Друкувати цю сторінку

Знайдено вихід із пітьми

Корпорація NEFCO виділить 400 тисяч євро на освітлення прилуцьких вулиць

 

Уже через півроку прилучани зможуть забути проблему освітлення вулиць у темний час доби. Делегація Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO відвідала Прилуки, щоб узгодити з керівництвом міста план дій щодо втілення двох проектів із енергозбереження. За першим буде здійснено заміну вуличних ламп розжарювання на світлодіодні та підведення світла до найвіддаленіших куточків прилуцьких мікрорайонів, які ніколи не освітлювались – загалом 41 вулиця. Другий же – втілить у реальність мрію про тепло й затишок у двох загальноосвітніх школах – №№13 та 2, а також у дошкільному навчальному закладі №9.

9 червня представники NEFCO, консалтингових компаній «Sweco» та «Garde» зустрілися з міським головою Ольгою Попенко й керівництвом комунального підприємства «Міськсвітло», щоб обговорити всі нюанси виділення кредитних та грантових коштів.

Спеціаліст компанії, менеджер проекту Міхаель Йонсен розповів, що NEFCO може надати 400 тисяч євро пільгового кредитування під 3 відсотки річних на 10 років та грант у розмірі 200 тисяч євро. Завданнями міської ради є забезпечення техніко-економічного обґрунтування робіт із енергозбереження, підготовка необхідної проектно-кошторисної документації та співфінансування – не менше 10 відсотків від загальної суми проекту (600 тисяч євро).

Ольга Попенко пояснила, що пріоритетом для Прилук є саме вуличне освітлення, адже вночі місто повністю поринає в темряву. «Не віриться, що стало реальним вирішити це питання одноразово, не розтягуючи на довгий час. Це проблема, вирішення якої приведе нас до суттєвої економії коштів та зробить нічне місто більш безпечним для городян», – зауважила мер.

За словами представників NEFCO та «Sweco», їм сподобався конструктив і позитивна спрямованість із боку влади міста, тож вони готові ділитися своїм досвідом і знаннями.

Міський голова Ольга Попенко буде уповноважена укласти від імені Прилуцької міської ради Договір Гарантії з Кредитором. Фінансове управління міської ради щорічно передбачатиме в міському бюджеті кошти для забезпечення виконання гарантійних зобов’язань.

Це рішення передбачає затвердження депутатами міської ради, більшість із яких підтримують курс на тривалий економічний розвиток та вдосконалення системи енергозбереження й економії коштів, поліпшення екологічної ситуації в Прилуках.

Підготовка необхідних документів, їхнє затвердження, проведення тендеру з виконавцями робіт та виділення коштів займе близько чотирьох місяців. Представники NEFCO особисто здійснюватимуть контроль за виконанням проектів. Гроші надходитимуть безпосередньо в руки будівельних компаній, що підтвердять свою конкурентоспроможність.

Після відвідування делегацією шкіл №№2, 13 та дитячого садка №9 можна стверджувати, що на заклади чекає суттєва модернізація системи енергозбереження й опалювання, що передбачає заміну вікон, зовнішніх дверей, утеплення стін, термоізоляцію трубопроводів та можливу заміну котлів.

«Прилуки вперше отримують настільки солідні кошти з Європи, і сьогодні наше завдання – якісно і в передбачені терміни виконати всі роботи, які фінансуються корпорацією. Набувши такого серйозного досвіду зараз, ми зможемо успішно продовжити співпрацю з NEFCO та іншими подібними структурами в Європі», – зазначила Ольга Попенко.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради

Прочитано 1188 разів
Оцінити матеріал
(0 голосів)
Опубліковано в Влада і громада
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Останнє від Web-editor

Подібні матеріали