№ 22
27 травня 2020 року

Контрасти прилуцької економіки

  • Середа, Сер. 12 2015
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт

впа

Економісти всієї країни щосекунди витирають піт із чола в боротьбі за фінансову стабільність і вихід із затяжної кризи. Боргова яма, в якій опинилась Україна, словесною причиною, звісно, впирається у війну – АТО поглинає бюджетні ресурси з нечуваною швидкістю. Поки ж за діями, рухами та кишенями чиновників не стежать чоловіки в камуфляжі, на місцевому рівні все стабільно та навіть простежується підйом в економіці.

А яка економічна ситуація склалась у Прилуках? Про це «Град» дізнався на вчорашньому засіданні виконавчого комітету, коли заступник міського голови Дмитро Іванов доповідав про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за І півріччя 2015 року.

Незважаючи на спад виробництва по основних підприємствах, обсяг реалізованої промислової продукції, робіт і послуг по місту за півроку склав майже 2,9 мільярда гривень, що на 26,1% більше, ніж за перші шість місяців минулого року. Прилуки реалізували майже тридцять відсотків промислової продукції всієї Чернігівщини. Тож і не дивно, що показник реалізованої продукції в розрахунку на одну особу в нас найвищий по області – майже 50 тисяч гривень. Та чи не пов’язані ці успіхи з елементарним підвищенням вартості виробництва, а відповідно й ціною на товари?

Як би не було, за підсумком перших трьох місяців року прибуток прилуцьких підприємств зріс на 36 мільйонів гривень, а збиток зменшився майже в чотири рази. Водночас, як не парадоксально, кількість збиткових підприємств збільшилась на 38,1%. Попри це, місту вдалося наростити обсяг капітальних інвестицій у промисловий комплекс, що стало можливим передусім завдяки компанії «В.А.Т.-Прилуки». Наразі даний показник становить 260 мільйонів гривень.

А от внесок у видимі для ока прилучан зміни помітно зменшився. Мова йде про об’єм будівельних робіт у січні-червні. Їх виконано на загальну суму 39,5 мільйона гривень – на 28,3% менше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Але й це дозволило нашим будівельникам виконати п’яту частину всіх будівельних робіт по всій області.

Помітно перевищує обласний показник заробітна плата прилучан. Цифри свідчать, що місячна зарплата одного штатного працівника по місту за І квартал 2015 року становила в середньому 4801 гривень, тоді як у середньому по Чернігівщині – 2837 гривень.

Наостанок Дмитро Іванов охарактеризував демографічну ситуацію в місті, зауваживши, що процес скорочення чисельності населення, який розпочався в 1995 році, набирає все більших обертів. Станом на 1 червня 2015 року в Прилуках проживало 57 517 тисяч осіб, а в червні минулого року було 57 999. У січні-травні з’явилися на світ 211 немовлят – на 8 менше, ніж у тому ж періоді 2014-го. І якщо щасливе число зменшилось, то фатальне відповідно збільшилось. За звітний час у місті померло 427 людей, що на 27 жителів більше, ніж у минулому році.

Андрій Січкар

Прочитано 1551 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Влада і громада
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама