№ 13
29 червня 2022 року

П’ятий «Мрій дім» пройшов на п’ятірку

  • Середа, Черв. 15 2016
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Із 6 по 10 червня в Прилуках відбулося значне театральне дійство: п’ятирічний ювілей нашого рідного фестивалю «Мрій дім», започаткованого нинішнім директором міського Будинку культури Артемом Аніщенком. Як і зазвичай, свято розпочалося яскравою ходою від Центральної до Театральної площі, а продовжилося як у стінах МБК, так і в ЦТДЮ, центральному парку, ресторані «Хрущовка». Підтримували «Мрій-дім» морально й матеріально Почесний громадянин міста Прилуки Юрій Коптєв (у 2012-2013 роках) та Дмитро Барнаш, колишній мер міста (у 2014-2015 роках).

Унікальність фестивалю в тому, що він знайомить жителів нашого краю не лише з репертуаром місцевих самодіяльних колективів, а й зі здобутками інших театрів України – з Хмельницького, Дніпра, Чернігова, Полтави, Києва, Львова, Мукачева… Твори пропонуються на різний смак та вік глядача. Окрім цього, для бажаючих відбуваються майстер-класи з ходуль та хула-хуп від місцевого театру вогню та світла «Агній», лекції знаменитих київських фотографів та акторів, презентації робіт учасників майстерні «Чотири кімнати» тощо.

Дійство відкрилося виставою «Ніч перед Різдвом»

Чернігівського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка (на фото). Сюжет, як відомо, доволі простий: молодий сільський коваль Вакула до безтями закохався в мудру вродливу дівчину Оксану. Вийти за нього заміж вона пообіцяла за умови, якщо він подарує їй черевички. Від самої імператриці! Що ж зробив із цим сюжетом режисер Андрій Бакіров? Він доречно інтегрував туди такі джерела натхнення, як українська міфологія, прадавні звичаї, народне мистецтво, краса природи й сакральну тематику настільки майстерно, що глядачеві перехоплювало дух. У такий спосіб довів: тільки з традицій може народитися щось вартісне. Вдалі ж мізансцени, декорації, освітлення, костюми – це, так би мовити, допоміжні елементи.

Головним у будь-якій виставі є актор та сила його перевтілення. Із цим у театрі теж ідеальний порядок, позаяк цей осередок культури має особливу ауру: майже третину трупи становлять заслужені та народні артисти України. Це видно неозброєним оком – вони демонструють динамічну та філігранну гру і, що не менш важливо, дарують образи, очищені від бруду й банальності, до яких ми поступово звикли.

 

Львів покорив красою і психологізмом гри

Одним із сюрпризів фестивалю стало те, що в Прилуки завітали артисти зі Львова. Не профі, а студенти акторського факультету Львівського національного університету ім. Франка, серед яких і наша землячка Валерія Котеленець, студентка 4 курсу. Звісно, не з порожніми руками, а з виставою Марка Кропивницького « Дай серцю волю» – складним морально-психологічним твором. Їм слід було донести палітру людських почуттів пореформного села (1861 рік – час посилення класової диференціації), владу грошей, заробітчанство бідних. Замахнулись – і не програли. Виступ львів’ян пройшов на одному диханні. Вразила як краса національного вбрання, так і тонка психологічна гра, адже перед ними стояло складне завдання – довести глядачеві істину: від чого залежить доля людини? Від середовища, виховання чи правильного вибору? Звісно, легко було грати позитивних персонажів (Семена, Одарки, Івана). Важче негативного, чванливого й егоїстичного хлопця Микиту Гальчука, аморальні вчинки якого породжені багатством. Судячи з оплесків, студенти добре справилися. Вони сподобались усім прилучанам.

 

Не МБК, а професійний театр!

Варто нагадати, що фестиваль «Мрій дім» працював щодня (з 6 по 10 червня). Навіть в останній день, коли почався буремний дощ, зала була переповнена. Виступали діти, учасники гуртків МБК: народний хореографічний театр «Апломб», гурт «Не ждали»; циркова студія «Удай» із Анею Куриленко (ЦТДЮ); учасники фестивалю, вихованці дитячої театральної студії «Чорний квадратик» (Київ); «Наш новий театр» (Прилуки); хореографічний проект Анни Чуйко (Київ) і запрошені артисти – дует «Mirakle» – за підтримки міжнародного фонду «Viktor Kee Fundation». З іншого боку сцени товпилися фанати мистецтва. Саме для них були заготовлені перформанси на теми: «Спілкування», «Дружба», «Кохання», «Розставання». Впоралися на «відмінно».

Епатажним фактом став і приїзд у Прилуки відомих українських митців із Києва, Дніпра, Сум, Львова, Мукачева. Ось що сказав один із них, Євген Тищук, головний режисер Закарпатського драматичного театру:

– Колись це чудове приміщення називалося театром, подібним Харківському театру ім. Т. Шевченка і Київському ім. І. Франка. А в Прилуках називається МБК. Чому? Гадаю, настане час, коли цю абревіатуру замінять на слова «Професійний театр». За усіма ознаками він таким і є. Звісно, якщо ми насправді турбуємося про моральне й духовне зростання земляків.

 

Що таке культура?

На це запитання дала відповідь вистава «Циліндр» (творча майстерня народного артиста України Давида Бабаєва, актора Київського національно-драматичного театру ім. Лесі Українки.

Уявіть собі італійські реалії, точніше, дві злиденні родини, яких господар мусить вигнати на вулицю за несплати боргів. Трагедія! Несподівано з’являється ще один нещасний: 75-річний бідолаха з 300 тисячами лір у кишені, котрий поховав дружину і, на думку лікарів, має неодмінно підлікуватися. То що ж вчинив у цій ситуації наш герой? Він із легкістю віддає свої кревні цим бідним родинам, аби врятувати їх від наглої смерті.

– Шановні друзі! – втрутився в дію спектаклю сам Давид Бабаєв. – У чому полягає щастя? У грошах чи в милосерді, а значить – у культурі? Звісно, в культурі! Бо культура – це і є милосердя!

Насамкінець на сцені велелюдної зали МБК, як і годиться, пані Тетяна Фесенко, заступник мера Прилук, вручила заслужені нагороди: Артему Аніщенку –«Подяка» від голови організаційного комітету фестивалю; Катерині Аніщенко – «Подяка волонтерам» від оргкомітету фестивалю. Приємно відзначити, що протягом усього фестивалю міська рада не випускала з поля зору потреби артистів, дбаючи про їхній комфорт. Низький їм за це уклін.

Клара Лис

Прочитано 1826 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Редакційна стаття
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

14 червня відбулося засідання конкурсної комісії з відбору...
Упродовж останніх днів одним із головних питань, яке активно...
17 вересня 2019 року набув чинності новий Порядок відключення...
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та...
Уже другий тиждень у місті йде процес нанесення дорожньої...
16-17 червня представники Чернігівського регіонального центру...
Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд...
Настільні ігри можуть бути цікавими не лише для дітей віком 6-12...
15 червня в Міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти...

Хто на сайті

Зараз 3370 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама