роздумах останній перебував майже півтора місяця. Підійшовши до справи ґрунтовно й мотивовано, ДАІшник вжив заходи з отримання інформації щодо причин відсутності знаку «Дати дорогу». Вжив і отримав. Директор комунального підприємства «Міськсвітло» в паперовому вигляді відрапортував, що буцімто на підприємстві відсутня відповідальна особа, яка повинна здійснювати контроль і моніторинг наявності чи відсутності дорожніх знаків на вулицях міста. Більше того, посадовець повідомив, що дорожні знаки на баланс підприємства ніхто не передавав! Злив інформацію від «ліхтаря», не проливши світла. Простіше кажучи, ковбасьтеся самі, щасливі водії, які познайомилися на нерегульованому беззнаковому перехресті.

 

ФОРМАЛІЗМ

3 грудня 2013 року виконавчий комітет Прилуцької міської ради прийняв рішення, яким зобов’язав КП «Міськсвітло» здійснювати заходи щодо утримання елементів благоустрою на території міста: світлофорів, ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ, дерев. Про дерева, які помирають стоячи, поговоримо згодом. Це взагалі окрема історія. А от про знаки – зараз. Як я зазначав, у відповіді директор КП цинічно констатує, що рішення виконкому є не виконаним, оскільки не було здійснено передачі вказаних елементів благоустрою. Ні, ви це чули? А хто повинен це здійснити? Водії з перехресть зі своїм металобрухтом? Пішоходи на милицях? Хто?

 

ВТІЛЕННЯ

Треба віддати належне тому, що після ДТП на Береговій титанічними зусиллями «Міськсвітла» відповідні знаки було встановлено. Переконаний, що це допоможе уникнути аварій на майбутнє в локальній частині прилуцьких доріг. А що на інших? Чекати чергових дружніх обіймів бамперами й крилами нових водіїв? Хтось зробив із цього висновок? Наш клієнт і його приятель по нещастю – так. А профільний комунальник? Не думаю.

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Після довгих вагань і сумнівів, які є початком мудрості, інспектором було складено протокол відносно посадової особи КП «Міськсвіло», справа скерована до суду. Місцева Феміда невдовзі проголосить справедливий вердикт. Адвокатська контора «ЛОГОС» візьме участь у судовому процесі.

 

НАОСТАНОК

Питання не в фабулі конкретної адміністративної справи і навіть не в результатах судового процесу. Проблема в іншому. Чому чиясь халатність повинна ставати причиною дорожніх пригод? Чому посадова бездіяльність комунальників і профільних замів повинна призводити до загрози життю та здоров’ю городян і гостей міста?

Директор «Міськсвітла» відверто не виконує самоврядне рішення виконавчого органу, і це йому сходить із рук. Наче в національному прислів’ї «На козаку не видно знаку!» Озвучені події свідчать, що не тільки на ньому, а й на перехрестях вулиць.

 

СПОДІВАННЯ

Переконаний, що в діючого міського голови вистачить виваженості належним чином відзначити своїх підлеглих. Стане мудрості для того, щоб розділити звичну сірість комунальних буднів на світло й темряву.

Прочитано 1379 разів
Оцінити матеріал
(6 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Дорогі воїни! Шановні волонтери!Вітаю вас із Днем Збройних Сил...
У Прилуках працюють дві телерадіокомпанії. Одна з них – ТРК...
АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ СТАНОМ НА 2 ГРУДНЯ 2019 РОКУ ДП «ПЛАСТМАС» ТОВ...
Відновлено гаряче водопостачання У зв’язку з наявністю...
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою...
Пам’ять – нескінчена книга, в якій записано все: і життя людини,...
На засіданні постійної депутатської комісії з питань...
20 листопада в приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І....
Під таким девізом проходять заняття у творчій майстерні...
У будь-якому місті, Прилуки тут не виняток, знаходяться...

Хто на сайті

Зараз 3122 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама