№ 15
8 квітня 2020 року

Принижують, знущаються, пліткують

  • Вівторок, Січ. 21 2014
  • Написав: 
  • розмір шрифта зменшити шрифт збільшити шрифт
Принижують, знущаються, пліткують Принижують, знущаються, пліткують

одне про одного прилучани на сторінках соцмереж

Прилуки – місто маленьке, майже всі між собою знайомі. Хтось проживає в одному мікрорайоні, а хто й колеги по роботі. Різні люди зустрічаються, вітаються, дізнаються як справи та розходяться хто куди. Потім у вузькому колі найближчих друзів обговорюють почуті новини, співчувають або ж тихо зловтішаються чи заздрять. Варто зазначити, що в заздрості, як у почутті, немає нічого поганого. Класифікуються почуття лише в залежності від нашого внутрішнього сприйняття на приємні та неприємні.

Почуття – це індикатори стану нашої душі, немає ні добрих, ні поганих почуттів. Тож ніхто не говорить, що осуджувати чужі вчинки аж так смертельно погано, як пише Святе писання. Мова йде не про осуд, а про знущання, приниження та байдужість.

У світі панує думка, що дитина від народження чиста й безгрішна, – мабуть, до того часу, поки не зіткнеться з бідою, злістю, несправедливістю. Покоління ж сучасної молоді зустрілося з найбільшим прогресом і найбільшим гальмом світового розвитку. Людина товариська перетворилася в людину залежну. Сторінка в соціальній мережі – це наша віртуальна іпостась, друге «Я». Багато хто думає, що за нею можна судити про внутрішній світ людини. Ти складаєш уявлення про особистість іще до зустрічі з нею. Та зізнайтеся собі чесно: наскільки відповідає ваше реальне життя тому, яке ви демонструєте своїм інтернет-товаришам?

Молоді люди, а точніше ще діти настільки залежні від соціальних мереж, що електронна сторінка може повністю зруйнувати їхню репутацію в місті (в нашому так точно), зробити темний відбиток на їхньому психологічному, а часто й фізичному здоров’ї, бути причиною принижень з боку однолітків та городян. Прилуки мають декілька сторінок у мережі Вконтакті, на яких не лише принижують гідність людини, а й зводять гори наклепів на публічних людей міста. Для молоді такими є часті відвідувачі дискотек, просто активні учасники культурного, спортивного, наукового життя міста, учні, студенти, викладачі… Ці сторінки мають живих, конкретних адміністраторів, які їх створили і розповсюджують на сайтах інформацію, що стає поживою для пліток. Про шістнадцятирічних дівчат говорять, що вони продажні повії, про хлопців – геї. Оцінюють їхню зовнішність, як товар, без жодного докору сумління. Загальними гострими фразами причісують усіх під одну гребінку, не залишаючи права на індивідуальність. Що це може означати? Нехай – виявлення власної думки, скаже хтось далекий від онлайну. Та можливо, це вже й не паростки, а зрілі плоди виховання в дітях жорстокості, заздрості та безкарності подібних дій?

Цікавим залишається той факт, що група у ВК «Прилуки MDK», сторінки «Priluki Onair», «Прилуцкая Сплетница», «Прилуки Ххх», «Мнения Прилук» і їм подібні все ще існують. Чому на них ніхто не скаржиться? Хіба злих більше, ніж ображених? Недарма ж у ВК є функція «поскаржитись»…

Ось лише одна з більш-менш «культурних» посіяних фраз, бо ж інші просто непридатні для друку в газеті: «…на твоём месте я бы начела соберать деньги на пластическую операцыю для носа!» (пишеться в коментарі під фото на одній із вищезгаданих сторінок). Можливо, й почне, якщо не виявиться сильнішою за ці слова. Та адміністраторові групи, на відміну від тієї людини, на чию адресу було надіслано звернення, вже давно потрібно було збирати гроші на репетитора з російської мови. От чому – «на твоём месте я бы начала собирать деньги на пластическую операцию носа».

«Прилуцкая Сплетница», наприклад, взяла свій персонаж із популярного молодіжного серіалу, в якому пліткаркою була надзвичайно підступна, всевидюча та розумна людина. Що ж можна сказати про місцеву «героїню» соцмереж, то розумною чи вигадливою її навряд чи назвеш, бо не завадило б знати, що правильним є написання «Прилукская». Промахів у вживанні й орфографії слів не злічити, та чи приємною є для «пліткарки» така, реальна й конструктивна критика? Люди з протилежної сторони монітора – агресори, аноніми, яким подобається сіяти біль та образу. Але в більшості випадків за маскою кривдника приховується людина, яка сама прагне захисту. Сподобалося дуже, як написав один із відвідувачів псевдо-рейтингових прилуцьких сторінок: «… галимый из тебя руководитель людских мыслей!», що може бути адресовано кожному з адміністраторів провокаційних інтернет-адрес.

Особу власника сторінки встановити можна, та без зірочки на погонах цього не зробиш. Через id-номер сторінки Вконтакті можна визначити IP-адресу – це унікальний ідентифікатор комп’ютера або пристрою, що використовується для підключення до мережі Інтернет. А далі – справа техніки, і, якщо провайдер надасть цю конфіденційну інформацію, то можна дізнатися не лише корінь проблеми, а і її адресу. До речі, за наклеп або поширення неправдивої інформації може загрожувати відповідальність у вигляді штрафу або ув’язнення до 5 років.

Можливо, з виходом цієї статті нічого не зміниться. Можливо, хтось кинеться запитувати, чи це правда, шукати факти, а хтось подумає: «Скиньте посилання на сторінку – я поржу!» Одначе було б категорично стверджувати, що соціальні мережі – «уособлення вселенського зла». При розумному підході вони можуть послужити нам добру службу. Ті ж самі соцмережі допомагають людям бути ближчими одне до одного, спілкуватися на відстані. Але й більш далекими одне від одного роблять нас також вони.

Любов Рубан

Прочитано 1686 разів
Оцінити матеріал
(1 голос)
Опубліковано в Молодь і час
Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Website : gradpryluky.info

Написати коментар

Переконайтеся, що Ви заповнили поля, помічені зірочкой (*). HTML коди заборонені.

Фото зі статті

Уже з 6 квітня в місті Прилуки, як власне і по всій Україні, почали...
10 гривень – це багато чи мало?Насправді, спірне питання. З одного...
Коронавірусу в Прилуках немає У суботу 28 березня до Прилуцької...
Посильна допомога центральній міській лікарні 25 березня у...
Супермаркети, аптеки, середні магазини та малі кіоски...
У зв’язку з поширенням світом коронавірусу в навчальних...
Соціальний розвиток міста за минулий рік 11 березня в сесійній...
З метою упередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19 з 18...
УКРАЇНАПрилуцька міська радаЧернігівськоЇ області ВИКОНАВЧИЙ...
Шановні працівники комунальної галузі! Кожного року в третю...

Хто на сайті

Зараз один гість и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

(04637) 35299

Підпишись на нашу розсилку!

Реклама