№ 31
29 липня 2020 року

Терниста дорога єднання села з містом

  • Середа, Черв. 10 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

Про особливості об’єднання територіальних громад Прилуччини йшлося 5 червня під час громадського обговорення щодо погодження проекту перспективного формування територій громад. Законодавчо вже є всі необхідні документи для того, щоб розпочати активну фазу проведення адмінреформи: Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження методики формування спроможних територіальних громад». Залишається лише сформувати перспективний план формування територіальних громад, який необхідно подати до Кабінету Міністрів України для того, щоб Уряд його розглянув і затвердив. Про це розповів заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації Сергій Ситник.

Передбачається, що центром кожної такої громади має стати місто обласного значення, райцентр або населений пункт, який має розвинену інфраструктуру, лікарню та розташований, як правило, найближче до географічного центру об’єднаної громади. Громади, які об’єднаються відповідно до перспективного плану до 15 липня цього року, можуть розраховувати на додаткові кошти з Державного фонду регіонального розвитку для власних потреб.

У кожній об’єднаній громаді мають бути установи таких органів виконавчої влади, як міліція, державне казначейство, санітарно-епідеміологічний та ветеринарний контроль, соціальний захист населення, протипожежна безпека, реєстрація речових та цивільних прав, пенсійний фонд. Тому й не дивно, що потенційним осередком об’єднання громад є Прилуки, адже в сільській місцевості створювати такі важливі об’єкти важко та навіть непосильно в фінансовому плані.

У кулуарах цю реформу вже називають добровільно-примусовою, вбачаючи в таких діях шлях до зубожіння українського села. Але сільські громади довкола Прилук є досить самодостатніми. На цьому наголосила голова Прилуцької райдержадміністрації Валентина Ковтун. За її словами, якщо великі села приєднаються до міста, то такі населені пункти, як Ряшки, Охіньки, Переволочна, розташовані за межею двадцятикілометрової зони, практично стають нікому не потрібними. Якщо ж громади Манжосівки, Сухополової та Замістя об’єднають довкола себе слабші села, то матимуть такий же статус, як і місто Прилуки. І для них це пріоритетно, вони хочуть цього.

Подібну, але більш реалістичну думку висловив депутат Чернігівської облради Микола Рожко:

– Ситуація досить технічна. Жити так, як зараз, ми не можемо. Я знаю з десяток населених пунктів у Прилуцькому районі, які знаходяться на межі існування. Чисельність населення в них менша трьохсот чоловік, а середній вік людей – сімдесят років. Зрозуміло, що за десять років їх стане вдвічі менше, і тоді надання якихось послуг не буде вигідне нікому – ні магазинам, ні перукарням… Тому ці села треба приєднувати. З моєї точки зору, приєднатися до Прилук найпростіше.

Власну позицію висловив іще депутат обласної ради Анатолій Мирошниченко:

– На нинішній день ми не можемо прийняти жодного рішення. Ми можемо лише максимально поділитися інформацією, яку маємо. Рішення про об’єднання повинні приймати люди, а чи в цих людей зараз є інформація? Необхідно провести громадські обговорення, винести інформацію в якомога доступнішому вигляді, щоб рішення про об’єднання ухвалювали не голови населених пунктів, а самі жителі.

Вислухавши думку кожного виступаючого, міський голова Дмитро Барнаш дав доручення створити робочу групу й активно робити напрацювання спільно з громадою. Кінцеве рішення прийматиме Кабмін, але на місцях повинні оцінити свої сили та ресурси.

Катерина Чайка

Прочитано 1579 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Влада і громада
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама