№ 12
20  березня 2019 року

Редакційна стаття

Редакційна стаття (197)

Середа, Бер. 13 2019

Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою передбачено створення в Україні конкурентного ринку послуг у житлово-комунальному господарстві. Тобто на зміну ЖЕКам мають прийти альтернативні управляючі компанії, і чим більше їх буде, тим кращі послуги та вигідніші ціни вони пропонуватимуть. Однак досі ринок управителів перебуває на стадії становлення. Фахівців у цій сфері бракує, а громадяни часто не усвідомлюють, що їм самим потрібно проявити ініціативу – інакше все вирішать за них.
Про те, які є сучасні підходи до управління багатоквартирними будинками та до добору професійних кадрів, здатних ним займатися, розповідає Романько Павло Миколайович, начальник відділу управління комунального господарства Прилуцької міської ради.
– Хто може стати управителем?
Ще у 2012 році з’явилася така професія як «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» і розпочалася підготовка таких фахівців.
Управителем може бути як юридична особа – управляюча компанія, яка зобов’язана мати в штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам даної професії, так і фізична особа-підприємець, який має самостійно пройти професійну атестацію або мати в штаті за трудовим договором мінімум одного найманого працівника з відповідною атестацією. Управитель за договором із власниками будинку надають послуги з утримання будинку та прибудинкової території. Зазвичай він виконує весь комплекс робіт, необхідних для підтримання будинку в належному технічному та санітарному стані, на його плечі лягає вирішення всього комплексу господарсько-побутових питань у домі. Від якості роботи управителя залежить і зовнішній вигляд будинку, і комфорт його мешканців.

Середа, Бер. 13 2019

9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром загальноміського обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими – зустріч Весни». Це одне з найулюбленіших зимово-весняних свят українців. Це свято веселощів, млинців і гарного настрою.
Кожен день тижня має свою назву, яка говорить про те, що в цей день потрібно робити. Тому учасники зразкового музичного театру «Парадокс» (МБК) і відобразили це в театралізованому дійстві. У рамках свята відбувся флеш-моб «Українська хустка» за участю хореографічних колективів міста. Було представлено більше ста різноманітних і неймовірно гарних хустин із традиційними українськими візерунками.
Гарного настрою на святі задавали колективи міського Будинку культури: народні фольклорні колективи «Горлиця» та «Вербиченька», вокальний колектив «Оріон», народний театр «Рампа».
А от прилуцькі освітяни запропонували на розсуд громади основний символ даного свята – смачні масляні млинці. Такого різноманіття форм, кольорів і начинок жителі та гості нашого міста ще не бачили. Традиційні жовтуваті, як сонечко, червоні, рожеві, помаранчеві, блакитні, шоколадні, із солодкими та солоними начинками – млинці на будь-який вибагливий смак.
Ще на Центральній площі міста працював майданчик «Кашу готуємо, добрих людей частуємо». Працівники МБК наварили 90 л смачної каші за секретним рецептом, головними компонентами якого, крім трьох видів м’яса, картоплі та крупи, були гарний настрій і, звісно ж, любов. Усі зібрані кошти від продажу святкової каші, за словами директора МБК Олександра Дубовика, будуть відправлені в якості допомоги на катер «Прилуки».

Середа, Лют. 27 2019

Пам’ятаєте, як раніше технічні працівники «Чернігівгазу» самі ходили по квартирах і будинках, щоб обстежити системи газопостачання помешкань і провести планово-технічне обслуговування? Але віднедавна вони вже такого права не мають – прийдуть, лише коли ОСББ чи управителі житлових будинків самі запросять газовиків, уклавши відповідний договір, адже для того, щоб було кваліфіковане технічне обслуговування мереж, без фахівців ніяк не обійтися.

Фахівець зі зв’язків із громадськістю та пресою ПАТ «Чернігівгаз» Наталія Свириденко пояснила, що на сьогоднішній день в Україні триває процес реформування газової галузі відповідно до вимог Третього енергетичного пакету ЄС. Зокрема це стосується й порядку врегулювання питань безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання.
На головних питаннях зупинимося докладніше.
– Хто відповідає за технічне обслуговування та ремонт газових приладів в приватних будинках та багатоповерхівках?
– Із набуттям чинності окремих положень Закону України «Про надання житлово-комунальних послуг», змін у Правилах безпеки систем газопостачання та згідно наказу Міненерговугілля від 10 травня 2018 р. №250, із серпня 2018 року ПАТ «Чернігівгаз» припинило виконання робіт із планово-технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та випробування на щільність внутрішньобудинкових газопроводів.
Відтепер за стан газових мереж всередині житлових будинків і нежитлових приміщень до точки розмежування відповідає власник таких будівель або балансоутримувач. У багатоквартирних будинках – ОСББ або управитель. За безпечну експлуатацію мереж у квартирі чи приватному будинку, а також за справність газових приладів у помешканні відповідає споживач. З кожним споживачем – юридичною особою (для багатоповерхівок) або фізичною (для приватних будинків) укладається акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід’ємною частиною Типового договору розподілу природного газу. Точкою розмежування для багатоквартирного будинку, як правило, є засувка на вводі газової труби до будинку. У приватних будинках – це місце врізки/приєднання до розподільчого вуличного газопроводу.
Треба зазначити, що тепер господарі мають право обирати в якості підрядника для обслуговування своїх газопроводів та обладнання будь-яку сервісну компанію, яка має відповідний дозвіл.

Середа, Груд. 19 2018

Новий рік на порозі. А яке ж свято без головних атрибутів: шампанського, салату «Олів’є», мандаринів і, звісно, ж без ялинки. Ялинки наряджають, біля них фотографуються, адже це головна прикраса новорічного свята.
У кожній країні Новий рік святкують в різну пору року та й свято називається по-різному. Замість красуні-ялинки прикрашають будинки, статуї богів і тварин яскравими квітами, вогниками, ліхтариками й запаленими свічками. Замість звичного Діда Мороза може бути фея, яка пригощає солодощами. Також усім відомо, що в Англії нашого дідуся називають Санта Клаусом і ходить він без звичної нам онучки Снігуроньки.
Окрім того, будинки прикрашають не лише ялинками, але й гілочками омели. А вінки з омели розвішують всюди: над вхідними дверима, навіть на лампах і люстрах.
Раніше ялинкові прикраси були дуже простими, але символічними. Бідні жителі та знатні вельможі прикрашали ялинку цукерками, сухофруктами, печивом, горіхами й шишками, які символізують земні дари, достаток і процвітання. А верхівку ялинки прикрашали Віфлеємською зіркою, яка є символом зірки, що привела трьох мудреців до маленького Ісуса Христа, згідно з Євангелієм.
Пізніше з’явилися паперові квіти, позолочені шишки, порожні яєчні шкаралупи, позолочені або посріблені картоплини. І вже наразі маємо вироби зі скла та пластмаси.
Ялинка ж – це прикрашене дерево, вшанування якого походить із поганських часів і культур «вічнозеленого дерева». А за християнських часів вона стала справжнім символ і неодмінним атрибутом Нового року та Різдва.

Середа, Груд. 12 2018

Ми завжди готові прийти на допомогу та відповісти на питання, які хвилюють наших читачів. Нещодавно до редакції звернувся місцевий мешканець із такою проблемою. За словами чоловіка, КП «Послуга» виставляє йому чималий борг за послугу вивозу сміття, хоча ніякого договору він із підприємством не укладав. То наскільки ж правомірні дії комунальників?
Із даним питанням ми, звісно ж, звернулися до директора КП «Послуга» Юрія Солорєва. Юрій Вікторович досить жваво та емоційно пояснив, що всі дії та вимоги підприємства є абсолютно законними. Адже наразі зовсім необов’язково укладати договори окремо по кожному домогосподарству. Звісно, ви можете це зробити, так би мовити для власного спокою, але загалом цього вже не вимагають. Усе через те, що в травні 2017 року КП скористалося правом публічного договору на вивіз твердих побутових відходів. І таким чином установило єдине правило для всіх: платити за вивіз сміття має кожен, хто проживає в місті. Не будинком, не квартирою, а кожен сам за себе, за своє сміття. Цей договір був публічно доведений до відома всіх споживачів шляхом його публікації в газеті «Град Прилуки», також він є у вільному доступі в мережі Інтернет на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

Середа, Груд. 05 2018

Із кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема бездомних тварин. Нормальна законодавча база, яка б захищала права тварин у країні, поки що відсутня, а люди продовжують поводитися з кішками, собаками та іншими вихованцями, як із речами. А чи знаєте ви, що Україна входить в десятку країн (із 54), які лідирують за кількістю бездомних тварин?
Нині з популяціями безпритульних тварин у нашій країні намагаються боротися гуманними методами – створюють притулки та реабілітаційні центри, де тварин лікують, стерилізують та намагаються знайти їм хазяїв. Дана проблема є дуже актуальною і для Прилук зокрема. Зграї собак бігають містом, лякають дорослих та дітей, інколи навіть нападають. Але як із цим боротися?
Досить тривалий час у місті діє Громадське об’єднання «Прилуцьке товариство захисту тварин», яке на добровільних началах займалося лікуванням, стерилізацією та тимчасовою перетримкою безпритульних тварин. Як відомо, два роки тому дане ГО виграло грант на суму 550 тис. грн для створення офіційного притулку для чотирилапих безхатченків, але зрушень із місця чомусь не було. І ось цього року, з допомогою численних звернень та скарг прилучан, мітингів і перемовин із представниками влади, спільна ціль була досягнута – створено, на жаль, не притулок, але Центр реабілітації безпритульних тварин, який знаходиться на балансі комунального підприємства «Послуга».
Працює даний Центр уже 2 місяці, але якось нелегко ця робота дається. За такий короткий час уже три чи навіть чотири керівники змінилося. Наразі технічне керівництво за роботою Реабілітаційного центру здійснює штатний працівник Рудік Олена Володимирівна, згідно затвердженого графіку та режиму роботи. Контактний телефон відповідальної особи – (099) 66 98 583. Як повідомив директор КП «Послуга» Ю.В. Солорєв, штат робітників із догляду за тваринами повністю укомплектований. Окрім робітника з догляду за тваринами 5 розряду (керівника), є ще 3 робітника з догляду за тваринами 2 розряду, на утримання яких, відповідно до міської Програми «Утримання безпритульних тварин у Реабілітаційному центрі міста Прилуки на 2018-2020 роки», затвердженої рішенням 47 сесії 7 скликання Прилуцької міської ради від 31.08.2018 року №12, закладено 110 тис. грн.

Страница 1 из 33

Фото зі статті

Готуємося до оздоровчої кампанії На черговому засіданні члени...
Відповідно до розпорядження міського голови від 18.03.2019 року №95р...
Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ. Даною реформою...
9 березня Центральна площа нашого міста стала епіцентром...
Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в міському...
Україна у своїй долі має такий день як 9 березня. День, який явив...
Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність...
Дорогі, милі та чарівні жінки! Сердечно вітаю вас із...
Обрано голову Громадської ради 26 лютого відбулося перше...

Хто на сайті

Зараз 1033 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама