№ 8
20  лютого  2019 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
20.02.2019 08:45

Шановна редакціє!

Якось продивлялася список визначних дат на прийдешній рік. Звернула увагу, що в лютому цього року минає 25 років, відколи Україна вперше взяла участь у XVII-х зимових Олімпійських іграх як незалежна держава.
Здавалося б не така вже й визначна подія на фоні багатьох інших. Але це були перші роки незалежності нашої держави. Пригадую, жилося тоді нелегко, але ми вірили в щасливу долю та майбутнє України. Як же ми раділи тоді першим досягненням своєї країни й успіхам українців у світі!
Дебют української збірної в Ліллехаммері (Норвегія) виявився досить вдалим. Тут українські спортсмени вперше здобули «золото» - золоту медаль у жіночому фігурному катанні виборола дніпропетровчанка Оксана Баюл.
А нас, прилучан, найбільше схвилювала та порадувала бронзова олімпійська медаль у жіночому біатлоні Валентини Цербе. Здається, вона не була нашою землячкою в повному сенсі, але свій трудовий шлях Валя починала в Прилуках, працювала на місцевому меблевому комбінаті й паралельно ходила на щоденні тренування.
Мабуть не таким уже й багатим було тоді оснащення й постачання Прилуцької лижної бази, але, пам’ятаю, багато молоді ходило туди на тренування, багато досягали успіхів, стали майстрами спорту. Досить сказати, що вже на XVIIІ-х зимових Олімпійських іграх в м. Нагано (Японія) 80% української збірної склали саме представники Чернігівщини, а саме: Цербе В., Лемеш Н., Лисенко Р., Деркач В., Дериземля А. та Хвостенко О. Велика заслуга в цьому, звичайно, заслуженого тренера України з біатлону Зоця М.М., вихованця Прядка О.І. Сам Олександр Іванович ще в 1973 році започаткував біатлонну групу в Прилуках.

20.02.2019 08:41

У «Послуги» новий керівник

Зовсім нещодавно ми дізналися про звільнення з посади керівника найбільш обговорюваного в нашому місті комунального підприємства «Послуга» Юрія Солорєва. Пропрацював на посаді директора Юрій Вікторович трохи менше року. Але, як кажуть, святе місце пустим не буде, а керувати підприємством треба, саме тому в найкоротші строки було призначено нового керівника.
На одній із апаратних нарад міський голова особисто представила присутнім нового директора КП «Послуга». Наразі В’ячеслав Хорт виконує обов’язки начальника підприємства. А от чи зміниться якість роботи «Послуги» з приходом чергового керівника сподіваємося скоро побачити.

«Проводи зими – зустріч весни»

У суботу 9 березня прилучани та гості нашого міста зможуть прийняти участь в обрядовому святі-ярмарку «Проводи зими – зустріч весни».
Зважаючи на те, що 9 березня – день народження Т.Г Шевченка, то розпочнуться святкові заходи саме біля пам’ятника Великому Кобзарю об 11:00. Усі бажаючі зможуть переглянути виставку під символічною назвою «Шевченко та Прилуки» та долучитися до урочистого відзначення 205-ї річниці від дня народження поета.
А вже з 12 до 16 години Центральна площа міста запрошує всіх на обрядове свято-ярмарок. Організатори дійства пропонують театралізовані дійства, спортивні розваги, концертну програму, а також фестиваль кольорових млинців і незмінний майданчик, де варитимуть смачну кашу.

Вартість проїзду поки що не підвищується

Перевізники вкотре вирішили збільшити вартість проїзду в міському громадському транспорті. Кожен із них надав виконкому власні розрахунки тарифів. Цифри варіювалися від 6,08 грн до 9,40 грн. Урешті було виведено 6,00 грн для загальноміського тарифу на 4,00 грн для пільгового.
За словами заступника міського голови Олександра Сивенка, всі ці розрахунки розглянула робоча група. За результатами розгляду всім перевізникам ще на початку січня були направлені листи. Це були, так звані, листи-уточнення щодо доопрацювання розрахунків. Також вони містили прохання надати, наприклад: перелік запасних частин, які перевізники придбали протягом 2018 року і вартість яких включена у вартість тарифу; роз’яснення стосовно механізму амортизації, тому що в кожного в розрахунках вказувалася своя сума амортизації; додаткові пояснення стосовно довжини маршруту, який використовує перевізник, кількості оборотних рейсів, яка відрізняється від тієї, що прописана в паспорті міського автобусного маршруту.
Як зазначив Олександр Іванович, лише від трьох перевізників надійшли відповіді з невеликими уточненнями. Решта ж перевізників звернення виконкому залишили без розгляду. Тому й було вирішено відкласти розгляд даного питання допоки перевізники не підуть із міською радою на контакт.

Перший басейн у Прилуках

Будівництво 2-го корпусу гімназії №1 йде повним ходом. І нарешті справа дійшла й до такого довгоочікуваного басейну. Перша в місті водна конструкція матиме розміри 25х8,5 м та глибину – до 2 м. Наразі вже виконані монолітні ділянки басейну, почали готувати опалубку, в’язати арматуру по самій чаші басейну та приймати перший бетон.
Уже до квітня місяця підрядники обіцяють завершити бетонування чаші басейну, після чого викадатиметься плитка й проводитиметься решта оздоблювальних робіт. Варто відзначити, що всі роботи виконуються руками місцевих будівельників.
Нагадаємо, що послуги басейну надаватимуться не лише учням гімназії, вони будуть доступні всім при лучанам.

Інформація «ГП»

20.02.2019 08:36

«Уже майже 20-те число, а квитанції за електроенергію ще немає», «Переживаю, чи встигну заплатити вчасно»… Подібні розмови останні дні чути і на зупинках, і в громадському транспорті, і в магазинах.
Дійсно, цього місяця ми вперше повинні отримати квитанції нового зразка від ТОВ «Енера-Чернігів», але їх чомусь досі немає. Редакція спробувала розібратися в такому хвилюючому питанні. Як стало відомо з розмови з працівниками «Енери», прилучанам не варто хвилюватися – платіжки наразі сформовані й уже почався їхній друк. Тобто, уже з 25 лютого можна буде очікувати на працівників Укрпошти, які, як і обумовлювалося раніше, доставлять споживачам квитанції за електроенергію.

20.02.2019 08:33

У Києві з 8 по 10 лютого Мішелін Тіссье – майстер айкідо з Франції провела семінар в Асоціації Айкідо Айкікай України.
Мішелін – перша жінка-представник європейських країн, яка отримала 6 дан айкікай від дошу Морітеру Уєсіби.
Упродовж трьох днів вона ділилася своїми знаннями з українськими айкідоками. Жінка запевняє, що вона знаходиться серед друзів на татамі, люди дивляться на неї та намагаються повторити те, що вона показує, і їм це подобається. «Я не вперше в Україні, і я бачу зацікавленість, а це означає, що йде прогрес», – підкреслила Мішелін.
У додзьо були присутні люди різного віку. Одній із учасниць семінару, Ніні Романівні, майстру з Білої Церкви – 75 років, а наймолодшому учаснику – 6.

20.02.2019 08:30

За результатами 2018 року до загального фонду бюджету міста мобілізовано 684103,1 тис. грн при уточнених бюджетних призначеннях 674440,5 тис. грн (101,4%), з них власних доходів – 259133,4 тис. грн при уточненому плані 248748,7 тис. грн (104,2%), офіційних трансфертів отримано на суму 424969,7 тис. грн (99,8%), у т.ч. дотацій – 13926,5 тис. грн, субвенцій – 411043,2 тис. грн.
Основними бюджетоутворюючими податками у 2018 році були: ПДФО (питома вага 63,1 %), плата за землю (14,5 %), єдиний податок (13,0 %), акцизний податок (пальне) – 3,6 %.
Фактичні надходження податку на доходи фізичних осіб склали 163546,1 тис. грн (виконання 103,5%). Порівняно з минулим роком надходження зросли на 29682,9 тис. грн, або на 22,2%
Мобілізовано 73679,7 тис. грн місцевих податків і зборів, питома вага яких у власних доходах бюджету становить 28,4%, з них:
Податку на майно – 39942,1 тис. грн (107,1%), у т.ч. у розрізі податків: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 2009,4 тис. грн (103,2%); плати за землю – 37642,0 тис. грн (107,3%); транспортного податку – 290,7 тис. грн (111,8%). Єдиного податку надійшло у сумі 33668,8 тис. грн (106,2%). Туристичного збору – 68,8 тис. грн (118,0%).
Податку на прибуток підприємств комунальної власності надійшло у сумі 94,2 тис. грн, що більше запланованої суми на 42,4 тис. грн. Бюджет отримав 45,7 тис. грн частини чистого прибутку.
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів отримано на суму 4742,3 грн. Відповідно до Порядку зарахування частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного в Україну пального до міського бюджету надійшло 9422,9 тис. грн.

20.02.2019 08:17

1973 року в життя Прилуцького музею влився молодий чоловік, якому ось лишень мало виповнитися 34 роки. Це був майбутній знавець старовини Прилуцького краю Георгій Федорович Гайдай. Свою професійну кар’єру він розпочав із посади наукового співробітника. Через рік отримав підвищення до старшого наукового співробітника, а згодом, і до кінця своїх днів, перебував на посаді головного хранителя фондів.
Любов до рідного краю, його минулого завжди жили в серці Георгія Федоровича. Тому робота в такому закладі дарувала йому насолоду й розуміння, що може щось зробити для людей, для майбутніх поколінь. Збереження культурної спадщини, її популяризація стали головною метою його діяльності. Завдяки Георгію Гайдаю почали виходити краєзнавча газета «Скарбниця», журнал «Рідний край», побачила світ книга «Прилуки», ряд буклетів. Він був редактором книг: «Прилуччина. Енциклопедичний довідник», «Матеріальна культура Прилуччини. Промисли та ремесла», «Голубівка» тощо. Постійно з’являлися на шпальтах періодичних видань і його краєзнавчі розвідки, які захоплювали читача новизною віднайдених фактів. Гайдай працював у різних бібліотеках, державних і домашніх архівах, музейних фондах. Перегортаючи сторінки сотень видань, Георгій Федорович по-дитячому радів новому, незнаному досі, історичному факту. Усе ретельно записував, аби в майбутньому поділитися ним із усіма, хто цікавиться історією Прилуччини. А ділитися було чим. Згадує завідувачка філії краєзнавчого музею Іващенко Тетяна Олексіївна: «Три роки я пропрацювала піч-о-пліч із Георгієм Федоровичем у фондах музею. Це була дуже обізнана людина, яка постійно прагнула нових знань і ділилася ними з оточуючими. Він годинами міг розповідати про історію Прилуччини та її людей».

13.02.2019 08:14

Прибудинковим територіям також перепало

Цього року як ніколи пощастило мешканцям декількох вулиць міста. За 17 адресами відбудуться ремонтні роботи прибудинкових територій, на які депутати виділили рекордну для Прилук суму – 3,5 млн грн.
Відтак, заплановано провести ремонтні роботи за 5-ма адресами по вул. Костянтинівській, за 3-ма – по вул. Юрія Коптєва, за 2-ма – по вул. Вокзальній, 2-ма – по вул. Садовій, а також по Земській, 39, Ярмарковій 41/4, Гвардійській, 92 та по вулиці Вавілова.
Найбільший обсяг роботи чекає на спеціалістів по Вокзальній, 44 – цілих 700 кв. м. асфальтного покриття й не на багато менше, 600 кв. м, по Ярмарковій. Орієнтовна ціна одного квадратного метра – 500 грн.

1500 гривень на поховання

Таку суму встановили в якості разової допомоги на поховання. Вищезазначена допомога згідно Постанови Кабінету Міністрів надається соціально незахищеним верствам населення виключно з місцевого бюджету, а не з державного.
Соціально незахищені верстви населення в даному випадку – це люди, які не працювали, не були інвалідами чи пенсіонерами. Ці кошти отримують особи, які зобов’язалися поховати такого померлого.
Варто відмітити, що протягом 2017-18 років разова допомога на поховання надавалася в розмірі 1000 гривень.

На одну Матір-героїню в Прилуках побільшає

Почесне звання України «Мати-героїня» в нашій державі було встановлено з метою посилення уваги до проблем народжуваності, зміцнення інституту сім’ї, відзначення кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей. Це звання присвоюється жінкам – громадянам незалежної України та є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.
Відповідно до Указів Президента, почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених дітей. Важливою умовою є саме вік меншої дитини – їй обов’язково повинно бути вісім років. При цьому береться до уваги вагомий особистий внесок багатодітної матері у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
12 лютого 2019 року виконавчий комітет Прилуцької міської радипогодив внесення подання Чернігівській обласній державній адміністрації про писвоєння почесного звання України «Мати-героїня» ще одній прилучанці – багатодітній матері Коваленко Тетяні Володимирівні, 1967 року народження, яка народила та виховує 5 дітей. Старшій дитині – 16 років, а от п’ятій, найменшій – у вересні минулого року якраз виповнилося 8 років, що і стало підставою для подання відповідного клопотання.

«Учитель року – 2019»

Нещодавно відбувся фінальний етап другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019». Протягом двох днів найкращі педагоги області гідно проходили всі конкурсні випробовування, демонстрували професійну майстерність і творчі здобутки.
У результаті переможцем другого туру всеукраїнського конкурсу в номінації «Вчитель інклюзивного класу» стала Сорока Наталія Юріївна, учитель початкових класів Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Прилуцької міської ради.
Вітаємо Наталію Юріївну із заслуженою перемогою та бажаємо гідно представити Чернігівщину в третьому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019», який пройде з 4 по 12 квітня поточного року.

Інформація «ГП»

13.02.2019 08:11

День Святого Валентина – щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. Саме в цей день на вулицях міста, в кав’ярнях, ресторанах і взагалі майже в кожному куточку панує романтична атмосфера. Квіти, парфуми, подарунки, сюрпризи, освідчення в коханні, сльози щастя – усе це дарує День Святого Валентина.

Це один із тих днів, коли люди не бояться показати свої почуття і відкрито говорять: «Я тебе кохаю». Найкреативніші придумують цікаві освідчення та сюрпризи в цей день. Навіть школярі, більшість із яких ще не знають, що то за така цікава штука «кохання», про яке постійно говорять дорослі, дарують один одному валентинки. Звичайно є багато скептиків, які не вважають цей день якимось особливим, а тому люди, які ретельно готуються та шаленіють від цього свята, здаються їм просто божевільними.
Загалом, цього дня люди поділяються на два типи: одні нагадують своїй половинці про свої почуття, дивують подарункам, а інші – проживають його, як будь-який інший день.
Саме тому напередодні свята редакція вирішила поцікавитись у прилучан, як же вони відносяться до дня закоханих, чи святкують вони його.

Фото зі статті

У «Послуги» новий керівник Зовсім нещодавно ми дізналися про...
«Уже майже 20-те число, а квитанції за електроенергію ще немає»,...
За результатами 2018 року до загального фонду бюджету міста...
Прибудинковим територіям також перепало Цього року як ніколи...
Про прилуцькі маршрутки можна складати легенди. Неввічливі...
В одному з минулорічних випусків газети ми говорили про...
Кошти для мiської лiкарні Прилуцька центральна міська лікарня...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧерніГівської областіВИКОНАВЧИЙ...
Кожен із нас, мабуть, потрапляв у ситуацію, коли маршрутка чи...
Кадрові зміни   Уже, мабуть, учетверте на розгляд сесії...

Хто на сайті

Зараз 613 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама